Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?  około 2,5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? zazwyczaj 1-2, czasami 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zazwyczaj na wprost, ale zdarza się też oglądanie pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? docelowo wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od boku na tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? jakiś samsung 32 cale
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? wszystko po trochu
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS4pro, w późniejszym czasie jakiś soundbar
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  około 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie ma znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Netflix, HBO Go
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? max 5h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  częściej wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie jest to konieczne 
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500?

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie zastanawiałem się nigdy nad tym

 

Póki co zastanawiam się nad:

- Samsung 55nu8072

- Sony 55xf8596

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Sony.To bardziej renomowana firma niż samsung.Sony, Sony,jeszcze raz Sony i oczywiście Panasonic.

Samsung niestety psuje się bardzo często.Gdyby  było odwrotnie polecałbym samsunga.Jesli  kupno telewizora   to inwestycja  długoterminowa  to oczywiście Sony.

Jeśli  krótkoterminowa  to samsung.

Edytowane przez grundig
  • Dzięki 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jest na matrycy VA, Sony na IPS - więc Samsung, ale zgadzam się z kolegą grundig, Sony i Panasonic robią najlepszy sprzęt - tylko wtedy musiałbyś zejść do 49", bo XF85 w 49" jest na VA. Przy Twojej odległości to może być trochę mało.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel IPS w telewizorze Sony sprawdzi się znacznie lepiej  niz  panel VA  w samsungu .Jakość obrazu w czasie oglądania telewizji pod kątem jest zdecydowanie lepsza w telewizorach z panelem IPS.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie żartujmy... Ten panel ma kontrast rzędu 900:1, jeśli się nie mylę. Wieczorem nie da się tego oglądać...

Edytowane przez radosuaf
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem mnóstwo testów i opinii lecz nie umiem zdecydować i jak widze zdania są wszedzie podzielone. Chciałbym wybrać mądrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega   w  komentarzu wyżej  napisał  ze wieczorem nie da się oglądać.Oczywiście że  będzie  można oglądać w dzien i wieczorem.

Przykład na filmie

 

W tej cenie można  kupić  Panasonica fx740  lub FX750.

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @grundig opisz TV co masz w domu a nie pisz co znalazłeś w necie !

W ten sposób Twoje opinie są NIEMIARODAJNE i do tego robisz zamęt !!!

 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radosuaf czy jakoś tak  napisał ze w wieczorem w telewizorze Sony 55xf8596  nie można oglądać   telewizji  ,przecież to bzdura.

SONY to bardzo dobry wybór.Jeśli chcesz  jeszcze lepszy telewizor to kup    Panasonica FX740.

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się - jeśli komuś nie przeszkadza brak czerni. Większości przeszkadza.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś napisać ze kolor czarny nie będzie najlepszy.  Nie każdemu zależy na idealnej czerni. Można oglądać telewizje.Przykłady na filmach z youtube .Doskonały kolor czarny  jest w telewizorach oled  i plazmach.Nie wszystkich plazmach.

Edytowane przez grundig
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy roznica miedzy IPS a VA jest tak duża?  Zawsze wygra VA? Czy moze poczekac az wypuszcza modele na 2019 rok i wtedy wyzsze modele stanieją? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shayek

jest lg sk9500 - ips z local dimmingiem około 100 strefowym - ponoć ma całkiem fajną czerń  - najlepszą w IPSach i 

jest cały wątek o nim na tym forum - poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się jeszcze zastanawiać nad ewentualnym zwiększeniem swojego budżetu do max 5000 i w opcji do wyboru pojawiły się jeszcze 55xf9005 albo 60xf8305 (jeżeli będzie jeszcze dostępny). Pytanie wtedy brzmi, czy warto brać o 1000 zł droższego xf9005 w takim zestawieniu, jeżeli parametry mają dość zbliżone do siebie? Czy czekać aż pojawią się modele na 2019 licząc że ceny na te telewizory spadną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XF9005 to najlepszy wybór poniżej OLED, ale 60XF8305 jest 5" większy... Twój wybór, co wolisz :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radosuaf - czytaj ze zrozumieniem - polecasz tv na matrycy va do oglądania pod kątem?

 Shayek Jeżeli możesz dołożyć i nie masz obaw przed wypaleniem to tylko OLED spełni Twoje wymagania następnie tv z matrycą IPS- w chwili obecnej najlepszy to lg sk 9500/ 8500 z uwagi na pełne podświetlenie matrycy lepszy kontrast i czerń niż w innych tv na IPS-ie. Uwierz do salonu to tv z matrycą IPS a do sypialni VA (chyba  że w salonie w większości czasu sam siedzisz i oglądasz po ciemku to VA jak najbardziej - szczególnie ten sony 9005 jak najbardziej się nadaje (na pewno lepszy od samsunga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Jarosław Świtoń napisał:

radosuaf - czytaj ze zrozumieniem - polecasz tv na matrycy va do oglądania pod kątem?

Tak, czytam ze zrozumieniem i dla mnie "zazwyczaj" oznacza dokładnie to, co w słowniku. Ja też "zazwyczaj" oglądam na wprost i wolę czasami przeboleć gorsze kąty, niż non stop patrzeć w kiepską czerń. Co kto lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdemu wg potrzeb ale nie wprowadzaj ludzi w błąd. - ja używam Philipsa lcd na va w sypialni a lg 65sk9500 (IPS) w salonie. Niestety w Philipsie zawsze jest gorzej pod małym nawet kątem a w lg nie widać różnicy w czerni. Zresztą wcześniej miałem w salonie też tv na IPS-ie toshibe i tam gorszą czerń widziałem tylko w całkowitej ciemności i to tylko na filmach przy ciemnych scenach więc nie pisz że może być non stop kiepska czerń. Stereotypy łatwo powielać jak nie miało się do czynienia z różnymi tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wątpliwości cały czas jest mnóstwo. Nie chciałbym wychodzić jednak po za te 2 marki. Właśnie to ma być do salonu telewizor, który w dużym stopniu będzie wykorzystywany do gier na PS4Pro i do oglądania filmów, Netflixa, HBOgo. Raczej będę czekał do marca z nadzieją, że ceny spadną w momencie pojawienia się modeli na ten rok. Zastanawiam się jednak cały czas między 60xf8305 i tym 55xf9005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Jarosław Świtoń napisał:

Niestety w Philipsie zawsze jest gorzej pod małym nawet kątem a w lg nie widać różnicy w czerni. Zresztą wcześniej miałem w salonie też tv na IPS-ie toshibe i tam gorszą czerń widziałem tylko w całkowitej ciemności i to tylko na filmach przy ciemnych scenach

1. Jak masz widzieć różnicę w czerni, jeśli panele IPS wyjściowo jej prawie nie posiadają? Nie ma się co psuć :).

2. No jak się w sklepie puści demo producenta, to zawsze wygląda dobrze. Ale w domu jest już gorzej. Ja mam VA z FALD i po plazmie i tak mnie irytuje blooming... A nie mam pełnego zaciemnienia.

3. Miałem bardzo dobry telewizor CRT, monitor na TN, mam monitor na IPS, plazmę, LCD na VA - trochę już w życiu widziałem :).

11 minut temu, shayek napisał:

Zastanawiam się jednak cały czas między 60xf8305 i tym 55xf9005

XF9005 jest niewątpliwie lepszy - pytanie, czy różnica jest dla Ciebie odpowiednio duża i czy nie lepiej pójść w większy ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z kolegą nawet nie ma co dyskutować - jak widzi różnicę w czerni w jasnych pomieszczeniach to pewnie ma  głęboko zakorzenione poglądy i one tę czerń pogłębiają.  Jak nie masz i nie miałeś dobrego tv  na ips-ie to poczytaj może chociaż testy Panasonica DX900  gdzie pomimo matrycy ips czerń jest porównywalna do plazmy - ją miał więc może to wyprostuje światopogląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 3 modele DX900 na displayspecifications.com mają podany typ matrycy MVA :D.

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/96f994791

 

Tutaj potwierdzenie:

https://www.flatpanelshd.com/article.php?subaction=showfull&id=1456744818

 

No cóż - jeśli to VA z FALD 512 stref (moje Sony ma raptem 48...), to jestem w stanie uwierzyć, że jest porównywalny do plazmy xD.

Edytowane przez radosuaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu wyjątkowo masz rację - omyłkowo wpisałem następcę rzeczowego tv a chodziło mi o AX900.Tu masz test z naszego forum

Nie ma usprawiedliwienia przy tej pomyłce tym bardziej, że do tej pory będąc u siostry nadal żałuję, że go jej odsprzedałem. (wtedy kupiłem Toshibę, jako, że tv też jako monitor do kompa był ważniejszy niż dobry obraz)

tu możesz poczytać o lg który mam obecnie - co prawda test dotyczy 55 cali z mniejszą ilością stref ale i tak odbiega od typowych matryc ips

https://hdtvpolska.com/lg-sk9500-test-55-4k-lcd-z-serii-super-uhd-z-dolby-vision/

Na koniec jako małe wyjaśnienie skąd moja irytacja takim doradztwem z Twojej strony - prawie rok temu zabrałem się do wymiany tv z uwagi na małego robaczka co wszedł mi w matrycę - namówiony przez takich doradców jak ty co nie mieli a wszystko wiedzieli kupiłem Philipsa 8102- rzekomo tv z najlepszą czernią porównywalną do OLED-a. Tylko niepotrzebne nerwy i wydatki na zwrot - czerń może i lepsza ale tylko w nocy i w ciemnych scenach ale aż bolały mnie wejścia do pokoju (boczne wejście) i oglądanie czegokolwiek w większej ilości osób - jako gospodarz nie będę przecież siadać centralnie na wprost. A porównanie tego tv robiłem do starej Toshiby z poziomem czerni na pograniczu akceptowalności - ale też w testach o wiele lepszej niż standardowe tv na IPS-ie bo też podświetlona strefowo . Tak więc jak gdziekolwiek widzę, że ktoś tak jak ty doradza wszystkim va bo taki ma to zapala mi się lampka i walczę ze stereotypami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...