Skocz do zawartości
wymowny

Kupno telewizora 55"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 

Potrzebuję pomocy w kwestii zakupu telewizora, na obecną chwilę znalazłem kilka propozycji, ale żadnej nie jestem pewny. Poniżej "kwestionariusz": 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć jeżeli nie ma związanych z tym żadnych minusów 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? prostopadle od telewizora będzie okno, ale nie jest to istotne ze względu na rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor ? nie używałem telewizora od 5 lat
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? będzie w 90% używany do odtwarzania Netflixa/filmów z dysku/youtube'a 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? HD/4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ?  głównie filmy odtwarzane z Netflixa przez Wifii oraz filmy nagrane na dysk zewnętrzny/podpięte pod pendriva/laptopa
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie jestem pewny jaka jest między nimi różnica cenowa/jakościowa, więc jest mi to obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy akcji/fantasy/seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak - youtube/netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 1h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami/w nocy
17. Preferencje co do wielkości? optymalnie 55"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? duże ramki, wolno działające menu z aplikacjami, ciężko obsługiwalny pilot i wpisywanie czegokolwiek np. w wyszukiwarce youtube
19. Preferencje co do marki ? samsung 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie potrzebuję 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? najlepiej w okolicach 3-5k 

 

Dodatkowo: 

- zależy mi na ambient light i na pewno będę podpinał soundbara, więc jeżeli będzie coś sensownego w zestawie to idealnie

 

Telewizory które na razie oglądałem i mi się podobały: 

- Samsung QE55Q6FN

- Samsung UE55MU7002

- Philips 4K UHD 55PUS8602

- PANASONIC LED TX-58EX700E

 

Oczywiście najlepiej wygląda ten Philips - ma ambient light i soundbara na których mi zależy, ale znalazłem te telewizory w postach sprzed ponad pół roku więc możliwe, że coś się pozmieniało i znajdę coś lepszego dostosowanego do moich wymagań. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz Ambilight, to ma to tylko Philips. Natomiast same telewizory są... takie sobie.

 

W tym budżecie są generalnie 2 opcje:

a/ Samsung 55NU80xx - tańsza i gorsza

b/ Sony 55XF9005 - lepsza i droższa

Edytowane przez radosuaf
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest coś ciekawego typowo z Ambient Light? I jak się ma ten SONY 55XF9005 do Philipsa, którego podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Scarlett Johansson do Krystyny Pawłowicz :). 

Z Ambilight jest tylko Philips, a jeśli Philips, to tylko OLED. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wymowny napisał:

A jakie telewizory Philipsa z OLEDem polecacie?  

803, ewentualnie 903, ale jest droższy bo ma wbudowany system audio firmy Bang&Olufsen.

Tu masz dwie okazyjne ofert za 903, ale bez gwarancji. Obstawiam że wyniesione z fabryki :D

https://www.loombard.pl/produkt/18660652/telewizor-philips-903-er-serie/

https://www.loombard.pl/produkt/18675580/tv-philips-oled-903-series-55-cali-smart-tv-hit/

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Waldo94 napisał:

Obstawiam że wyniesione z fabryki :D

To można tak? xD

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, radosuaf napisał:

To można tak? xD 

Być może. Nowe tv w dwóch lombardach, bliskiej okolicy do Gorzowa Wielkopolskiego, czyli jedynej montowni producenta, ponadto bez gwarancji. Wydaje sie najbardziej racjonalnym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...