Skocz do zawartości
AtamanG

[OLED] Prośba w wyborze OLED TV do salonu

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20-25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Aktualnie ma stać na szfce RTV, ale w przyszłości może nastąpić zmiana koncepcji i zostanie powierzony
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce będzie świeciło równolegle do powierzchi matrycy, ale istnieje możliwość zasłonięcia okien 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung KS7000
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Matrycę OLED, przyzwoity system audio, dobry design, TV głównie będzie służył do odtwarzania filmów z aplikacji streamingowych i nośników zewnętrznych, Dolby Vision aktualnie ze względu na Netflix'a, bardzo dobrą ochronę gwarancyjną
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? SD+HD telewizja kablowa, 4K z Netfilx, YouTube i nośników zewnętrznych
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Aktualnie brak dodatkowych urządzeń, w przysłości konsola, zestaw audio
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? błyszczącą
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kino akcji/sensacyjne, seriale, filmy dokumentalne
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie będę korzystał z przeglądarki internetowej na TV
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 0h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak płynności w systemie operacyjnym, utrata połączenia WiFi, kiepskiej jakości audio
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeżeli znacząco podniesie jakość treści wyświetlanych przez ekran to będę zainteresowany.

Witam,

Na wstępie chciałbym wszystkich powitać na forum z uwagi na to, że jest to mój pierwszy post. 

Chciałbym prosić forumowiczów o pomoc w wyborze nowego TV, który będzie użytkowany w salonie, głównie wieczorami do oglądania filmów z aplikacji streamingowych tj. Netflix. TV ma być pierwszym elementem systemu rozrywki, który z biegiem czasu chiałbym rozbudować o dodatkowe elementy. Po przeczytaniu wielu artykułów zdecydowałem, że telewizor ma być OLED'em w rozmiarze 55" i aktualnie zastanawiam się nad czterema modelami:

- LG C8

- Sony AF9

- Panasonic Z950E

- Philips 903

Z wyżej wymienionych modeli na żywo udało mi się obejrzeć Sonego AF9 i LG B8(model niższy), dlatego nie mam wyrobionego zdania na temat większości przytoczonych TV i chciałbym prosić Was o pomoc. Od TV oczekuję przede wszystkim bardzo dobrego obrazu i co najmniej przyzwoitego dźwięku. Pod względem obrazu z tych czterech TV najlepiej wypadają Philips, Panasonic i Sony. Ten ostatni ma ciekawą funkcję dzięki, której potrafi zasymulować HDR dla każdej ze scen osobno, co przykuło moją uwagę. Czy w rzeczywistości jest to bardzo zauważalne? Niestety Pan w salonie nie mógł mi tego zaprezentować. 

Jeżeli chodzi o dzwięk to na żywo udało mi sie posłuchać Sonego i jak na warunki w jakich dokonywałem odsłuchu gra całkiem nieźle. Czy któryś z pozostałych TV posiada znacząco lepszy zestaw audio?

Co do OS'ów, które są zainstalowane na danych ekranach to nie mam szczególnych preferencji, ale najbardziej bym się skłaniał ku WebOS lub Android O. Jak wiadomo Android jest wymagający hardware'owo chyba najlepsze warunki do obsługi tego systemu ma Sony ze względu na procesor i pamięć RAM.

Chciałbym się dowiedzieć od Was czy warto kupować TV z systemem HDR10+, który aktualnie nie jest tak wspierany jak Dolby Vision chociażby na Netflix, z którego będę korzystał najczęściej? Istnieją znaczące róznice pomiedzy odtwarzaniem materiału DV pomiędzy LG a Sony?

Z informacji, które uzyskałem dowiedziałem się firmy LG i Sony bez problemu uwzględniają wady matrycy tj. jeden martwy piksel lub wypalenia matrycy i wymieniają sprzęt matrycę lub cały TV na nowy. Z jednego z wątków na tym forum przeczytałem, że Philips ma surowe obwarowania w instrukcji użytkowania produktu przez co może stwierdzić, że produkt nie był używany zgodnie z indtukcją i nie uwzględnić gwaracji. Czy ktoś ma inne informację na temat gwaracji na te sprzęty? 

 

Jeżeli, któraś z przytoczonych informacji jest błędna to proszę mnie poprawić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...