Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PB1

OLed 65" ceny super ale który wybrać ?

Polecane posty

Witam serdecznie,

temat co prawda wałkowany często ale byłbym wdzięczny za pomoc.

Jestem na etapie wybory OLed-a w 65" i mam wielki dylemat przy aktualnym wyborze na rynku.

Aktualnie są świetne ceny na LG OLED65B8 UHD - 8099zł ! , PHILIPS 65OLED803 - 8991zł  oraz SONY KD65AF8 - 10619zł i tak na prawdę poddaję się, nie wiedząc czy jest jakikolwiek sens dopłacania do czegoą droższego od  803 Philipsa. A jeśli jest to może inny OLED w cenie do ok. 10-11tyś.?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 35m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? umiarkowane
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazmę Philips-a
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwie najlepszy obraz do filmów
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głownie HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Głośniki przestrzenne
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez zdania
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, informacje
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 5%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 65-75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? cena :)
19. Preferencje co do marki ? brak 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok. 10-11tyś.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak

Z góry piękne dzięki za pomoc!

Dodam tylko jeszcze że wybór padł na powyższe trzy modele po przeczytaniu wielu Waszych testów i rekomendacji ale większość z nich jest z połowy 2018r. stąd pytanie o zestawienie ich z aktualnym obrazem rynku + stosunku ceny do jakości.

Pozdrawiam

Napisano (edytowany)

W twoim przypadku polecam PHILIPS 65OLED803 . Do serii B8 LG pakuje gorszy sort matryc przez co jest sporo reklamacji tego modelu. Pozatym chcesz sie przesiąść z plazmy Philipsa więc jest to naturalny wybór.

PS. W tym budżecie możesz nabyć LG 65C8 który jest lepszym telewizorem od Philipsa 803 ale też troche droższym. Wybór zależy od twoich osobistych preferencji.

Edytowano przez Waldo94

Polecam Lg C8, choćby też ze względu na nieporównywalnie lepszy i prokonsumencki serwis w razie potrzeby.

Dziękuje pięknie za wszystkie uwagi.

W podsumowaniu testu C8 prezentowanym na portalu przewija się jedna konkluzja, tj. że C8 praktycznie nie różni się od B8 i w sumie na czas pisania podsumowania testu dopłacać raczej nie ma sensu. Jak rozumiem macie inne zdanie. W sumie C8 jest teraz równiez w super cenie, tj.  65" za 9099zł tak więc przy tej cenie może i warto.

Pytanie dodatkowe o ceny kalibracji, macie może jakieś promocje?

Każdy ma swoje podejście do zakupów, ale pamiętaj, że jak kupisz internetowo w MediaMarkt czy morele to potem łatwo jest zwrócić tv (auto typu kombi praktycznie każde da radę). Dlatego proponowałbym Ci kupić B8 i sprawdzić czy rzeczywiście będzie z nim coś nie tak. Ci którzy piszą o gorszych matrycach w B8 może mają rację, ale nikt nigdy tego nie policzył i nie wiadomo czy chodzi np o 10% czy 70% częstsze problemy. 

Hmmm...szczerze mówiąc różnica w cenie pomiędzy B8 a c8 to ok. 1000zł które jestem w sumie wstanie zapłacić za "nowsze" wydanie + nowszy procesor i jeśli dobrze pamiętam większa jasność (jeśli się mylę to proszę mnie sprostować).

Mam pytanie dodatkowe, dość prozaiczne ale jednak, tj. gdzie na C8 znajduje się wejście USB? Czy czasem nie na tylnej klapie...

Tak dumam, powieszę telewizor na ścianę, przyjdzie podłączyć dysk zewnętrzny i... :)

Napisano (edytowany)

@PB1 LG C8 choc B8 tez bym nie skreslał. Wyjscie USB z tylu z lewej strony.

Edytowano przez szewi

Dzięki za odpowiedz. A jest do niego (USB) dojście po zawieszeniu go na ścianie? Oczywista odpowiedzią powinno być tak ale jak szukam zdjęcia "tyłu" C8 to wyglada to tak jakby mątujac go maksymalnie przy ścianie dojścia nie było.

Napisano (edytowany)

@PB1 powiedzmy sobie szczerze nie jest to bardzo komfortowy dostep cos tam mozna podlaczyc (usb jest na dole z lewej strony we tkaiej malej wnece na kable,  wyjscie wychodzi rownolegle do sciany w lewa strone, jak masz jakies 10 cm odstepu od sciany to idzie podlaczyc, widac je jak spojrzysz z lewej strony), ale na dluzsza mete, jesli planujesz czesto uzywac tego zlacza, to myslalbym o jakims przedluzaczu do usb przy powieszeniu go na scianie.

Edytowano przez szewi

Dzięki.

decyzja raczej juz zapadła, tj. stawiam na C8 i zamawiam (najwyżej oddam). W sklepie "nie dla idiotów" mają cenę 9099zł a to jak na ten moment i możliwości jakie sa na rynku chyba optymalny wybór pod kątem cena do jakości.  Przy cenie jeszcze z jesieni, tj. ok. 11tyś. za ten model (w promocjach) aktualna chyba jest w końcu uczciwa.

3 godziny temu, sparkzi napisał:

Każdy ma swoje podejście do zakupów, ale pamiętaj, że jak kupisz internetowo w MediaMarkt czy morele to potem łatwo jest zwrócić tv (auto typu kombi praktycznie każde da radę). Dlatego proponowałbym Ci kupić B8 i sprawdzić czy rzeczywiście będzie z nim coś nie tak. Ci którzy piszą o gorszych matrycach w B8 może mają rację, ale nikt nigdy tego nie policzył i nie wiadomo czy chodzi np o 10% czy 70% częstsze problemy. 

Matryca C8 i B8 jest ta sama , ja posiadam model B8 (55') i wymieniałem matryce , gdy serwisant odkręcił "puszkę" od matrycy widnieje oznaczenie OLED 55C8 na tej którą założył również jest oznaczenie takie samo , na poparcie słów zdjęcie graweru na blasze poprzedniej matrycy:

20181127_193635.jpg

2 godziny temu, Zykfyr napisał:

Matryca C8 i B8 jest ta sama , ja posiadam model B8 (55') i wymieniałem matryce , gdy serwisant odkręcił "puszkę" od matrycy widnieje oznaczenie OLED 55C8 na tej którą założył również jest oznaczenie takie samo , na poparcie słów zdjęcie graweru na blasze poprzedniej matrycy: 

20181127_193635.jpg

Ameryki nie odkryłeś. Szkopuł w tym że te matryce nie są jednolite. Oni w Mławie to sprawdzają po wypakowaniu z kontenera i te słabsze egzemplarze idą do serii niższej. 

8 minut temu, Waldo94 napisał:

Oni w Mławie to sprawdzają po wypakowaniu z kontenera i te słabsze egzemplarze idą do serii niższej. 

Jakaś chora teoria. Fabryka Ci się z warzywniakiem pomyliła.

• Lubię 2

3 minuty temu, pebe86 napisał:

Jakaś chora teoria. Fabryka Ci się z warzywniakiem pomyliła. 

Więcej problemów jest z modelem B8, więc chyba to nie przypadek.

• Zmieszany 1

Pytanie jak to sie ma do matryc 65"

Jak dla mnie również teoria spiskowa dość karkołomna ale kto wie :)

C8 65" zamówione i zapłacone tak więc zostaje odebrać i mam nadzieje cieszyć się brakiem powodów do zmartwień :)

Pozdrawiam

Ma się nijak, bo to bzdura. Widać że kolega nie ma pojęcia jak wygląda proces produkcyjny tego typu sprzętów. 

Co do C8- będziesz zadowolony. Sam używam od dwóch miesięcy 65C8, jestem bardzo zadowolony. I moja uwaga- nie szukaj problemów, tylko ciesz się kapitalnym obrazem 😉

• Lubię 1

55 minut temu, pebe86 napisał:

Ma się nijak, bo to bzdura. Widać że kolega nie ma pojęcia jak wygląda proces produkcyjny tego typu sprzętów.  

To chyba ty nie masz pojęcia. Matryce oled przychodzą z azji z fabryki lg display. Jak są ujawnione egzemplarze lekko wadliwe to nie wyrzuca sie ich tylko idą normalnie na linie produkcyjną, ryzykując przy tym ewentualną reklamacje licząc że trafi sie nieświadomy klient który tej wady nie stwierdzi. Żyjemy w XXI wieku, teraz elektronikę robi sie bardziej pod ilość. Czasy w których robiło sie pod jakość minęły bezpowrotnie tymbardziej w przypadku koreańskich producentów.

3 godziny temu, PB1 napisał:

C8 65" zamówione i zapłacone tak więc zostaje odebrać i mam nadzieje cieszyć się brakiem powodów do zmartwień :)

Dobry i racjonalny zakup. Niech dobrze służy :)

• Plusik 1
  • Zmieszany 1

1 godzinę temu, Waldo94 napisał:

To chyba ty nie masz pojęcia. Matryce oled przychodzą z azji z fabryki lg display. Jak są ujawnione egzemplarze lekko wadliwe to nie wyrzuca sie ich tylko idą normalnie na linie produkcyjną, ryzykując przy tym ewentualną reklamacje licząc że trafi sie nieświadomy klient który tej wady nie stwierdzi.

Jeśli ty uważasz że matryce "lekko wadliwe" idą do B8, a te dobre do C8 i wyższych serii to ja nie mam pytań- żyjesz w jakimś urojonym świecie teorii spiskowych.

Twoja teoria jest bzdurna, bo jest oparta na bzdurnym argumencie. Oczywiście że reklamacji na B8 jest najwięcej- bo tych telewizorów sprzedaje się pewnie tyle, ile wszystkich pozostałych serii OLED od LG razem wziętych. 

A tobie fabryka myli się z panem z warzywniaka, który wybiera dla ciebie najlepsze kartofle. 

21 minut temu, pebe86 napisał:

Jeśli ty uważasz że matryce "lekko wadliwe" idą do B8, a te dobre do C8 i wyższych serii to ja nie mam pytań- żyjesz w jakimś urojonym świecie teorii spiskowych. 

Twoja teoria jest bzdurna, bo jest oparta na bzdurnym argumencie. Oczywiście że reklamacji na B8 jest najwięcej- bo tych telewizorów sprzedaje się pewnie tyle, ile wszystkich pozostałych serii OLED od LG razem wziętych.  

A tobie fabryka myli się z panem z warzywniaka, który wybiera dla ciebie najlepsze kartofle.  

Dobra kolego, co do ilości B8 to z pewnością jest ich najwięcej bo jest to najtańszy i najniższy model dlatego część racji jest po twojej stronie. Założyciel tego tematu kupił C8 więc wybrał chyba najlepszą możliwą opcje.

Napisano (edytowany)
4 godziny temu, pebe86 napisał:

Co do C8- będziesz zadowolony. Sam używam od dwóch miesięcy 65C8, jestem bardzo zadowolony. I moja uwaga- nie szukaj problemów, tylko ciesz się kapitalnym obrazem 😉

@PB1 podpisuje sie pod tym (rowniez zadowolony uzytkownik 65c8 od kilku miesiecy ;) c8 bardzo dobry wybor ;)

Edytowano przez szewi

6 godzin temu, Waldo94 napisał:

Więcej problemów jest z modelem B8, więc chyba to nie przypadek.

Pewnie dlatego, że jest tańszy więc się po prostu lepiej sprzedaje. To, że nie słyszymy o problemach z najwyższymi seriami może oczywiście wynikać z binningu matryc, ale równie dobrze z tego że nikt tego nie kupuje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.