Skocz do zawartości
Szunaj Sz

Zamiennik plazmy Samsung PS51D6900

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po 7 latach spędzonych z Samsungiem PS51D6900 czas na zmianę telewizora. Do niedawna doskonale spełniał swoją funkcję, niestety od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się różowe przebarwienia na białym tle. Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego zamiennikaicon_wink.gif

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m2, 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost i lekko z boku
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma 51 cali Samsung PS51D6900
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? 
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: telewizja NC+, MiBox, PS3
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 6-10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Brak preferencji 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Filmy, Filmy
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Nie jest to niezbędny wymóg 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, rzadko
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 50:50
17. Preferencje co do wielkości? minimum 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? "szara" czerń, powolna reakcja na polecenia 
19. Preferencje co do marki? LG - choć to nie warunek
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? maks 4500 zł


Moją uwagę przykuł LG 70Uk6500 lub 6950, ale nie znalazłem nigdzie testów tego telewizora (może ktoś z użytkowników mógłby podzielić się opinią? icon_wink.gif)
Proszę o cenne wskazówki i z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szunaj Sz napisał:

Ktoś coś doradzi?? ?

Wykończ tą plazme do reszty i dozbieraj budżet do minimum 8 tys. Za tyle dostaniesz oleda w 65 calach.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LCD nie jest dobrym zamiennikiem dla plazmy - mam w jednym pokoju Panasa ST60, a w drugim nowego Sony XF90. Plazma lepsza :). Kup LG 70UK6500 - przynajmniej rozmiarowo będzie awans :).

 

  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że LCD raczej nie dorówna plazmowej matrycy w założonej przeze mnie cenie, ale może chociaż jakieś propozycje, które wypadają nie najgorzej w tym przedziale?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nagłówku swojego tematu napisałeś "Zamiennik plazmy PS51D6900". Model LG 70UK6500 nie pasuje do tego terminu. Naturalnym następcą plazmy jest oled. Przy zakupie uk6500 owszem tak jak stwierdził radosuaf rozmiarowo będzie awans, ale obrazowo niestety zaliczysz znaczny spadek.

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "zamiennik" miałem na myśli "wymiana telewizora" ze względu na przypadłości, o których pisałem ? Gdyby była taka możliwość, oczywiście wybrałbym kolejną plazmę, ale że nie jest to możliwe, proszę o radę użytkowników telewizorów w przedziale cenowym, który podałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu wstrzymał bym sie póki co z wymianą tv. No chyba że wada matrycy w twojej plazmie jest na tyle denerwująca że nie możesz już wytrzymać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, radosuaf napisał:

LCD nie jest dobrym zamiennikiem dla plazmy - mam w jednym pokoju Panasa ST60, a w drugim nowego Sony XF90. Plazma lepsza :). Kup LG 70UK6500 - przynajmniej rozmiarowo będzie awans :).

 

Najlepszy sensownie wyceniony LCD to Sony XF90 - 55" masz za 4.799 zł. Przy 4 metrach fajną propozycją jest Sony XF83 w 70 calach - ale kosztuje 6.299 zł. 60 cali jest w cenie 4.299 zł - i to jest rozsądny kompromis (matryca VA 120 Hz)

Edytowane przez radosuaf
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na matrycy IPS - czyli lipa. Zero czerni, bo plazmie znienawidzisz ten telewizor. Poza nielicznymi wyjątkami VA 120 Hz mają tylko Sony i Samsung. 

 

60XF8305 mieści się w Twoim budżecie - nic lepszego nie znajdziesz :).

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, radosuaf napisał:

60XF8305 mieści się w Twoim budżecie - nic lepszego nie znajdziesz :)

Podpinam sie pod tym. Zalecam wybrać sie do sklepu i obejrzeć go na żywo. Jeśli cie nie zadowoli to poczekaj na lepsze czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...