Skocz do zawartości
skywalker1978

Telewizor do kina domowego

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim forumowiczom. Jestem nowym użytkownikiem. W chwili obecnej przymierzam się do wyboru nowego TV (przejście z 50 calowej plazmy Panasonica). Prosiłbym o wsparcie w doborze produktu. Mała specyfikacja poniżej.

1. Pomieszczenie ok 30 m2 (raczej w kwadracie) - w załączeniu szkic
2. Odległość ok. 3m
3. Siedzenie raczej na wprost - niewielkie kąty
4. Telewizor może stać lub wisieć (obydwie opcje możliwe)
5. Słońce świeci z boku ale okno jest duże (na całą dużą ścianę i pokój w ciągu dnia jest mocno nasłoneczniony). Jednak oglądania w dzień będzie minimalna ilość i mam żaluzje.
6. 50 cali plazma Panasonic
7. Koniecznie UHD/ 4K z HDR
8. Sygnał UHD, FullHD i telewizja
9. Przez amplituner odtwarzacz multimedialny oraz dekoder to kablówki
10. W tygodniu mniej niż 1h dziennie. W weekendy ok. 3-4h 
11. Bajki, popularno-naukowe (Nat. Geo, Discovery itd.)
12. Internet będzie chodził przez odtwarzacz multimedialny, także tv jedynie jako "monitor"
13. Brak jakichkolwiek gier
14. Więcej oglądam wieczorami
15. Jestem ograniczony szerokością ściany - optymalnie 65 cali, 70 cali na "upartego"
16. Nie mam preferencji co do marki

17. Na 3D mi nie zależy
18. Kwota to przedział 9000 - 11000 zł

19. Zależy mi na tv, z którego będę mógł korzystać przez kilka lat - przy średnio niedużym obciążeniu. UHD ze względu na filmy oraz koncerty, które wieczorami będę chciał oglądać. Mam pełen zestaw kina domowego (5.1.).

20. Będę zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu.

Będę wdzięczny za wsparcie i podpowiedzi. Bardzo dziękuję.

Szkic.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, radosuaf napisał:

65" - OLED LG C8.

70" - SONY 70XF8305

Dzięki. O LG C8 też myślałem. Z tego co się zdążyłem zorientować B8 ma jedynie nieco gorszy procesor, który bardziej wpływa na obsługę poleceń głosowych, na czym mi specjalnie nie zależy. Więc B8 byłoby też dobrym wyborem?

Jaką przewagę ma Sony nad LG oprócz wielkości ekranu i ceny? Mnie się wydawało, że LED-owe TV nie stanowią konkurencji dla OLED-ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 też jest OK.

Jedyne przewagi Sony to te, które wymieniłeś - wielkość i cena. Reszta jest gorsza. No, LED się nie wypala, ale o ile nie oglądasz stacji informacyjnych przez pół dnia, to nie powinien być to problem w OLED. Podałem go jako większą alternatywę z opcją oglądania Polsat News, TVN 24 albo TVP Info czy BBC News całą dobę :).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, w kontekście pokazania podczas CES modeli LG B9 i C9 czy jest szansa, że niedalekiej przyszłości B8 i C8 zjadą z ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, skywalker1978 napisał:

Jak sądzicie, w kontekście pokazania podczas CES modeli LG B9 i C9 czy jest szansa, że niedalekiej przyszłości B8 i C8 zjadą z ceny? 

Nowe modele wejdą do sklepów w kwietniu. Więc w marcu lub na przełomie marca i kwietnie będzie można kupić B8 i C8 w najniższej możliwej cenie za nowy egzemplarz. Potem już tylko ekspozycje i zwroty bedą do kupienia lineupu 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...