Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, Jarosław Świtoń napisał:

Na koniec jako małe wyjaśnienie skąd moja irytacja takim doradztwem z Twojej strony - prawie rok temu zabrałem się do wymiany tv z uwagi na małego robaczka co wszedł mi w matrycę - namówiony przez takich doradców jak ty co nie mieli a wszystko wiedzieli kupiłem Philipsa 8102- rzekomo tv z najlepszą czernią porównywalną do OLED-a. Tylko niepotrzebne nerwy i wydatki na zwrot - czerń może i lepsza ale tylko w nocy i w ciemnych scenach ale aż bolały mnie wejścia do pokoju (boczne wejście) i oglądanie czegokolwiek w większej ilości osób - jako gospodarz nie będę przecież siadać centralnie na wprost. A porównanie tego tv robiłem do starej Toshiby z poziomem czerni na pograniczu akceptowalności - ale też w testach o wiele lepszej niż standardowe tv na IPS-ie bo też podświetlona strefowo . Tak więc jak gdziekolwiek widzę, że ktoś tak jak ty doradza wszystkim va bo taki ma to zapala mi się lampka i walczę ze stereotypami.

Nad LG9500 sam się zastanawiałem... Jak napisałem powyżej, autor wątku napisał, że zazwyczaj siedzi na wprost. Dla mnie zazwyczaj to zazwyczaj :). Nie będę się sprzeczał, że VA pod kątem wygląda kiepsko - bo wygląda. Cóż - dla mnie nie ma technologii LCD, która byłaby idealna - trzeba sobie wybrać, co się preferuje.

8 minut temu, franus122 napisał:

Kolego Radosuaf A czy ty widżiałeś dx 900 na żywo czy tylko cuda wypisujesz

Nie - nie widziałem. A o jaki "cuda" chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym problem właśnie - ja też przez 90% czasu siedzę na wprost ale ciemne sceny w ciemności to może 1% jak nie mniej i uwierz, że brak idealnej czerni jakoś w tym 1% czasu  nie dostrzegam - już bardziej boli mnie blooming, który ty też masz w swoim tv. Gdyby nie stare przyzwyczajenia do tv i traktowania go jako monitor od kompa i włączonego tv 18/24h nawet jako źródło wiadomości w sąsiedniej jadalni to wybór byłby prosty OLED. Tak więc jako konkluzja - więcej pokory i nie pisz jako autorytet  o braku czerni w danych tv - stereotypy niestety są mylące. A co do autora tego tematu to powtarzam moje wcześniejsze stwierdzenie - zastanów się czy boczne kąty będą Ci przeszkadzać i jeżeli tak to mając wybrać tv  z matrycą na IPS-ie to bierz cokolwiek ale z podświetleniem direct. (na chwilę obecną to lgsk9500 najlepszy wybór z tv na matrycą IPS). Jeżeli nie stanowi to dla Ciebie aż takiej różnicy to Sony 9005 będzie o wiele lepszym wyborem od Samsunga - który też przewijał się w tym wątku. Po pierwsze ma pełne podświetlenie, po drugie lepszy system a po trzecie jest mniej wrażliwy od w/w na oglądanie pod kątem.  Pomijam brak DTS-u bo pewnie tylko nieliczni jak ja mają takie preferencje. Polecam ranking tv na stronie RTINGS - tam możesz sam dokładnie sprecyzować co jest dla Ciebie istotne i wybrać faworyta. (ale bez Panasoniców i Philipsów - na rynku USA i Kanady nie występujących)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Jarosław Świtoń napisał:

Tak więc jako konkluzja - więcej pokory i nie pisz jako autorytet  o braku czerni w danych tv - stereotypy niestety są mylące.

To nie stereotypy, to fakt, że mam w domu monitor IPS i opieranie się na empirycznie zmierzonych danych w testach...

SK9500 - IPS:

sk9500-uniformity-large.jpg

 

XF90 - VA:

x900f-uniformity-large.jpg

Jeśli jedno zdjęcie znaczy więcej niż 1.000 słów - tutaj masz ponad 2.000 słów wypowiedzi na temat :).

 

Niewątpliwie, SK9500 prezentuje się dobrze na tle "normalnych" IPS-ów, ale ograniczeń samej matrycy nie da się przeskoczyć. Natomiast jeśli ktoś biega po pokoju oglądając TV, to jak najbardziej jest lepszym wyborem od VA.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

image.png.5fb179d919bdf1b5ada887add8c4cce8.png a TU MASZ SK9500 IPS Z WŁĄCZONYM WYGASZANIEM

 

Po to płaci się za tv z wygaszaniem aby je używać

tu masz sony pokazane wygaszanie

a tu lg sk9500

Materiały z strony rtings

Edytowane przez Jarosław Świtoń
dodanie wygaszania tv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod kątem, w bardziej skomplikowanych scenach, już takiego ognia nie ma...

 

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu właśnie wychodzi profesjonalne podejście do tematu -  ja mam ten tv a ty pokazujesz materiał nie wiadomo z jakiego źródła, jakie ustawienia i nie wiadomo przez kogo robiony, czym i po co. Pogrzeb trochę w ustawieniach swojego tv i nie takie kwiatki zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wklejone fotki z rtings, bo jeden wkleił fotkę bez wygaszania a drugi za małą :

SK9500

sk9500-uniformity-local-dimming-large.jp

SK8500 

sk9000-uniformity-local-dimming-large.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...