Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

CES 2019: Nowy OLED Panasonic GZ2000 z HDR10+ i Dolby Vision

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam referencyjna plazme PANASONIC ZT60. Ale juz wiem, ze po czterech latach nadszedl czas na zmiane ... :-) Pozdrawiam z Czech.
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jakoś ani słowa w jakiej rozdzielczości te maleństwa będą ? W 8K to chyba raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek powstaje dość oczywisty. HDR 10+ nie stanie się znaczącym formatem w najbliższych latach i zapowiedzią tego TV Panasonic moim zdaniem sugeruje, w którą stronę rozwinie się dynamiczny HDR.

Jak jeszcze okaże się, że seria GZ i pozostałe na rok 2019 będą obsługiwać DTS-a (którego nie ma w Panasonica-ch od kilku lat) to wcześniejszy zakup serii FZ i EZ bez Dolby Vision, Dolby Atmos i DTS będzie trochę boleć ?

Edytowane przez southorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nie to już teraz znaczenia bo kupując taki telewizor mamy dostęp do 100% biblioteki filmów z HDR premium więc Panasonic dalej idzie w stronę dedykowanego tv do filmów.

Jeszcze z CES na gorąco:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dalej idzie" ale i zostawia bez wsparcia aktualnych klientów. Chyba, że będą aktualizacje do DV (mało prawdopodobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie da się ot tak dodać Dolby Vision... Widocznie się dogadali chociaż to i tak dziwne, że są oba formaty na jednym TV> Bardzo ciekawy ruch...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, czy jakiś producent amplitunerów zapowiedział wsparcie, albo update do HDR10+? Wiem, że można użyć 2 przewodów HDMI, ale dla mnie obsługa całego sygnału przez AVR ma swoje plusy (mniej machania pilotami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie kwestia \"dogadania\" się a zrezygnowania z THX i certyfikacji z tym związanej..., pisałem już o tym wielokrotnie..., fajnie końcem roku moje \"wysłużone\" EZ1000 już wiem na co wymienię... Dolby i THX nie szły w parze na jednym sprzęcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo już coś na temat tego jaki rodzaj HDMI będzie w tym TV? Czy to będzie 2.1?

Zastanawia mnie że jest całkowity brak informacji na temat matryc. Wiadomo że wszystkie matryce OLED produkuje LG ale czy coś się może w tegorocznych zmieniło np pod względem wypalania obrazu na ekranie?

Jeśli obecnie 55 cali FZ800 kosztuje koło 7000zł to czy 55 GZ2000 będzie w podobnej cenie skoro to następca tej serii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z wypalaniem jest nie tak...haha

 

Raczej dodaj II tyle co do ceny okolice 20 tys... w wypadku 65 cali i nastu w wypadku 55 cali..

 

A następcą to jest ale FZ950 nie FZ800...

Co do HDMI było by pieknie gdyby dali choć 4 wspierające 4K w pełni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że linia GZ będzie następująca: GZ2000 (następca EZ1000), GZ9xx i GZ8xx

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.01.2019 o 02:53, Gmeru napisał:

Widocznie się dogadali chociaż to i tak dziwne, że są oba formaty na jednym TV> 

To Dolby robi jakieś przeszkody żeby licencjonować swoje rozwiązanie producentom wspierającym HDR10+? Bo w drugą stronę standard jest otwarty i to poniekąd złośliwość ze strony producentów że nie dodają wsparcia, tak żeby wersja "z plusem" mogła całkowicie wyprzeć "zwykłą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...