Skocz do zawartości
Dejniel

TV 55" dla Rodziców

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry? ?

Rodzice napalili się na TV i mieli już wczoraj kupować Philips 55PUS6523/12, ale przekonałem Ich, że tu na forum kiedyś też mi fajnie doradziliście (i stąd też zamówiłem kurierem) z wyborem i warto parę dni się wstrzymać. Także prosiłbym o pomoc, bo chcę dla Nich jak najlepiej – wiadomo;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?  14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  bokiem również ~35stopni
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  TV jest na wprost zachodniego okna
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Sharp 37” z matową matrycą (8letni albo lepiej)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  Matrycę możliwie najmniej odbijającą światło ( w całym sklepie ME nie widziałem TV z matową matrycą :( ) oraz bezproblemowe łączenie się ze smartfonem z androidem
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? dekoder Polsatu
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dysk
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?  matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  mix z lekkim wskazaniem na filmy/seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  nie jest to konieczne
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczorami
17. Preferencje co do wielkości?  55”
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ?  matryce z kiepską powłoką antyrefleksyjną
19. Preferencje co do marki ?  Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?  nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?  ~2500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Tak i będę w stanie samemu ten temat ogarnąć


A więc w skrócie 55” do ~2500zł bez zbędnych bajerów, których Rodzice nie wykorzystają z naciskiem na jak najlepszą jakość obrazu no i tę matrycę, aby Rodzice „widzieli siebie w TV” jak najmniej ;) Proszę o jakieś 2-3 modele + fajnie jeszcze byłoby gdyby taki TV był dostępny w jednym z większych sklepów RTV, ale nie jest to mus.

Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pkt 22. jednak odpada. Doczytałem przed chwilą, co tak naprawdę znaczy "profesjonalna kalibracja":) Także jedynie będę mógł ściągnąć ustawienia pod konkretny model ,ew. pobawić się z planszami, także pseudo kalibrację będę w stanie co najwyżej zrobić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od ustalenia, czy wolisz matrycę IPS, czy VA, bo w tym przypadku to ma spore znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, radosuaf napisał:

Zacznij od ustalenia, czy wolisz matrycę IPS, czy VA, bo w tym przypadku to ma spore znaczenie.

W tym pokoju nie jest tak, że fotele są jakoś bardzo z boku. Poza tym, to nie jest za duży pokój. Centralnie na wprost jest fotel i obok łóżko, i z tych pozycji najczęściej będą oglądać TV - niemalże na wprost. Z reszta Oni mają teraz Sharpa 37", i prawie na pewno mają matrycę VA zgadza się? Nie wiem czy 8 lat temu były IPS, ale z tego TV pod względem jakości obrazu są zadowoleni (mnie też w Sharpach obraz podobał się najbardziej ze wszystkich TV), ale teraz nie wiem czy dalej takie robią :)

Także raczej VA, ale jakiś model z IPS też by się przydał, to na żywo byśmy może porównali jakby była możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Rodzice byli w sklepie i był właśnie ten Philips 55PUS6703. Spisali sobie ten model na kartce :) Spisali też: Samsung UE55NU7472, TLC U55DP600, LG 55UK6400. Te TV Im się podobają i pytanie czy jeśli wezmą którykolwiek z tych, to będą zadowoleni czy może ten Philips znacznie wygrywa? Bo jeśli nie, to cena raczej zadecyduje. TLC dla Nich to nieznana marka, i trochę mają mieszane uczucia, no ale obraz był ładny, jest tani :), a znów o LG Ojciec słyszał, że produkują najlepsze matryce na świecie no i w pracy "fachowcy" Mu mówią, że tylko LG ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że światło i materiały puszczane w sklepie maskują straszliwą biedę w czerni IPS-ów - a potem po odtworzeniu ciemnego filmu w ciemnym pokoju jest zaskoczenie, że jest tak kiepsko... W tej kwestii lepiej zaufać testom. Tu masz chociażby porównanie Samsunga z LG:

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu7100-vs-lg-uk6300/596/602

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Philips 55PUS6703 kupiony :) Obraz faktycznie bardzo ładny, czernie czarne, a tego się obawiałem :) Pierwszy kontakt z ambilightem i przyznam, że i mnie i Rodzicom to się podoba :) Można ustawić, żeby te kolory się dostosowywały do obrazu wyświetlanego lub wybrać statyczny kolor i przy tym ustawić jasność tego podświetlenia, a także jest tryb muzyczny, że światło zmienia się w rytm muzyki :D 

Ogólnie musiałem pozmieniać trochę w ustawieniach, bo na początku w nocy po prostu obraz był zbyt rażący i tu mam pytanie - czy podzieliłby się może ktoś ustawieniami do tego TV? Jest nie mało opcji, a też nie chcę czegoś niepotrzebnie wlączyć/wyłączyć.

Dźwięk w tym TV na średnim poziomie, zaktualizowałem go od razu i jakby trochę się poprawił, albo to jakieś złudzenie. Nieco więcej basu mogłoby być. Co do matrycy jeśli chodzi o odbijające się światło - źle nie jest, w innych TV mogłem się niemalże przejrzeć, ale ciekawi mnie czemu producenci wycofali się z matowych matryc :(

radosuaf, dzięki za pocelenie tego TV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dejniel napisał:

mam pytanie - czy podzieliłby się może ktoś ustawieniami do tego TV? Jest nie mało opcji, a też nie chcę czegoś niepotrzebnie wlączyć/wyłączyć.

You’ll have to turn off the default ‘Eco’ mode, undo all the noise-reduction settings and adjust the contrast and brightness. Then you’ll have to do it all again for HDR content, because the television treats this separately.

For non-HDR content we use the Movie preset, pushing up the colour a little while toning down sharpness, contrast, and brightness.

Colour Enhancement gets put on minimum, and Contrast Mode should be tuned so it’s “Optimized for Picture”. When the TV detects an HDR source, we prefer the “HDR Vivid” mode for top-notch performance.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Philipsiak to jest okej wybór.

A tak w ogóle to jak jest włączony ambilight to nocne oglądanie powinno być lepiej strawne niż oglądanie bez ambilighta. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FrankyGoes napisał:

A tak w ogóle to jak jest włączony ambilight to nocne oglądanie powinno być lepiej strawne niż oglądanie bez ambilighta. :)

Zgadza się :) Nawet włączyć statyczny kolor i już zamiast lampki może być :) Poważnie się zastanowię nad Philipsem jak będę dla siebie TV szukał, bo właśnie podczas oglądania nocą ten ambilight bardzo się przydaje, a dopóki nie miałem styczności z nim, to myślałem, że to bardziej bajer będzie, a jednak się myliłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zamysłem ambilighta jest zrobienie wrażenia większego ekranu - coś na zasadzie, że obraz nie kończy się ostro na krawędzi, tylko wychodzi poza nią i jakieś lepsze wrażenia podczas oglądania to daje.

A efektem ubocznym jest właśnie to, że przy okazji podczas wieczornego oglądania wzrok się mniej męczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...