Skocz do zawartości
spreedo

TV 55-60 cali

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

proszę o pomoc w wyborze TV. Poniżej wypełniona formatka.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3.2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Zazwyczaj dwie, czasami do 6.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Na wprost, ze względu na umiejscowienie TV w rogu pokoju, kąty mogą mieć znaczenie.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Może i stać i wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Z prawej, strona południowo-zachodnia
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, 3+ HDMI, Eth i Wifi, obsługa apki netflix, youtube, (amazon prime i HBO go mile widziane), jeżeli miałby stać to ładne nóżki :), możliwość strumieniowania obrazu z PC (SteamLink etc.)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K (Netflix), HD/SD - kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder + soundbar (Polk Magnifi Mini), w przyszłości może konsola (jeżeli PC się zestarzeje).
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4h, w weekendy więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak - netflix/youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak - do 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami.
17. Preferencje co do wielkości? 55-60 cali - więcej się nie zmieści w szafce (szerokość ok. 136cm).
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Niska responsywność interfejsu (lagi), nierównomierne podświetlenie.
19. Preferencje co do marki ? Nie mam, natomiast rozważam Sony 55XF85, Sony 60XF83 (o ile wejdzie mi do szafki), LG 55SK8100 (pilot magic, atrakcyjny wygląd), Phillips 55PUS7303 ew. Sharp 60UI9362E.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Niekoniecznie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym się zamknąć w 3500 (wykorzystując kupon zniżkowy 10% w MM).

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Rozważam.

Edytowane przez spreedo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Sony albo Panasonic - XF85 jest na IPS, XF83 jest na VA... Ustal najpierw typ matrycy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym wyborem była matryca VA (i Samsung 80X2) - bo czerń :)

Jednak po dłuższym zastanowieniu, jestem gotów poświęcić kontrast na rzecz "lepszych kątów". Stąd pojawiły się w opcji XF85 i LG. XF83 jedynie jak wejdzie do szafki, bo jest na styk. A ponieważ czekam na montaż mebli, muszę mieć gotowy plan B (55 cali).

Sony ma androida i zapowiedział update do Oreo (z nowym interfejsem) dla modeli 2018. LG ma fajnego pilota, ładny wygląd i całkiem fajny system smart (wg recenzji, nie miałem styczności).

Co od Panasonica polecasz? 55FX700 da radę? Czy tylko 55FX780? 

Edytowane przez spreedo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX700 ma matrycę 60 Hz... Więc raczej nie.

XF85 będzie najlepszym wyborem w tym budżecie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta różnica między 60 Hz a 120 Hz będzie aż tak widoczna przy casualowym oglądaniu sportu (piłka nożna) i/lub graniu?

Drążąc dalej: XF85 vs. FX780? Tu który wypada lepiej ze względu na jakość obrazu? Smart w Panasie jest dosyć ubogi, tego już się spodziewam.

Budżet mogę ponaciągać - wiadomo, wolałbym zapłacić mniej, ale jeżeli jest to warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno z 60 Hz Panasonic wyjątkowo daje radę, ale nie miałem okazji zobaczyć tego na żywo.

OK, z 60-tek na IPS jest LG 60UK6200 - za 2.799 zł, ale z matrycą 60 Hz.

Z 55-ek, Panasonic na papierze ma ciut wyższy kontrast (1.100:1 vs. 1.000:1) ale ciut mniejszą maksymalną jasność (600 cd vs. 700 cd) - czyli Panasonic powinien być ciut lepszy w treściach SDR, a Sony w HDR - ale tak naprawdę IPS-y do HDR-ów się nie nadają. Generalnie bardzo podobne TV - możesz wybrać, który Ci się bardziej spodoba w sklepie. Panasonic podobno ogólnie ładniejszy, co ma też odzwierciedlenie w wadze. Sony - 20 kg, Panasonic - 32.5 kg!!! Jest to też najwyższa seria LCD, podczas gdy u Sony XF85 to średnio-wyższa półka dopiero. Nóżki Sony też są dyskusyjne w tym roku :).

 

Tutaj masz test z odniesieniem do XF85 - słabo to wypada dla FX780, niestety...

http://www.tvtest.pl/panasonic-55fx780-test/

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie na M. Sprzedawca polecał tego FX780 ze względu na proces obrazu. Wybrałem jednak XF8577 (Android i wizja aktualizacji > MHS3.0)

Póki co jestem zadowolony z wyboru, muszę (chcę) go jeszcze tylko dobrze przetestować :)

Dzięki za pomoc!

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...