Skocz do zawartości
thinkeR

Jaki telewizor 49"

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 18m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od prawej strony (okno na ścianie południowej)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 32 cale, Sharp
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? jak najlepszy obraz, DLNA
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) DVB-T, poza tym sygnał FHD/UHD przez amplituner z różnych źródeł
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? amplituner Yamaha RX-S601D, Plastation3, PC, 
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? równo, zależy mi głównie na oglądaniu filmów wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 49/50
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak płynności oprogramowania
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? tak

 

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum aczkolwiek śledzę je od jakiegoś czasu bo przyszedł czas wymiany telewizora ;) Potrzebuję generalnie prostego sprzętu z dobrym wyświetlaczem. Smart na dobrą sprawę mógłby nie istnieć dla mnie w TV bo tego w ogóle nie używam (a jak nawet jest taka potrzeba to mam PS3). Wielkość - zastanawiałem się pomiędzy 43 a 49 cali ale po przymiarkach zdecydowałem 49/50. Zależy mi też na tym, żeby w razie oglądania czegokolwiek na TV (np Netflix) wyjście dźwięku do amplitunera było w formie niezmienionej. Na dźwięku samego TV totalnie mi nie zależy. Chciałbym nie wydawać jakiegoś majątku ale mimo wszystko uzyskać fajny efekt podczas oglądania filmów.

Po długich lekturach skłaniam się i w zasadzie jestem bliski zdecydowania do modelu Panasonica TX-49FX633E albo FX700. Wiem, że w przypadku tych telewizorów nie ma co liczyć na efekt WOW przy HDRze no ale łudzę się że będzie mimo wszystko trochę lepiej niż bez tego HDRa :p Będę wdzięczny za pomoc i może podpowiedź jakichś innych ciekawych modeli w tych granicach cenowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panasonic FX700  to dobry telewizor z panelem IPS.Na pewno spełni oczekiwania w czasie korzystania z gier i oglądania telewizji  .Input lag w  trybie gra w tym telewizorze wynosi  13,9 ms jest to bardzo dobry wynik.Tak wynika  z testu z linku niżej.

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1526620692

Przykład na filmie,  telewizor Panasonic FX700

 

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź ;) Jeśli chodzi o granie to szczerze mówiąc zdarza się to sporadycznie.. Najbardziej mi zależy na tym, żeby był w miarę fajny efekt przy filmie w bardzo dobrej jakości puszczonej przez PC albo DLNA albo Netflixa (nie wiem na ile dobra jakość jest w tych serwisach, ale zakładam że na koncie premium jest przyzwoicie). Zastanawiam się czy warto dołożyć i kupić ten FX700, czy może w FX633 albo FX550 uzyskam podobny efekt. OLEDy to nie są no ale jednak to Panasonic... FX700 niby ma lokalne wygaszanie ale ile jest stref to już producent nie napisał:) Jeszcze mam jedno pytanie - może ktoś wie z doświadczenia - chodzi mi o obsługę DLNA i tych serwisów internetowych. Czy karta WiFi wbudowana jest w standardzie n? Czy muszę koniecznie podłączyć internet RJką.. Bo nie chciał bym tutaj się zdziwić po zakupie że muszę kable kłaść :p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia wizualne w czasie oglądania filmów będą bardzo dobre.IPS to bardzo dobre katy boczne  jak  w tradycyjnych telewizorach z kineskopem  lub plazmach.

 Jeśli chodzi o  internetowe połączenie z telewizorem,  posiadam telewizor Panasonica , starszy model, karta WIFI działa bez problemu, korzystam z UPC. Nie mam podłączonego kabla internetowego  do telewizora.Oczywiście  jest taka możliwość ale korzystam z WiFi. Jeśli chodzi o aplikacje  internetowe   to    dużo zależy od szybkości łącza. W nowych i starych telewizorach  Panasonica  nie ma zdanego problemu z WiFi.Trzeba tylko wszystko skonfigurować w czasie pierwszego uruchomienia telewizora i będzie ok.

Netflix  w Panasonicu działa bez problemu.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony 49XF8596  kosztuje powyżej 3297 zl. Sprawdziłem w internecie.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grundig napisał:

Sony 49XF8596  kosztuje powyżej 3297 zl. Sprawdziłem w internecie.

To słabo sprawdzałeś - w Rtv Euro Agd od kilku dni jest promocja, cena 3199 zł ("Promocja petarda!").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie chodzi o szczegóły odnośnie ceny..100zl więcej mniej to mało ważne. Chciałem po prostu się zmieścić w kasie bliżej 2000, bo stwierdziłem że nie chce wydawać na tv dużych pieniędzy bo żeby mieć coś gdzie hdr jest realnie odczuwalny to trzeba ponad 4k wydać, OLED to samo. Doszedłem do wniosku że wezmę coś za ok 2k a za kilka lat kupię OLEDa za kolejne 2k;-) na sony patrzyłem ale wydawało mi się że są sporo droższe a niewiele lepsze od Panasa.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, thinkeR napisał:

To już nie chodzi o szczegóły odnośnie ceny..100zl więcej mniej to mało ważne. Chciałem po prostu się zmieścić w kasie bliżej 2000, bo stwierdziłem że nie chce wydawać na tv dużych pieniędzy bo żeby mieć coś gdzie hdr jest realnie odczuwalny to trzeba ponad 4k wydać, OLED to samo. Doszedłem do wniosku że wezmę coś za ok 2k a za kilka lat kupię OLEDa za kolejne 2k;-) na sony patrzyłem ale wydawało mi się że są sporo droższe a niewiele lepsze od Panasa.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Jak koniecznie ma być jeden z tych dwóch Panasoników ( TX-49FX633E albo FX700) to oczywiście lepiej kup FX700   http://www.tvtest.pl/telewizory-lcd-panasonic-2018/  

W cenie trochę powyżej 2000 zł i przekątnej około 50 cali to znajdziesz tylko Sony na ipsie 49XF7005 albo 49XF7596 więc szału nie będzie. Jak akceptujesz minusy matryc ips to możesz kupić jeden z nich. Sony trochę lepiej skalije słaby sygnał od Panasa ale najlepiej samemu w sklepie pobawić się Panasonikiem i Sony i wybrać to co Tobie bardziej odpowiada.

Edytowane przez super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być koniecznie, może być coś innego niż panasonic w ogóle ale tak żeby się w tych 2500 max zmieścić. Do samsunga, lg raczej nie mam zaufania...rozwazalem jeszcze toshibe albo Philipsa.. Po przejrzeniu testów i parametrów po prostu strzeliłem Panasonica

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Rozwazalem też zejście z rozdzielczościa do full HD ale cenowo chyba na jedno wychodzi a jednak to 4k jest

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ciężko kupić coś dobrego na FHD więc jesteś raczej skazany na 4K. Porównywałem w domu Panasonika 50EX700 (matryca VA) i Sony 49XE7005 i bardziej ostry obraz był na Sony (sygnał z kablówki 1080i) czyli subiektywnie Sony lepiej skaluje słaby sygnał ale wnerwiała mnie szarosrebrna czerń ipsa w Sony.

18 minut temu, thinkeR napisał:

Nie musi być koniecznie, może być coś innego niż panasonic w ogóle ale tak żeby się w tych 2500 max zmieścić. Do samsunga, lg raczej nie mam zaufania...rozwazalem jeszcze toshibe albo Philipsa.. Po przejrzeniu testów i parametrów po prostu strzeliłem Panasonica

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Rozwazalem też zejście z rozdzielczościa do full HD ale cenowo chyba na jedno wychodzi a jednak to 4k jest

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 

Ja też podchodzę z rezerwą do telewizorów Samsunga ale wolałbym już wybrać Samsunga niż Toshibę albo Philipsa (na forach jest mnóstwo postów o awaryjności Philipsów, w 2012 Philips wyodrębnił ze swoich struktur produkcję telewizorów i przekazał ją do odrębnej spółki, którą założył razem z chińską firmą TPV Technology Limited. W kwietniu 2014 Philips sprzedał resztę tych udziałów które miał. Chińczycy mają jednak prawo do posługiwania się marką Philips a produkcja jest chyba w Gorzowie Wielkopolskim). Do 2500 zł mógłbyś kupić 50" Samsunga na va.

A ja możesz poczekać z kupnem kilka miesięcy to może poczkaj na nową tanią serię Sony na 2019 rok czyli XG6005. Mają najprawdopodobnie mieć matryce va, procesor X1, triluminos display, direct led, 4K - seria XG6... to niska seria więc cena powinna być trochę ponad 2000 zł (w zależności od przekatnych, bo im wieksza to oczywiście wyższa cena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady i ciekawostki;-) w sumie trudno żeby philips był specjalista od telewizorów skoro się chwytają każdego sprzętu RTV/agd...No i rzeczywiście jakościowo łatwo zauważyć że nie jest to lider. Zainteresuje się jeszcze tym samsungiem, może warto zaryzykować;-) a wstrzymać się nie bardzo mogę bo ten poczciwy Sharp którego teraz mam idzie w tym tygodniu do teściów którym w końcu stary kineskopowy philips się przebarwił;-)

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie :

 

Sony 49xf8596 (va bez stref) VS LG 49SK8500 (IPS direct ze strefami)

https://www.youtube.com/watch?v=0zrz2OTpwuM

Samsung 49nu8070 (VA z pionowymi strefami) vs LG 49SK8500 (IPS direct ze strefami)

https://www.youtube.com/watch?v=STY_HQhXx6w

EDIT:

A poniżej na filmiku tego samego autora jest porównanie LG na IPS bez stref vs Samsung VA, ustawiłem konkretny moment kiedy najbardziej widać różnicę czerni między IPS vs VA :

https://youtu.be/1WW2m4SCw_A?t=203

EDIT2

Jako że jestem z natury czujny, na filmiku z porównaniem Samsunga 49nu8070 i Lg 49SK8500 dopatrzyłem się albo błędu albo manipulacji, tj jak widać na początku filmiku przy porównywaniu przy załączonym świetle, Samsung ma trójkątną naklejkę w rogu matrycy, jednak przy porównaniach przy zgaszonym świetle tv z naklejką jest podpisany jako LG.

 

Po kształcie stojaku też widać że tv podpisany w nocy jako Samsung jest LG

EDIT3

Teraz zauważyłem że w pierwszym poście autor filmiku jednak napisał że popełnił pomyłkę w opisie przy testowaniu w ciemności i napisał odwrotnie, tylko po co je zamieniał miejscami w przy załączonym i zgaszonym świetle ?

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na Panasonica 49fx700. Wisi od kilku dni na ścianie i netflix kradnie czas;-) Ogólnie z wyboru na razie jestem zadowolony ale nie mogę powiedzieć że jest efekt wow aż tak na mnie wrażenie nie robi;-) podsumuje go tak: kolory są bardzo dobre, czerń..no cóż - IPS ale nie jest źle, płynność działania rewelacja - ten system od razu mi się spodobał. To co najbardziej przeszkadza to smużenie przy niskiej jakości video (typu M jak miłość) chyba to wina matrycy 60hz;-) Jak się ogląda coś w dobrej jakości to mogę powiedzieć że efekt jest super. To co jeszcze mi przeszkadza odnośnie sterowania to taki mały detal - na pilocie jest osobny guzik do wł/wył napisów a dlaczego nie ma guzika do bezpośredniego przełączania ścieżki audio..szkoda bo często z tej funkcji korzystam. Ale z drugiej strony wystarczy kliknąć kilka razy więcej także kwestia przyzwyczajenia. Tyle. Dzięki za pomoc i rady.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...