Skocz do zawartości
Matka

Samsung QE55Q9FNA czy Sony KD55XF9005

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, w marcu planuje kupić TV. Na oku mam dwa modele Samsung QE55Q9FNA lub Sony Bravia KD55XF9005.

Od TV odległość to jakieś 3,5m - niestety 65 cali nie wejdzie.
Przed TV maks 2 osoby siedzące na wprost ekranu, który stoi na podstawce.
Mam dwa TV jeden to Sony KDL - 40W5740 drugi to Sony KDL-32HX753.
Zależy mi aby TV był bardzo smart :) tzn, system ma być bardzo responsoryjny i ma nie mulić.
90% procent treści wyświetlanej na tv to będzie streaming Netflix, Youtube... reszta to jakieś filmy ściągnięte z sieci, nie będzie podłączony żadny blu ray czy inne dvd, może w przyszłości konsola jakaś, jak firmy technologiczne nie ogarną się z cenami podzespołów do PC.
Tv oglądam jakieś 2 godziny dziennie, przeważnie wieczorami.
Kwota max to jakieś 7500 zł.

Chcę aby tv świecił bardzo ładnie, tv chcę kupić na długie lata.
Jestem kompletnym laikiem, ale wydaje mi się, że do treści jaką chcę konsumować samsung może okazać się za dobry i w żaden sposób nie skorzystam z jego dobrodziejstw w 100%. 
Dlatego się waham czy nie lepiej kupić sony do którego mam też duże zaufanie bo jeden z tv chodzi już chyba z 10 lat ,a drugi koło 6.

Proszę doradźcie jaki model TV kupić, nie chcę tylko OLED i nic z firmy LG, bo mam złe doświadczenia z nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3,5 m i sporo $$$ do wydania, na pewno 65 nie wejdzie? możesz mieć 65xf9005 za 6500 lub mniej. Obydwa tv są spoko, z tym że samsung to flagowiec a ten sony to taki premium tv. Piszesz, że zależy Ci na płynnym smarcie, tutaj na pewno lepszy jest Tizen, Android ma różne opinie. Samsung ma 320 stref wygaszania a sony "tylko" 48, poczytaj wątki o obydwu tv na forum, każdy ma swoje plusy i swoje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

86 cm maksymalna wysokość TV jaką może mieć i musi stać na własnej stopie, uchwyt do TV odpada ze względu estetycznych oraz trochę technicznych, bo na ścianie są zamontowane ala cegiełki które musiałbym wyszlifować ewentualnie skuć za co moja miła urwała by mi głowę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie godziny dziennie - bardzo symboliczne użytkowanie więc może jednak oled przy tym budżecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy symbolicznym użytkowaniu warto tyle pieniędzy wydawać na TV? Jeśli w 90% zamierzasz używać strumieniowania, licz się z tym, że za 3 - 5 lat wszystkie aplikacje mogą już nie działać, obojętnie jak drogi kupisz telewizor. Może lepiej kupić tańszy i wymienić po 5 latach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, radosuaf napisał:

Sony 60XF8305 - 85,4 cm :).

Dzięki na pewno się przyjrzę.

7 godzin temu, Waldo94 napisał:

Dwie godziny dziennie - bardzo symboliczne użytkowanie więc może jednak oled przy tym budżecie ?

Rozważam podłączenie do tego jeszcze konsoli w przyszłości a tam jest już trochę statycznych obrazów więc wolałbym nie ryzykować i jakoś w ogóle po przeczytaniu wszystkich tych opinii na temat Oled to się trochę cykam.

7 godzin temu, radosuaf napisał:

Czy przy symbolicznym użytkowaniu warto tyle pieniędzy wydawać na TV? Jeśli w 90% zamierzasz używać strumieniowania, licz się z tym, że za 3 - 5 lat wszystkie aplikacje mogą już nie działać, obojętnie jak drogi kupisz telewizor. Może lepiej kupić tańszy i wymienić po 5 latach?

Tutaj masz trochę racji, dlatego założyłem ten wątek. Oto czy apki będą działały za 5 lat się nie martwię, bo do tego mogę dokupić jakąś przystawkę, najważniejsze aby miał ładny obraz i dalej świecił. A jeśli chodzi o wartość pieniędzy, to jest to extra kasa i mogę ją wydać bez bólu, chodzi bardziej mi o marnotrawienie zasobów niż o ból wydawania, bo nie potrzebne mi ferrari na wiejskiej drodze.

 

10 godzin temu, grundig napisał:

Zdecydowanie  Sony KD55XF9005  lub Panasonic.

Dzięki za konkretną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Matka napisał:

Dzięki na pewno się przyjrzę.

Jest na styk - nie wiem, dokładnie, gdzie ma stać TV, ale sprzęt powinien mieć kilka cm "dla oddechu" - więc jeśli miałby być mocno zabudowany, to lepiej jednak 55", ale ja bym wolał większy, jeśli jest możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...