Jump to content
Sign in to follow this  
sieniu

Telewizor 55 cali 4K

Recommended Posts

Witam,

Przymierzam się do kupna telewizora do nowego mieszkania. Początkowo celowałem w OLEDy ale ostatecznie zdecydowałem się na zakup czegoś bardziej budżetowego. Docelowo chciałbym wydać do 3000 zł ale jestem skłonny dołożyć max 500 zł.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2, sporadycznie więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, sporadycznie pod kątem (max 45st)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od boku (ekspozycja południowy-wschód)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Telewizora nie używałem od około 10 lat. Obecnie mam monitor iiyama XB2483HSU (AMVA+)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K (RGB, wynalazki typu RGBW odpadają), 55 cali, możliwość oglądania filmów/seriali z internetu (youtube, IPLA) i z USB, jeśli możliwe to wyższa częstotliwość do oglądania sportu
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? nie wiem? kablówka więc pewnie HD, może jakieś kanały 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? na tą chwilę brak, w przyszłości może PS4, jakiś soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 4 dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji, chociaż monitor kupowałem z nastawieniem na matrycę matową żeby nie odbijała światła, w dużych telewizorach nie stanowi to chyba aż tak dużego problemu?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale, youtube, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, głównie youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? w przyszłości prawdopodobnie PS4, sporadycznie, max kilka godzin w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 30% dzień / 70% wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem :) obawiam się efektów które mogą negatywnie wpływać na odbiór obrazu (smużenie?)
19. Preferencje co do marki ? brak, choć rozważałem kilka modeli: LG 55UK7550, LG 55SK8100 (ze względu na 120Hz), Samsung UE55NU7472, Philips 55PUS7303, Sony KD-55XF7096/XE8096
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 zł plus max 500 zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Jak wyżej, chyba że wolisz matrycę IPS - wtedy Sony 55XF85xx lub Panasonic 55FX780 (tu jest już ciut drożej).

SAMSUNG UE55NU8042 niestety przekracza mój budżet.

Sony 49xf8596 potrzebuję telewizora minimum 55 cali, ta Barvia z tego co widzę w 55 calach również przekracza budżet.

Czy jest coś jeszcze godnego polecenia w cenie do 3000zł? Maksymalnie jestem w stanie dołożyć do 300-500zł ale wolałbym zmieścić się w pierwotnym budżecie.

24 minuty temu, sieniu napisał:

SAMSUNG UE55NU8042 niestety przekracza mój budżet.

Sony 49xf8596 potrzebuję telewizora minimum 55 cali, ta Barvia z tego co widzę w 55 calach również przekracza budżet.

Czy jest coś jeszcze godnego polecenia w cenie do 3000zł? Maksymalnie jestem w stanie dołożyć do 300-500zł ale wolałbym zmieścić się w pierwotnym budżecie.

Poszukaj Samsunga UE55mu7002. Są dostępne jeszcze między innymi na allegro.

VA - Philips 55PUS6703.

IPS - Panasonic 55FX700

Edited by radosuaf

5 godzin temu, Waldo94 napisał:

Poszukaj Samsunga UE55mu7002. Są dostępne jeszcze między innymi na allegro.

Czym się różni 55NU8002? Ceny porównywalne, NU8002 to chyba model 2018, technicznie jakieś znaczące różnice?

1 godzinę temu, sieniu napisał:

Czym się różni 55NU8002? Ceny porównywalne, NU8002 to chyba model 2018, technicznie jakieś znaczące różnice? 

Jeszcze ostatnio były oferty poniżej 3 tysięcy, tyle że to bodajże od afg computers, czyli sprzedawcy u którego pochodzenie towaru budzie pewną wątpliwość. Mu7002 to model z 2017, ma troche gorsze parametry wyświetlania obrazu od NU8002, ale za to posiada udogodnienie w postaci one connect, czyli coś co ma obecnie tylko najwyższa seria qled Samsunga.

OneConnect jest mi zbędny.

z tej dwójki, tj NU8002 i MU7002 celować w ten pierwszy, tak?

Gdybym ostatecznie zdecydował się na coś z niższej półki, z tych które wymieniłem Samsung UE55NU7472 vs Philips 55PUS7303, który będzie lepszym wyborem?

Czy różnica będzie zauważalna dla zwykłego Kowalskiego który dotąd nie korzystał z TV a wszystko oglądał na monitorze komputera?

Nu8002 kupisz za 3400. Za tyle kupiłem 2 tygodnie temu. Dokładnie model NU8072. Fakt cena skacze co dwa dni. Od 3400 do 3800 w tym samym sklepie. Najlepiej zrobić rezerwację gdy cena będzie niska. Dadzą Ci tv za cenę rezerwacji pomimo tego, że na sklepie będzie droższy. Tak miałem w rtv agd. Tylko trzeba poczekać 1-2 dni aż dostarczą z magazynu, bo tego ze sklepu nie dadzą po tej cenie. Taka polityka.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś mógłby potwierdzić (lub zaprzeczyć), że różnica pomiędzy poszczególnymi modelami (producentami, matrycami itp) będzie faktycznie zauważalna dla zwykłego odbiorcy takiego jak ja, który nie ma pojęcia o tych wszystkich cudownych technologiach i parametrach pod których kątem testuje się telewizory?

Pytam ponieważ przeszedłem się wczoraj do marketu i akurat tak się złożyło, że stało obok siebie kilka telewizorów (Philips 55PUS7303 , Sony KD-55XE7005, KD-55XF8596, LG 55UK7550, 55UK6950, Samsung UE55NU7472, UE55NU8072, tak więc część IPS, część VA) i miałem okazję je porównać, na tyle dokładnie, na ile jest to możliwe w sklepowych warunkach... Spędziłem tam dobre pół godziny oglądając wszystkie ekrany pod różnymi kątami i z różnej odległości a także porównując jakość obrazu (prezentowane dema + reklamy, pewnie mało miarodajne).

Prawdę mówiąc nie potrafiłem stwierdzić który z telewizorów prezentuje się najlepiej. Zarówno jakość obrazu jak i oglądanie pod kątem była zbliżona na wszystkich telewizorach. Nie mogłem ocenić jak sobie radzą z prezentowaniem czarnego obrazu ale było parę krótkich wstawek z czernią i również nie wyglądało to dużo gorzej na IPSach w porównaniu do VA.

Co do samego zakupu to na tą chwilę skłaniam się w stronę Samsunga UE55NU8072 lub UE55NU7472 w zależności od finalnego budżetu. Widziałem też tego Panasonic 55FX780 i zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie, ale cena to obecnie 4000zł wiec dużo ponad mój budżet. Może jest coś jeszcze godnego polecenia w cenie około 3000zł?

W sklepie masz warunki oświetleniowe drastycznie inne od tych w domu + materiały są tak spreparowane, żeby uwypuklać zalety, a ukrywać wady telewizorów. Różnicę w czerni IPS-a i VA w ciemnym pomieszczeniu zauważysz bez problemu.

A jak z kątami? To chyba powinno być zauważalne nawet w warunkach sklepowych. Czy faktycznie patrząc pod kątem obraz na VA będzie beznadziejny a na IPS będzie dobry? Czy to raczej kwestia nieznacznej różnicy jakości obrazu? Gdyby bazować wyłącznie na testach to VA naddaje się tylko do oglądania idealnie na wprost...

Dnia 14.01.2019 o 23:18, sieniu napisał:

OneConnect jest mi zbędny.

z tej dwójki, tj NU8002 i MU7002 celować w ten pierwszy, tak?

Dokładnie tak. Chyba że budżet  cie finalnie nie puści to poszukaj Mu7002. Wysłałem ci linka na pw do niezłej oferty. Pozatym zawsze możesz kupić tv z niższej półki jak UE55NU7472, ale wydaje mi sie że z takiego wyboru nie będziesz w pełni zadowolony....

Odświeżam temat ponieważ zakup planuję w przyszłym tygodniu. Pomierzyłem trochę pomieszczenie w którym będzie stał telewizor oraz jego lokalizację. Poniżej aktualizacja odpowiedzi do pytań.

Ja już nastawiłem się na Samsunga UE55NU8072 ale dziewczyna chce coś 65 cali i jest gotowa dołożyć z własnej kieszeni do większego telewizora :). Zmierzyłem dokładnie pokój i TV będzie oglądany z odległości blisko 3m, więc taki zakup ma swoje uargumentowanie. Pytanie czy dokładanie około 1200-1500 zł do większego ekranu ma sens, tzn czy odczujemy aż taki przeskok jakości. Obecnie oglądamy na 24 calach z również około 3m.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2, sporadycznie więcej
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost, ewentualnie pod niedużym kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Od boku (ekspozycja południowy-wschód)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Telewizora nie używałem od około 10 lat. Obecnie mam monitor iiyama XB2483HSU (AMVA+)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, 55-65 cali, smart TV, możliwość oglądania filmów/seriali z internetu (youtube, IPLA) i z USB
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? kablówka więc pewnie HD, może jakieś kanały 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? na tą chwilę brak, w przyszłości może PS4, jakiś soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? około 4 dziennie
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy/seriale, youtube, sport, informacyjne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak, głównie youtube, netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? w przyszłości prawdopodobnie PS4, sporadycznie, max kilka godzin w tygodniu
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 30% dzień / 70% wieczór
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem :) obawiam się efektów które mogą negatywnie wpływać na odbiór obrazu (smużenie?)
19. Preferencje co do marki ? na tą chwilę nastawiam się na Samsung UE55NU8042 / UE55NU8072
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Powyższy Samsung 3600 zł + ewentualnie 1200 zł do czegoś 65 cali

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? raczej nie

Moim zdaniem Sony 60XF8305 wpasował by sie w twoje preferencje. Musisz tylko poszukać go po sklepach bo z dostępnością jest dość słabo.

Edited by Waldo94

Dnia 9.02.2019 o 23:25, Waldo94 napisał:

Moim zdaniem Sony 60XF8305 wpasował by sie w twoje preferencje. Musisz tylko poszukać go po sklepach bo z dostępnością jest dość słabo.

Dzięki. Mógłbyś podać jakieś argumenty za tym Sony w stosunku do Samsunga UE55(65)NU8042(72)?

Cenowo wygląda to tak:
Samsung 55 cali - 3600 zł, pierwszy wybór
Sony 60 cali - 4500 zł (w jednym sklepie promocja na 4300 zł)
Samsung 65 cali - najtaniej 4650 zł (większość sklepów ma 5000 zł)

1 godzinę temu, sieniu napisał:

Dzięki. Mógłbyś podać jakieś argumenty za tym Sony w stosunku do Samsunga UE55(65)NU8042(72)?

Cenowo wygląda to tak:
Samsung 55 cali - 3600 zł, pierwszy wybór
Sony 60 cali - 4500 zł (w jednym sklepie promocja na 4300 zł)
Samsung 65 cali - najtaniej 4650 zł (większość sklepów ma 5000 zł)

Twój wybór. Ten Sony ma dobry stosunek ceny do jakości i podobnie jak w przypadku Samsunga matryce VA. Skonsultuj sie z małżonką i razem wybierzcie.

Ten Sony Bravia 60 cali w cenie 4300 to tylko modele powystawowe, normalnie najtaniej 4500 zł.

Samsung 65 cali w cenie 4700 zł więc tylko 200 zł drożej.

W takiej sytuacji najprawdopodobniej zdecyduję się na Samsunga.

Jeszcze jedno pytanie. "Okno" miedzy szafkami będzie miało wymiary 180 cm szerokości x 100 cm wysokości. Czy telewizor 65 cali będzie się dobrze prezentował? Samsung z podstawką ma wymiary 145 cm szerokość x 91cm wysokość. Mam tu na myśli zwłaszcza wysokość bo miedzy górną krawędzią telewizora a szafką będzie około 9 cm

Edited by sieniu

21 minut temu, sieniu napisał:

Jeszcze jedno pytanie. "Okno" miedzy szafkami będzie miało wymiary 180 cm szerokości x 100 cm wysokości. Czy telewizor 65 cali będzie się dobrze prezentował?

Moja Żonka kazała napisać, że fatalnie 😆

A tak serio, jeśli nie, to nie kupisz, czy co?

Jeśli faktycznie fatalnie to rozważę Sony 60XF8305 :) Zawsze to dodatkowe kilka cm przestrzeni miedzy szafkami. 

Zamówiłem ostatecznie Sony 60XF8305. Po części zdecydowała cena bo udało się wyłapać ostatnią sztukę z magazynu za 4300zł i dodatkowo 300zł zniżki z jakiejś promocji za drugi produkt, więc ostatecznie wyszło mnie to 4 tysi :)

Dziękuję wszystkim za rady i pomoc w wyborze.

• Like 1