Skocz do zawartości
szumo22

Telewizor max 120cm szerokości, do 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witamm, szukam TV do 2000 zł.

Telewizor będzie używany głównie do grania na konsoli PS4 (PS4 Pro w niedalekiej przyszłości), oglądania piłki nożnej, oraz standardowego, raczej sporadycznego oglądania "czegoś tam" na YT, Netflix, HBO GO.

Najchętniej z 4k i HDR (tak wiem HDR za tę cenę to nie HDR, ale i tak sądzę że coś tam będzie widać różnicę względem mojego starego LG 32LD350 albo monitora LG 23MP75HM). Rozmiar przypuszczalnie do 50 cali, bo nie sądzę żeby większy zmieścił się w szerokości 120 cm, a to jest warunek konieczny.

Tak samo domyślam się że jeżeli telewizor do gier, to raczej w tej cenie do oglądania piłki nożnej będzie pewnie średni, ale podobnie jak wyżej, gorzej niż w obecnym chyba nie będzie. 

Na razie takie model mam na oku: TCL 50DP660SAMSUNG UE50MU6172, Samsung UE50MU6102Samsung UE49MU6472LG 49UK6400, LG LED 50UK6470.
Ew jeszcze ten Sony Bravia KDL-49WE665, tylko że Full HD.

Lista modeli jest poglądowa bo większość z nich dodawałem do listy jak były akurat na wyprzedażach w sklepach, więc teraz już co niektóre kosztują 2200zł.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? max 2-2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Bez znaczenia w zasadzie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Zasadniczo pokój jest słabo nasłoneczniony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Stary LG 32LD350 oraz monitor do grania LG 23MP75HM
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Netflix, HBO GO, YT, 4K?, HDR?
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? FHD/4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4, PS4 Pro, ew. laptop
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? max 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 80%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? Chyba max. 50 cali - szerokość nie większa niż 120 cm.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Input lag
19. Preferencje co do marki ? Brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Zdecydowanie NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2100

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ew. jakby ktoś mógł podpowiedzieć który z tych dwóch, bo widzę że jeżeli chodzi o Input Lag'a to są ok.

LG 50UK6500

LG 50UK6300

Oba mieszczą się w cenie. Tylko UK6300 musiałbym zamówić z dostawą, bo u mnie w Szczecinie na tę chwilę nie ma nówki, nie z ekspozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...