Skocz do zawartości
Gmeru

Słuchawki Sony WH-1000XM3 z ANC | TEST | Najlepsza redukcja hałasów na rynku!

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki Sony WH-1000XM3 z ANC | TEST | Najlepsza redukcja hałasów na rynku!

Japoński producent zaprezentował trzecią generację słuchawek Sony WH-1000XM3 i bez dwóch zdań są to aktualnie najlepsze w tej klasie słuchawki z aktywną redukcją szumów co można stwierdzić praktycznie od razu po ich założeniu na głowę. Tutaj w zasadzie już mogłaby się zakończyć ich recenzja ale przejdźmy do konkretów.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak. Na prawdę robią wrażenie. Pierwszy raz miałem okazję je przetestować na targach PGA 2018. Dookoła hałas, muzyka wali z głośników aż bas czuć.w klatce, jakiś koleś drze się do mikrofonu. Patrzę, niepozorne stoisko ze słuchawkami Sony. Wybrałem model z NC, wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy, że to jakiś zupełnie nowy model. Założyłem, włączyłem i szok - cały hałas po prostu zniknął. Jedyne co zostało to walący w klatkę bas, który nijak nie zgrywał się z tym co słyszałem w słuchawkach - jakieś demko ze spokojną muzyczką ;) 

Ten szok już mnie nie opuścił, zakochałem się od pierwszego usłyszenia i wiedziałem, że muszę je mieć. Później zobaczyłem ile kosztują i wiedziałem, że to będzie bolesna miłość ;) Najlepsze było to, że wtedy jeszcze praktycznie nigdzie nie szło ich dostać. Dopiero po jakimś tygodniu czy dwóch udało mi się wstrzelić w dostawę dwóch nowych sztuk do Sony Center w Gdyni i zarezerwować jedną z nich. Nie żałuję ani jednej wydanej na nie złotówki, zwłaszcza kiedy używam ich w pracy na open space. Przy okazji brzmią też niczego sobie. Może nie jest to poziom moich Beyedrynamic DT990, no ale to zupełnie inne przeznaczenie. Beyery są otwarte i w ogóle nie tłumią hałasu z zewnątrz, a Sony zamykają Cię w cichym pokoju do odsłuchów :) 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko super tylko latencja dla tych słuchawek w trybie bezprzewodowym wynosi około 200ms, średnio akceptowalne dla użytkowania oprócz muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EEeeeeee, bez przesady suchawki jak sluchawki nie sa dobre na tyle by sie onanizować opisując je. duże opóźnienia tlumienei lepsze niż w Senh pxc 550, ale gorsze niż w BOSE QC 35 2.

Po co takie bzdety wypisywać niezgodne z prawda? trzeba dopisać na końcu ze artykul powstal we współpracy z firma sony, ktrej sprzet audio należy do tej najniższej polki. swykle slychawki zbyt drogie do tego co oferują, BOSE QC 35 i jej wersja dokanalowa sa poki co najlepsze na rynku, a to to kolejny produkt dla choloty dla której sony to firma produkujaca sprzet dobrej jakości:)

Edytowane przez kifuś
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak duże słuchawki nadają się jedynie do ... samolotu ... jak twierdzę i jak udowodnił Gmeru. Ew. do napierdalania młotem pneumatycznym ale sądzę, że to nie jest TEN target :) . We wszystkich innych sytuacjach wystarczają normalne słuchawki. A do kina domowego, zgodnie z profilem tego portalu,  słuchawki SONY ... do kina domowego ... takie własnie mam i są z[beeep]iste.

Czyli te są jak zwykle ... dla wszystkich czyli dla ... nikogo.

Gmeru ... na nastepny raz zalecam więcej własnych wrażeń i odczuć, a mniej marketingu z prasówki SONY.

:) 

Będziesz bardziej wiarygodny.

;) .

Pozdro

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. poza tym nie ma bata ... jak słuchawki wycinają "szum" to wycinają też dźwięk albo muzyke jak ktos woli inaczej ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kifuś nie prawda, że tłumienia gorsze niż w QC35. Miałem okazję wraz z kolegą porównywać 1:1 oba modele i MX3 mooocno wyprzedziły QC35 w tej generacji. Jak się przyjrzeć pomiarom, które są dostępne gdzieś w necie (jak sobie przypomnę to podrzucę link) to to potwierdzają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki na pewno najwyższej klasy, nie ma co - mam i jestem zadowolony. Co do wiarygodności - to portal który zarabia na reklamie, więc Gmeru ma ją mocno ograniczoną. Dla zaintersowanych zakupem warto pochylić się nad problemem tzw. Crackling issue, zagraniczne fora są dosyć mocno nim zasypane, Polska część Sony udaje, że tego problemu nie ma, a przy słuchawkach za ok 1600 to niedopuszczalne. Poza tym, świetne tłumienie, jakość dźwięku na plus, kolejny plus można mieć bluetooth lub połączenie kablem, super szybkie ładowanie.

Pozdrawiam.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki są jak najbardziej O.K - ale model niższy również jest kozak, model: XM2 cena: Ok. 780,-

XM3 - jest zrobione praktycznie na tej samej architekturze co XM2. XM3 ma tylko lepszy aNC. Cena również jest dość znacznie niższa niż ta podana pod testem. :)

Edytowane przez Robert_1988_KrK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel, a to nie jest tak, że ten problem dotyczył głównie poprzednich modeli? Podobno w XM3 to poprawili? Czy się mylę? U mnie całe szczęście na razie nic nie pęka, ale zasmuciłbym się jakby zaczęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy również XM3, wpisz w googlu "cracking issue xm3" będziesz miał wysyp artykułów. Mnie on dotyczy, Sony Polska sugeruje, że to taka opcja ANC :) 

Edytowane przez Daniel Towalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo, muszę uważać w takim razie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.01.2019 o 00:14, pmcomp napisał:

 jak słuchawki wycinają "szum" to wycinają też dźwięk albo muzyke jak ktos woli inaczej ?.

Nie wiem czy Sony robi to lepiej niż Bose, ale mając właśnie od Bose w domu zarówno słuchawki z ANC (QC 25) jak i bez (SoundLink AE II) to stwierdzam, że zdecydowanie bardziej od strony muzycznej podchodzą mi te bez ANC i to pomimo połączenia bezprzewodowego względem przewodowego w QC 25 (na LG V30 [ESS SABRE ES9218P]: https://pclab.pl/art76221-7.html, który jest jednym z najlepszych muzycznych Smartfonów; do stacjonarnych DACów za parę setek bez sensu porównywać bo przecież słuchawki z ANC mają być używane w zamyśle głównie w podroży).

W QC25 bas jest nadmiernie podbity, wokale nazbyt stłamszone a część dźwięków mam wrażenie, że ucieka. To tak skrótowo, od laika. Chociaż myślę, że i tak jest to konkretniejszy opis niż te dyrdymały w recenzjach czasem umieszczane o kocykach, adaptacyjności i spójności akustyczno-scenicznej.

Nie zmienia to jednak faktu, że w komunikacji miejskiej, którą jeżdżę codziennie nie zamieniłbym słuchawek z ANC na najlepsze nawet pasywne zamknięte, bo nie ma sensu tego porównywać.

W QC25 głośność na LG V30 ustawiam na 30-35% skali. W pasywnych zamkniętych żeby przebić się przez otoczenie dochodziłem do 70%, co dla uszu dobre nie jest, a i tak często przez muzykę przebijały mi się odgłosy otoczenia.

Za QC25 jednak dałem 700 zł na Amazonie.de, tutaj Sony XM3 bezprzewodowe to koszt 1549 zł co uważam za kwotę potwornie dużą jak na słuchawki, które w zamyśle mają służyć głównie w podróży, no bo w domu nie wiem czy jest sens użytkować nauszniki z ANC. Chociaż Pepper wskazuje, że bywały już promocje na ten model Sony XM3, np. na Amazonie hiszpańskim ok. 1335 zł w grudniu.

---

@Robert_1988_KrK Skąd cena 780 zł na XM2? Na Pepperze najniżej widziałem 885 zł na Amazonach i ta cena robiła furorę. Nie przypominam sobie ceny poniżej 800 zł. ;o

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam poprzednią generację Sony XM, a przed zakupem porównywałem z BOSE QC35 (równie świetne) ale \"akustycznie\" oraz ANC bardziej przypasowały mi Sony. Mam uwagi do ergonomii przycisków w Sony - są niewygodne. Za to sterowanie \"gestami\" super sprawa! Do odtwarzania muzyki są świetne, ale nie dla purystów. Kiedyś z ciekawości podłączyłem do elektronicznego pianina - masakra, opóźnienie jest tak duże, że nie mogłem uwierzyć - uderzasz w klawisze, oko to widzi, a dźwięku...nie ma, a potem nie nadąża za rękami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam qc35 2, lubię dobry dźwięk ale nie jestem jakimś melomanem, natomiast priorytetem przy wyborze była dla mnie wygoda i komfort noszenia i tu bose okazał się lepszy od sony i reszty konkurencji, w recenzji xm3 piszą że jest lepiej, nie moge ich nigdzie znalezc zeby porownac, jak ktos ma bose i ma mozliwosc sprawdzic i opisac wrazenia to bylbym wdzieczny. Poza tym problem pekania w sony mnie skutecznie odstraszyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pękają pękają.

Kupiliśmy z kolegą i on już ma całe podklejone. Moje póki co są ok ale obchodzę się jak z jajkiem.

 

Dźwięk. Hmmm trochę za dużo basu. NC jest ok, bo mam hałas w pracy. Bateria bardzo dobra. Wytrzymuje 45-50godz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Fjubens napisał:

Skąd cena 780 zł na XM2? Na Pepperze najniżej widziałem 885 zł na Amazonach i ta cena robiła furorę. Nie przypominam sobie ceny poniżej 800 zł. ;o

Fakt. Co innego myślałem, a co innego napisałem. Miało być 880,-  :) sorry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś kpina bo kiedyś jak wyszła pierwsza wersja tych słuchawek to zaraz pisano że trzeszczą co psuje przyjemność z słuchania a na domiar złego pękają. I proszę - nadal to samo a cena kosmos.

Sony ma z tym problem od dawna bo każde słuchawki dedykowane PS3 i potem PS4 oraz niższe i wyższe serie wszelkich słuchawek BT (z ANC i bez) też często pękały.

Czyli dobrze że nie kupiłem ?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w 3 generacji tych słuchawek Sony nie wyciągnęła wniosków z poprzedzających 2 serii pękających słuchawek to faktycznie Sony się kompromituje!!! Dla zasady nie można kupować takich bubli produkowanych przez Sony z pełną premedytacją i świadomością!

  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiedziałem o pękaniu jak kupowałem ale cena była promocyjna 480zl.

Pół ceny znaczy się.

Więcej bym za nie nie zapłacił.

 

 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spisują się pod konsole, Xbox one X.

Edytowane przez gangi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...