Skocz do zawartości
raflooldz

Zakup TV 65 / PS4 PRO Netflix Sport 5-6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Będę zmieniał pokój w którym gram i oglądam TV i zastanawiam się nad wymianą TV na większy z tej okazji. Będę siedział ponad metr dalej niż obecnie przed moim 55 calowcem... którego w sumie lubie, mimo, że nie był zbyt drogi (wyszedł mnie ok 2000zł póltora roku temu co było wtedy super ceną jak dla mnie bo w polsce były po 2800!) to gra się mi na nim całkiem przyjemnie. Miałem przednim jakiegoś też taniego Philipsa 49 calowego i zdecydowanie lepiej wypadł ten LG. Jednak czasem mam wrażenie, że mam problemy z ustawieniem jasności w grach i kolory mogły by być lepsze. Mamy jeszcze poczciwego Sony KDL 46HX751 (w 2014 to był dość drogi) i po podłączeniu konsoli tak dla testu mimo niższej rozdzelczości FHD to kolory mi się wydawały lepsze. Przechodząc do sedna, chcę zapytać, czy kupię jakiś sensowny TV 65 w tych pieniądzach, czy może jednak lepiej kupić coś z wyższej półki 55 calowego? Z ciekawych modeli mam na oku

SAMSUNG UE65NU8052 65 cali 120 Hz ok 4800 zł
SONY KD-65XF9005 ok 6800 (ta cena mnie boli trochę) ewentualnie mniejszy 55 z tej serii znacznie tańszy...

czy jest aż taka różnica między nimi aby dorzucać 2k ?Może jeszcze jakaś propozycja od Was? Poniżej wypełniam ankietę. Dzięki z góry za Wasze odpowiedzi.

Cytat

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.7-3.2M
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj jedna
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - głównie na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? tak ale używam rolet by zminimalizować ilość światła
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 55UJ635V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Netflix
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 50% czasu pracy PS4 Pro, 40% czasu pracy Netflix, 10% czasu pracy jakieś meczyki
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4 Pro, PC, Dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Dużo, załóżmy 4-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, Eleven Sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 50% czasu minimum
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorem zazwyczaj ale w dzień też się zdarza
17. Preferencje co do wielkości? 65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Wolne działanie, słabe kolory     
19. Preferencje co do marki ? Sony/Samsung/LG
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuje 3d
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000 max 6000 (wolałbym nie)
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD-65XF9005 w tej chwili neonet po 6,5k. Przymierzam się też do kupna, dla mnie wymaganiem jest jeszcze Android no i wychodzi mi że nie ma sensowniejszych opcji, zastanawiam się jedynie czy cena ma szansę spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyczytaniu ile problemów z tymi Samsungami NU8xxx mają użytkownicy forum, mimo, że był moim faworytem na początku, zdecydowałem się na KD-65XF9005. Nie wyobrażam sobię kupić za 5k TV i nie być zadowolonym...Trafiłem na jakiś dobry moment w niedzielę bo w MM zamówiłem za 6799 z darmową dostawą i dostać mam 13 kart podarunkowych po 50 zł które można dowolnie łaczyć przy kolejnych zakupach, a ważne są 5 lat, można powiedzieć więc, że za 6150 go zamówiłem. Teraz widzę cena skoczyła o 200 zł a promocji już nie ma, ani darmowej dostawy, czyli finalnie ten TV kosztuje 900 zł więcej niż w niedziele ? Cóż chociaż wiem gdzie na premierę kupię parę gier na PS. Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

A co myślisz o SAMSUNG QE65Q8DNAT ? W MM jest za 8999 ale 2000 dają na kartę podarunkową, czyli jakby 6999. Ewentualnie jak nie chce się czekać na jakieś zakupy to takie karty można komuś opchnąć stówkę taniej bo są na okaziciela.

 

Edytowane przez raflooldz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...