Skocz do zawartości
Lygi

Co wybrać ? Sony kd65 hdr F9005 czy Philips 65Oled873

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

wiem , że to dwie różne technologie ale proszę o pomoc w wyborze miedzy tymi modelami a może zupełnie coś innego 

tv będę używał do NC plus , Netflix i ps4 

ogladam sport i filmy 

 

co będzie lepsze ;)  ? 

Pozdrawiam i dziękuje ze pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się ryzyka wypalenia (PS4), to oczywiście OLED.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko oczywiście istnieje. Zdaje się, że LG względnie nie robi problemów z wymianą. Musiałbyś poczytać dokładniej, ja się nie interesowałem tematem, bo OLED jest na razie poza moim zasięgiem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o oledy to tylko LG nie robi problemów w razie wypaleń i albo wymieniają panel albo cały TV. Pozostali producenci tego niestety nie uwzględniają, a Philips w szczególności (ta firma ma naprawdę kiepski serwis). Jeżeli jesteś statystycznym oglądaczo-graczem i nie oglądasz kanałów info kilka godzin dziennie i nie grasz po kilka godzin dziennie w tą samą grę, to raczej oledów nie masz się co obawiać, ale oczywiście ryzyko wypaleń zawsze istnieje. Natomiast jest ono na tyle niewielkie, że można je porównać do każdej innej usterki każdego producenta - takie rzeczy po prostu się zdarzają i tyle. 

Z tych dwóch TV które wymieniłeś ja bym wybrał Sony XF9005 bo to jest po prostu dobry TV. Philipsa miałem, miałem problemy z Androidem, miałem styczność z serwisem, wiem ile to nerwów mnie kosztowało i tą firmę odradzam każdemu. 

W tym budżecie możesz jeszcze dostać oleda LG np B8 albo C8 które też są świetnymi TV.

Oczywiście kupując cokolwiek musisz być świadomym loterii. Teraz już praktycznie nie ma producenta, który miałby szczelną kontrolę jakości. Nawet kupując TV za 30 tys możesz dostać totalny bubel, który do niczego się nie nadaje i kwalifikuje się do zwrotu. Kupuj więc z głową i bądź fizycznie i psychicznie przygotowany na ewentualny zwrot. Zapewnij sobie też taką możliwość, która nie będzie dla Ciebie zbyt uciążliwa (najlepiej kupować internetowo, ale z możliwością zwrotu do jakiegoś lokalnego salonu).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...