Skocz do zawartości
tgrzebien

65"-75" do 12000 zł głównie 1080p i 2160p

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić tv jak w tytule 65-75" odległość od tv około 3,5-4 m. Jest to salon więc trochę okien jest, ale po zasłonięciu zasłonek jest w miarę ciemno. W większości filmy oglądane są wieczorem, ale w weekendy i od samego rana. 
W 90% będą filmy 1080p i 2160p z hdr itp. reszta to jakiś mecz w weekend, czasem jakiś serial z vod.
Zależy mi żeby tv miał androida, bo tam jest najwięcej alpikacji itp. System nie musi być demonem prędkości, bo do odtwarzania filmów w fhd i uhd korzystam z tvboxa z libreelec. Dźwięk odtwarzam z kina domowego, więc standardowe głośniki wystarczą. Android na tv potrzebny do youtuba, tvp stream i tym podobnych. Mecze odtwarzam z laptopa przez kabel hdmi.
Zależy mi najbardziej na jakości obrazu w filmach akcji, żeby obraz był super płynny i bez przycięć.

Zastanawiam się nad Sony AF8/AF9, Philips 803 ewentualnie LG c8 (ale ten nie ma androida więc może być ciężko, ale przeżyję jak nie będzie tego androida).

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? jak pisałem wcześniej tv będzie oglądany zarówno wieczorem jak i w dzień. Salon raczej jasny zasłaniany zasłonkami.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? tcl x2 65"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? najlepiej android, ale jestem w stanie sobie bez tego poradzić. 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 90% 4k, fhd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? tvbox, laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji 4k fhd
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? większość wieczorem 
17. Preferencje co do wielkości? 65-75
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? -
19. Preferencje co do marki ? -
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? -
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 12000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej tak

Co byście polecili przy takich wymogach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli najbardziej interesuje Cię płynność obrazu, to Sony 75XF9005 mieści się akurat w Twoim budżecie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdybym miał tyle wolnej gotówki to natychmiast kupiłbym telewizor OLED  Panasonica.To najlepsza  opcja.Wszystko inne  to szmelc. Chyba że planujesz oglądać programy informacyjne  czyli np tvn 24 lub tvp info.Wtedy szkoda takiego telewizora  bo w  przypadku telewizorów OLED trzeba uważać na statyczne obrazy ale  tez jest rozwiązanie i można kupić telewizor który wygląda i prezentuje się jak oled czyli  lcd Panasonic TX-65FX780E.Wrażenia wizualne w tym telewizorze będą bardzo dobre.Zdecydowanie polecam

Przeczytaj test niżej.

http://www.tvtest.pl/panasonic-55fz800-test/

Edytowane przez grundig
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zastosowań 90%filmy to polecam jednak Oled. Mnie przekonał jeden kolega z tego forum aby z LCD 75 cali zamienić na 65 Cali oled i jestem mu za to wdzięczny.

Waldo94

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLED LG B8 65". Cena nie do pobicia.

Zmieniłem 1,5 roku temu z LCD 75 :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Barnaba napisał:

OLED LG B8 65". Cena nie do pobicia.

Zmieniłem 1,5 roku temu z LCD 75 :)

On napisał że chce telewizor z androidem. Pozatym ma 12 tysiecy budżetu, a w tych pieniądzach dostanie lepszego oleda niż B8. Jeśli to ma być android to napewno Sony lepszy od Philipsa. także wybór między AF8/AF9 65' albo większym Sony XF9005 w technologii lcd.

Edytowane przez Waldo94
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Waldo94 napisał:

On napisał że chce telewizor z androidem. Pozatym ma 12 tysiecy budżetu, a w tych pieniądzach dostanie lepszego oleda niż B8. Jeśli to ma być android to napewno Sony lepszy od Philipsa. także wybór między AF8/AF9 65' albo większym Sony XF9005 w technologii lcd.

Fakt przeoczyłem tego androida, choć dla mnie to tylko kłopot w tv;)

Jeśli chodzi o "lepsiejszość" jednego oleda nad drugim, to warto zauważyć, że matryce są takie same, więc wkraczamy na zupełnie nowe pole rozważań. Ja wybrałem jednak serię B, ponieważ jakość obrazu jest taka sama jak w najdroższym wariancie. A skoro nie ma różnicy, to zaoszczędzone kilka tysięcy można np. wrzucić do puszki orkiestry, zamówić kalibrację plus zestaw głośników lub ... przepić;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym androidem sobie poradzę inaczej. Na boxie mam możliwość przedstawienia bez problemu między libreelec i androidem. Więc w tym momencie chyba wybiorę fz800. Przejadę się jeszcze do Arkadii do rtv bo tam go chyba mają na stanie i zobaczę jak się prezentuje obraz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tgrzebien napisał:

Z tym androidem sobie poradzę inaczej. Na boxie mam możliwość przedstawienia bez problemu między libreelec i androidem. Więc w tym momencie chyba wybiorę fz800. Przejadę się jeszcze do Arkadii do rtv bo tam go chyba mają na stanie i zobaczę jak się prezentuje obraz. 

osobiście rozważałbym wybór między LG a SONY. FZ800 chyba nie ma DV?!

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, darekgra napisał:

tak fz800 nie ma DV ma tylko  HDR10, HGL i HDR10+, a może aż :)

zastanów się głębiej nad tym, co napisałeś;)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to DV będę mógł wykorzystać, że aż taką różnicę robi? Jest to jakiś system plików, ale jak na razie nie spotkałem się żeby gdzieś występował. W większości Blu Ray 4k jest hdr czy hdr10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się i widzę literówkę HLG sorki.

 

 

11 minut temu, Barnaba napisał:

zastanów się głębiej nad tym, co napisałeś;)

A tak na poważnie to DV jest lepszy bo dynamiczny ale dużo testów i porównań nie stwierdza powalającej różnicy.

W DV jest już trochę produkcji filmowych lecz zaczynają się one pojawiać i HDR10+  którego w LG i Sony nie ma, trudno powiedzieć czy za rok lub dwa HDR10+ nie wygryzie DV.

Najlepsza opcja to mieć to i to ale jak widać to dopiero w tegorocznych modelach które na rynku pojawię się z kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy jest bardzo dużo wydawnictw UHD w DolbyVision. HDR10+ chyba 1 szt?

A co powiesz o DV w bardzo popularnym Netflix?

Fajnie mieć 10+ jako dodatek do DV, ale nie odwrotnie, nie żartuj:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem jest już trochę tego w DV na netflixie zwłaszcza, lecz nie stawiał bym obu tych formatów jako priorytet przy wyborze TV.

Nigdzie nie napisałem ze lepiej mieć 10+ niż DV ale nie wiem czy za rok tak nie będzie, na PrimeVideo jest już kilkanaście produkcji w HDR10+ także ten format zaczyna ostatnio przyśpieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam zagwozdkę. Może wybrać jednak Sony af8. Z tego co widzę też ma bardzo dobre recenzje i niczym nie ustępuje fz800. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te trzy modele LG, Sony i Panasonic są bardzo zbliżone do siebie, na spokojnie podjedz do sklepu z własnym nośnikiem i protestuj ja byłem w gorszej sytuacji bo w moim mieście nie było tych modeli więc musiałem sugerować się testami, opiniami i sugestiami użytkowników. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, darekgra napisał:

 

W DV jest już trochę produkcji filmowych lecz zaczynają się one pojawiać i HDR10+  którego w LG i Sony nie ma, trudno powiedzieć czy za rok lub dwa HDR10+ nie wygryzie DV.

Z tego co widzę w necie to hdr10+ w Sony af8 jest obsługiwany. Chyba że coś źle wyczytałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście. Jeszcze nie ma takiego tv który by oba obsługiwał. Ma wejść pan gz2000 ale pewnie będzie kosztował odpowiednio dużo. Może poczekam, aż wejdą nowe modele sony i panasonica i ceny trochę spadną. Wtedy doinwestuję do sony af9.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...