Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, postanowiłem wymienić 9-letni tv 37" na coś większego. Z góry dziękuję za pomoc w znalezieniu czegoś sensownego w założonym niewielkim budżecie. Z góry dziękuję za pomoc. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 19m2 (pokój z aneksem)
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,8m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedzimy na wprost ekranu
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? tv prawdopodobnie będzie wisiał, istnieje też możliwość postawienia go na szafce rtv
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest z boku telewizora, jednak telewizor będzie używany raczej wieczorami
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 37LH4000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobra jakość obrazu, możliwość podłączenia wieży za pomocą kabla CHINCH, wąskie ramki, miło by było gdyby nie był zbyt gruby (jeden z boków tv będzie widoczny), DLNA
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ?filmy: HD, konsola HD/4K (nie upieram się przy matrycy 4K)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? miniwieża stereo, PS4 (od wyboru tv zależy czy kupię wersję PRO), pamięć USB
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w tygodniu 1-2h, w weekendy kilka godzin dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  raczej matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? właściwie oglądam tylko filmy, rzadko jest to kino akcji, preferuję raczej spokojniejsze klimaty
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? poza youtube raczej nie (wydaje mi się że korzystanie z internetu na pc jest zdecydowanie bardziej komfortowe)
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? prawdopodobnie podłączę konsolę PS4, gra głównie w weekendy po kilka godzin
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? około 50”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? obecny tv raczej mnie nie denerwuje, myślę, że mogłyby mnie denerwować niska jakość obrazu, smużenie etc., wolno działające funkcje smart i czy nierównomierne podświetlanie matrycy
19. Preferencje co do marki ? szukam dobrego stosunku ceny do jakości i zarazem sprawnej obsługi w razie ewentualnej gwarancji  
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie interesują mnie funkcje 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000pln, miło będzie jak będzie mniej, jeśli warto to mogę kilka stówek dorzucić

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? raczej nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, radosuaf napisał:

Philips 50PUS6703.

Dzięki za sugestię, szukałem jakichś opinii o tym modelu i natrafiłem na wątki, na których ludzie ostrzegają przed beznadziejnym serwisem. Trochę to odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się średnio lubiłem z serwisem Philipsa, jak miałem jeszcze ich CRT - ale idea jest taka, żeby telewizor w ogóle do serwisu nie trafił :). Gdybym miał Ci doradzać na takiej zasadzie - to Panasonic - bo one do serwisu nie trafiają :). Problem jest taki, że cała oferta Panasa jest na matrycach IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, radosuaf napisał:

idea jest taka, żeby telewizor w ogóle do serwisu nie trafił :)

Jak rozumieć ten zapis? Czy generalnie philipsy są mało awaryjne, czy w razie problemów naprawiać samemu? ;) 

40 minut temu, radosuaf napisał:

Problem jest taki, że cała oferta Panasa jest na matrycach IPS

Z tego co czytałem i widziałem w necie to rzeczywiście IPS nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Philipsy są awaryjne - nie wiem. Po Philipsie kupowałem już tylko sprzęt japoński i poza jedną wpadką Onkyo (naprawioną bezpłatnie po gwarancji) nic mi się nigdy nie zepsuło :). Niestety, w tej chwili najtańsze japońskie VA to Sony 49XF85xx - a to 3.400 zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radosuaf napisał:

Czy Philipsy są awaryjne - nie wiem. Po Philipsie kupowałem już tylko sprzęt japoński i poza jedną wpadką Onkyo (naprawioną bezpłatnie po gwarancji) nic mi się nigdy nie zepsuło :). Niestety, w tej chwili najtańsze japońskie VA to Sony 49XF85xx - a to 3.400 zł... 

od kiedy chińczycy z TP Vision przejeli produkcje telewizorów Philipsa jakość a co za tym idzie trwałość tych telewizorów poszła znacząco w dół.

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest, ja osobiście wolę Japończyków, ale oni się cenią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Waldo94 napisał:

od kiedy chińczycy z TP Vision przejeli produkcje telewizorów Philipsa jakość a co za tym idzie trwałość tych telewizorów poszła znacząco w dół.

Czy widzisz jakąś sensowną alternatywę dla tego poleconego przez radosuafa philipsa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, frytek833 napisał:

Czy widzisz jakąś sensowną alternatywę dla tego poleconego przez radosuafa philipsa? 

Generalnie nie lubie polecać telewizorów z segmentu budżetowego (potem mam wyrzuty sumienia bo i tak telewizor często okazuje sie felerny) Dlatego wrzucam linki do dwóch średniej półki outletowych modeli Sony z 2017roku

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-sony-kd-43xe8005-4k-uhd-hdmix4-usbx3-7711791465

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-sony-kd-49xe8099-4k-uhd-hdmix4-usbx3-7659113269

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Waldo94 napisał:

Generalnie nie lubie polecać telewizorów z segmentu budżetowego (potem mam wyrzuty sumienia bo i tak telewizor często okazuje sie felerny) Dlatego wrzucam linki do dwóch średniej półki outletowych modeli Sony z 2017roku

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-sony-kd-43xe8005-4k-uhd-hdmix4-usbx3-7711791465

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-sony-kd-49xe8099-4k-uhd-hdmix4-usbx3-7659113269

Niestety rysy na matrycy dyskwalifikują te dwa egzemplarze. A co myślisz o tym poniżej:

https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-49-sony-kdl49we660-full-hd-smart-tv-7680964001

Osobiście nie upieram się na 4K. Japończyk i mieści się w budżecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak 4k nie będzie dla ciebie ujmą to jak najbardziej rekomenduje. 2 tys złotych to skromny budżet i co za tym idzie ciężko w tych pieniądzach znaleźć coś sensownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Waldo94 napisał:

Jeśli brak 4k nie będzie dla ciebie ujmą to jak najbardziej rekomenduje. 2 tys złotych to skromny budżet i co za tym idzie ciężko w tych pieniądzach znaleźć coś sensownego.

Wydaje mi się, że różnica pomiędzy 4K i FHD przy tej wielkości matrycy nie zrobi mi różnicy, poczytałem o tym modelu... wygląda na to, że posiada matrycę IPS, w moim przypadku chyba lepiej sprawdzi się VA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, frytek833 napisał:

Wydaje mi się, że różnica pomiędzy 4K i FHD przy tej wielkości matrycy nie zrobi mi różnicy, poczytałem o tym modelu... wygląda na to, że posiada matrycę IPS, w moim przypadku chyba lepiej sprawdzi się VA.

Napisz do mnie na pw. Tutaj nie bedą ci wrzucał kolejnych propozycji bo strony braknie :D

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, radosuaf napisał:

Philips 50PUS6703

Byłem dziś w MediaMarkt i znalazłem podobny model, nawet delikatnie tańszy tj. Philips 50PUS6503 - jedyna różnica, z tego co mówili sprzedawcy to brak ambilight. Zastanawiam się czy ambilight ma sens, używaliście? Różnica w cenie to 100pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, radosuaf napisał:

Philips 50PUS6703.

Zamówiłem na OleOle z dostawą na piątek... dam znać jak wrażenia. Cena z dostawą do domu 1804.80zł.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2019 o 22:18, frytek833 napisał:

Zamówiłem na OleOle z dostawą na piątek... dam znać jak wrażenia. Cena z dostawą do domu 1804.80zł.

Zgodnie z obietnicą, przesyłam pierwsze wrażenia po zakupie Philips 50PUS6703.

Jakość obrazu na plus, muszę się tylko pobawić trochę ustawieniami... podczas oglądania filmu miałem wrażenie, że w bielach matryca świeci zbyt mocno (prawdopodobnie da się to skorygować). Ambilight robi fajną robotę, choć musiałem zmniejszyć trochę jego intensywność. Nie lubię oglądać tv w całkowitej ciemności i dzięki tej funkcji nie muszę używać dodatkowego źródła światła co powodowało odbicia w matrycy. Jest to mój pierwszy tv z funkcjami smart i jakoś mnie one nie powaliły (choć działają raczej poprawnie), ale nie brałem ich na poważnie podczas poszukiwania odpowiedniego modelu - wydaje mi się, że w perspektywie kilku lat większość tv i tak przestanie mieć wsparcie, a nie planuję wymiany telewizora co dwa lata (ostatni służył mi bezproblemowo 9 lat i zmieniłem go tylko ze względu na rozmiar). Bez problemów odpalałem filmy z pendrive w 4k z polskimi napisami, funkcja streamingu treści z youtube po wifi na tv działa elegancko. Generalnie, jestem bardzo zadowolony z zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...