Jump to content
Sign in to follow this  
irq666

Telewizor pod PC (laptop)

Recommended Posts

Posted (edited)

Witam.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Siedzę na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Przeważnie okno zasłonięte -> światło pada od prawej strony ledwo wpada na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic LCD 50" - dokładnego modelu nie pamiętam ( wpiszę jak wrócę do domu )
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI, OLED(dźwięk nie ważny bo i tak przez kino domowe podłączam)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Raczej HD, zbyt słaby laptop aby uciągnął 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? W sumie to tylko Amplituner,. Playstation 3 oraz Laptop do ampli idą
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tygodniu pn-pt około 6-7h, w weekend nawet 12+ godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy z Laptopa/Stream/Seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak -> za pośrednictwem laptopa
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, przewaga PC około 3-4h dziennie pn-pt, weekend nawet do 8h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 50+ (miałem podchody do 65, ale nie wiem czy nie za duży na to pomieszczenie)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak?
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Niepotrzebny bajer
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Po szybkim szukaniu u wujka google o tv pod pc rankingi zaprowadziły mnie do telewizorów z półki 8k zł więc tutaj ustawię poprzeczkę. Ale raczej bym uderzał do 5k zł.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie, lubię sam się bawić ustawieniami - chyba że będzie w cenie :)

Mój obecny telewizor niestety dostał "krótkie spięcie" wraz z poprzednim amplitunerem i w obu urządzeniach padł system? HDMI, nie odbiera sygnału oraz nie odbiera - dam go do Janusza Elektronika i zobaczymy co powie, ale już wolę się przygotować na nowy TV :)

W pytaniu nr. 1 podałem 16m2 - lecz to jest tylko salon, za salonem jest też kuchnia z której widzę telewizor i czasem coś pichcę spoglądając na przepisy w TV, więc pomieszczenie można by także zakwalifikować do 30m2.

Filmy oglądam w FullHD, Gry także w rozdzielczościach 1920x1080. Jak wrócę to edytuję posta o aktualne zdjęcie pomieszczenia jeśli będzie potrzebne.

Na jakiekolwiek pytania postaram się w miarę szybko odpowiedzieć, z góry dziękuję za pomoc w wyborze :)

Edited by irq666

Nie mogę edytować swojego posta więc wrzucam w nowego.

PANASONIC TX-L50E6E - poprzedni tv - zrobiłem błąd w opisie i dalem LCD zamiast LED

IMG_20190107_165503.thumb.jpg.9aa63d0960806db4b11d924f3764cbc3.jpgIMG_20190107_165523.thumb.jpg.a413a733bf44c0ea3e0f9ea69a119e52.jpg

W sumie temat można zamknąć. Długo czytałem szukałem i bardzo się przymierzałem do kupna LG OLED65B7V - lecz już nie można było nigdzie dostać ( w outletcie był z wypalonymi śladami ). Aż tu nagle nadała mi się okazja w pobliskim Neonecie, świeżo powieszony LG OLED65B8 (3-4 dni) na wystawce, zeszli z ceny o cały tysiąc - wyrównując do ceny B7 - więc co tu dużo gadać, łyknąłem ową B8 :)