Skocz do zawartości
bodzix1809

OLED lub podświetlenie strefowe do 10 tysięcy 55-65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje telewizora do 10 tysięcy i ze wstępnego rozeznania jeśli chcę podświetlenie strefowe lub OLEDa w tej cenie to na 65 cali nie mam co liczyć. Sprawdziłem poradnik dostępny na tej stronie, ale nie wiem czy aktualnie coś nowego nie weszło i nie znam wszystkich aspektów. Jeśli chodzi o OLEDy to boję się głównie wypaleń. Czasami zdarzy mi się w coś zagrać i jeśli będzie to weekend to dobra gra może pochłonąć wiele godzin :-) Mimo wszystko główne założenie telewizora to filmy i seriale z Netflixa i YouTube czyli bez stałych elementów na ekranie. Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? głównie front, nie przeszkadzają mi zmiany kolorów w matrycach VA
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku, ale mam zasłony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? brak, ale u rodziców w mieszkaniu jest Sony 55 calowy z około 30 strefami i matrycą VA
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? matrycę OLED lub podświetlenie strefowe
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K i HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 PRO, sporadycznie laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? w weekendy do 8-10 godzin, w tygodniu około 2h dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie musi być matowa, ale nie chcę widzieć całego otoczenia w ekranie telewizora
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? nie oglądam sportu, głównie filmy i seriale na Netflixie
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie, nieistotna kwestia
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? czasami po kilka godzin (1-4) w weekendy (do 50%), w tygodniu prawdopodobnie w ogóle
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, poza weekendami
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń
19. Preferencje co do marki ?  brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nieistotne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 10 tysięcy, ale oczywiście im mniej tym lepiej

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Widziałem recenzje tego modelu, ale źle sprawdziłem cenę i myślałem, że przekracza limit. A gdyby rozmiar ekranu nie miał znaczenia, a jedynie jego jakość to nie lepiej wziąć jakiegoś OLEDa 55' lub 55 calowy odpowiednik Samsunga (jak dobrze pamiętam Q9FN), który ma dużo więcej stref?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie to:

http://www.tvtest.pl/samsung-55q9fn-test/

Wydawać tyle pieniędzy na koreański telewizor? Nigdy w życiu :).

Co do OLED vs. LCD - ja bym wolał większy ekran i brak stresu, że się coś wypali, ale muszę przyznać, że blooming w LCD bywa nieco irytujący. Kwestia Twoich preferencji oczywiście.

  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, już rozumiem czemu nie brać tego Samsunga :D, a gdybyś miał wybrać jakiegoś OLEDa to jaki model? Są jeszcze jakieś alternatywy z ekranem LCD warte uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z OLED w 65 calach kolejność przypadkowa: LG C8, SONY AF8, Panasonic FZ800

z lcd możne jeszcze Panasonic fx780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te 65 oled są w granicach 11 tys więc prawie w zasięgu jeśli w 55 to te same modele.

fx780 do 10 tysięcy możesz nawet mieć w 75 calach wtedy matryca jest VA nie IPS

Edytowane przez darekgra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Co sądzicie o tym modelu LG OLED 65C8? Duża jest różnica w porównaniu z modelem B? Przeczytałem, że jest jakiś inny procesor, który daje delikatnie lepszy obraz. Jest jakaś konkurencja z OLEDami 65' lub 55' lepsza od tego modelu do 10 tysięcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2019 o 20:05, bodzix1809 napisał:

Dzięki za info. Co sądzicie o tym modelu LG OLED 65C8? Duża jest różnica w porównaniu z modelem B? Przeczytałem, że jest jakiś inny procesor, który daje delikatnie lepszy obraz. Jest jakaś konkurencja z OLEDami 65' lub 55' lepsza od tego modelu do 10 tysięcy?

Wklejam mój wpis z innego tematu

sam stoję przed tym wyborem B8 i C8 - jednak przy aktualnej promocji w MediaExpert (powyżej o niej ktoś wspominał - btw dzięki! :)) to pewnie wezmę C8.

Najlepiej jak znalazłem opisane różnice pomiędzy tymi modelami to ten artykuł (po ang) https://medium.com/@tvevaluate/lg-b8-vs-c8-vs-e8-de1e257ee036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Naczytałem się więcej na temat tv i tak na szybko obejrzałem tego LG w sklepie i zdecydowanie biorę 65 cali, ale mam dylemat czy OLEDa. Lubię oglądać seriale z napisami i podobno były przypadki, że napisy się wypalały, ale nie dotyczyło to tego konkretnego modelu. Także ja cały czas szukam, ale póki co nie znalazłem alternatywy dla tego LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie alternatywą jest większy ekran. Nie OLED ( za to nie martwisz się wypaleniami ). 82 calowy 82NU8002 https://www.ceneo.pl/62138961

Teraz od 9999zł. Swoją drogą to przymierzem się do niego od pół roku i nie mogę się zdecydować :P.

Bym to kupił i przeczekał na nim aż micro LED się upowszechni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zgłaszanych problemach z matrycami w tym modelu (wystarczy przejrzeć wątek), wersji 82 bałbym się w ogóle dotykać... W 75" jest w tej cenie Panasonic FX780 - półka wyżej.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 8102 ma podświetlenie strefowe i nie kosztuje 10 tys zł.

A OLED - myślę, że też spokojnie znajdziesz coś w tej cenie. OLEDy bardzo staniały w ostatnim czasie - może coś z modeli 2017 ciekawego się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Dla mnie 65' to optymalny maks. Póki co Sony 65ZF9 odpada ze względu na małą ilość stref. Poczytam czy coś się zmieniło w przypadku 65Q9FN (czy algorytmy już nie usuwają detali typu gwiazdy). 8102 jest dosyć starym modelem dostępnym w ograniczonej liczbie sklepów, więc są to pewnie zwroty itd. Cały czas ciężko mi znaleźć alternatywę dla OLEDa. A gdybym trochę podniósł maksymalną cenę znalazł by się jakiś LCD z ogromną liczbą stref i dobrymi algorytmami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie ma zbyt wielu telewizorów z podświetleniem strefowym w erze OLED. To zawsze była funkcja półki premium LCD, a teraz premium jest OLED. Może ktoś na forum znajdzie lepszą podpowiedź. Jestem stale w temacie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze czy nie poczekać na premierę nowych modeli LG, bo podobno nastąpi ona jeszcze w marcu i wtedy ceny obecnych modeli pewnie spadną, a być może ceny nowych modeli nie będą wygórowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz pytanie jakie źródło jest pewne? Dawno nie używałem Allegro, ale z tego co widziałem sprzedawca ma 1 pozytywny komentarz z ostatnich 12 miesięcy. Do tego jak dobrze pamiętam gwarancja europejska. Wiece czy obejmuje Polskę? Ogólnie wydaje mi się, że ryzyko jest za duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie polecam akurat tej aukcji, tylko wskazuję, że w sklepie już nie kupisz... Masz ZF9 zawsze :).

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam premierę tego telewizora. Odbiła się nawet echem na portalach typu spidersweb, a oni rzadko piszą coś o telewizorach.

I pamiętam, że był pierońsko drogi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się patrząc na przeszłość czy warto czekać do premiery serii 9 tv LG czy też nie ma to znaczenia i spadki cen będą małe, a nowa seria będzie dużo droższa? Gdzieś przeczytałem, że premiera w marcu, więc może warto zaczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...