Skocz do zawartości
tufienie

Plazma 50st60 zamiana ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam plazmę panasonica 50 ST 60 i czas na zamianę na większy TV - 60" ... może 65 ? :)

TV głownie do oglądania meczów i filmów. Super jakby obsługiwał HBO GO.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? z boku
7. Jaki masz obecnie telewizor ? plazma 50st60
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? hbo go
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? nc+ hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder nc+ , twardy dysk ...  może xbox.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? niewiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  sport , film , bajki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? być może tak , max 1 h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  wieczór
17. Preferencje co do wielkości?  60"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? obsługa pilota , powolna obsługa internetu
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 6000

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mam  plazmy Panasonica .W tym roku jeszcze nie planuje    kupna nowego telewizora. Najmniej  bolesna  byłaby zmiana na telewizor  OLED.Za 6000 zl nie będzie  można  kupić dużego ekranu OLED.

Proponuje  kupić    65 calowego Panasonica  65fx740 z panelem IPS.Telewizor wygląda bardzo efektownie.

https://brain-images-ssl.cdn.dixons.com/6/0/10180206/l_10180206_005.jpg

Katy boczne  równie dobre  jak w plazmie .Błyszczący ekran sprawia że mamy wrażenie  oglądania filmów  jak w pdp czyli plazmie.  FX740  ma panel 60  hz ale  jakość obrazu  jest bardzo dobra.   65 calowy fx  jest trudno dostępny w Polskich sklepach. Mozna kupic za ponizej 5000 zl

W  linku nizej   fxr740 sprzedawany w Rosji.To odpowiednik  fx740  ktory jest na Polskim rynku.

 

 

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem przedwczoraj 42ST60 :). Kupiłem Sony XF9005. Nic lepszego nie znajdziesz, ale 65" jest poza Twoim budżetem, więc zerknij na XF83 w 60".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grundig napisał:

Witam

Też mam  plazmy Panasonica .W tym roku jeszcze nie planuje    kupna nowego telewizora. Najmniej  bolesna  byłaby zmiana na telewizor  OLED.Za 6000 zl nie będzie  można  kupić dużego ekranu OLED.

Proponuje  kupić    65 calowego Panasonica  65fx740 z panelem IPS.Telewizor wygląda bardzo efektownie.

https://brain-images-ssl.cdn.dixons.com/6/0/10180206/l_10180206_005.jpg

Katy boczne  równie dobre  jak w plazmie .Błyszczący ekran sprawia że mamy wrażenie  oglądania filmów  jak w pdp czyli plazmie.  FX740  ma panel 60  hz ale  jakość obrazu  jest bardzo dobra.   65 calowy fx  jest trudno dostępny w Polskich sklepach. Mozna kupic za ponizej 5000 zl

W  linku nizej   fxr740 sprzedawany w Rosji.To odpowiednik  fx740  ktory jest na Polskim rynku.

 

 

 

Bardzo efektownie to wygląda najwyżej w ciągu dnia, bo wieczorem lub w nocy przy wyłączonym świetle to będzie tragedia - czerń będzie szarosrebrana. Mam starego Panasa na ipsie i w dzień przyjemnie się ogląda ale wieczorem to tragedia (zwłaszcza jeżeli w oglądanym filmie akcja toczy się w nocy). Mam też starego Samsunga na va i jak postawiłem Panasa obok Samsunga to kolor czarny i kontrast na Panasie wieczorem nie miał nawet startu do Samsunga. Kupowanie ipsa przez użytkownika plazmy to kiepski pomysł ? chyba, że oglądamy programy tylko w dzień lub wieczorem przy zapalonym świetle.

  • Plusik 4
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  masz racji.Nie widziałeś tego telewizora . Porównujesz stare telewizory i nie wymieniasz nawet  modelu.Piszesz tylko Panas   i samsung.

Edytowane przez grundig
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W  linku niżej recenzja  panasonica FXR740 z rosyjskiej internetowej strony.Proponuje Panasonica.Rozczarowanie z jakości obrazu wykluczone.

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&u=http://ultrahd.su/tv/panasonic/tx-49fxr740-obzor.html&prev=search

 Mniejszy  ekran  czyli Philips 55OLED803  to bardzo dobry pomysł.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, wystarczy wyłączyć światło w pokoju, żeby się rozczarować :).

  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości.Nawet nie widziałeś tego telewizora.Trudno go kupić.

Druga sprawa to raczej nikt nie  ogląda telewizji  przy wyłączonym świetle  i zupełnej ciemności.Nawet ja nie oglądam filmów w takich warunkach to zbyt męczące, chyba ze jestem w kinie.

 

Edytowane przez grundig
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wdziałem dane techniczne matrycy - to jakby się sprzeczać się, że nie wiadomo, czy Zastava wygra wyścig z Mustangiem, bo w sumie jeszcze nikt nie próbował

  • Plusik 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej możliwości.Nawet nie widziałeś tego telewizora.Trudno go kupić.
Druga sprawa to raczej nikt nie  ogląda telewizji  przy wyłączonym świetle  i zupełnej ciemności.Nawet ja nie oglądam filmów w takich warunkach to zbyt męczące, chyba ze jestem w kinie.
 
Co to za bzdury. Jak nikt? To już odpowiadasz za całą ludzkość? U mnie też byłeś? Ja np oglądam przy zgaszonym, żona też. U teściów też norma. Kumpel oglądał tak zawsze....
  • Plusik 3
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś informacje papierowe i  jesteś przekonany ze wiesz wszystko.  Przypominasz mi osoby z hdforum  które  krytykowały telewizory plazmowe  panasonica, szczególnie najtańsze o rozdzielczości  1024x768 czyli np    tx-42cx3e, tx-p42x50e,tx-p42x60e bo  np rozdzielczość  jest zbyt niska i jakość obrazu   jest fatalna, itp.W praktyce jest inaczej  bo posiadam  taki telewizor czyli plazmę  tx-p42cx3e( nizej zdjęcie).Jakość obrazu  jest na bardzo  dobrym poziomie, Telewizor do dziś działa bez usterki.

Jeszcze jedno, przypominacie  mi promotorów samsunga ze sklepów mm.

 

 

 

 

digitalus_neqhwhq.JPG

Jeszcze jedno, przypominacie  mi promotorów samsunga ze sklepów mm.Znajomy ze sklepu mm  jest promotorem   samsunga w sklepie mm. on wszystkim poleca  samsunga. Powiedziałem mu kiedyś ,  ty polecasz  tylko samsunga w sklepie  a ja  panasonica w internecie i  nikt mi nie płaci.Wcześniej wygadał się ze jak dużo sprzeda telewizorów samsunga to  dostaje prezenty i np wyjazdy za darmo na IFA ,CES do LAS VEGAS

Edytowane przez grundig
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, grundig napisał:

Przeczytałeś informacje papierowe i  jesteś przekonany ze wiesz wszystko.  Przypominasz mi osoby z hdforum  które  krytykowały telewizory plazmowe  panasonica, szczególnie najtańsze o rozdzielczości  1024x768 czyli np    tx-42cx3e, tx-p42x50e,tx-p42x60e bo  np rozdzielczość  jest zbyt niska i jakość obrazu   jest fatalna, itp.W praktyce jest inaczej  bo posiadam  taki telewizor czyli plazmę  tx-p42cx3e( nizej zdjęcie).Jakość obrazu  jest na bardzo  dobrym poziomie, Telewizor do dziś działa bez usterki.

Jeszcze jedno, przypominacie  mi promotorów samsunga ze sklepów mm.

 

 

 

 

digitalus_neqhwhq.JPG

Jeszcze jedno, przypominacie  mi promotorów samsunga ze sklepów mm.Znajomy ze sklepu mm  jest promotorem   samsunga w sklepie mm. on wszystkim poleca  samsunga. Powiedziałem mu kiedyś ,  ty polecasz  tylko samsunga w sklepie  a ja  panasonica w internecie i  nikt mi nie płaci.Wcześniej wygadał się ze jak dużo sprzeda telewizorów samsunga to  dostaje prezenty i np wyjazdy za darmo na IFA ,CES do LAS VEGAS

A Ty przypominasz nam promotorów Panasonica, zawsze jak widzę Twój wpis to wiem, że albo będzie polecany telewizor Panasonica albo będzie o awaryjności Samsungów ? Przecież wszystko zależy od konkretnego egzemplarza a mniej od firmy. Ja mam kilkuletnie telewizory: Panas (5 lat) i Samsung (6 lat) i obydwa (odpukać) normalnie działają. Sam dużo słyszałem i czytałem o felernych Samsungach ale Panasoniki też się psują. Więcej obiektywizmu ?

Edytowane przez super
  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 2 plazmy Panasonika. Jedna (42PV80) czeka na kupca, druga (42ST60) stoi sobie w drugim pokoju i nadal ma genialny obraz (ale zrobiła się za mała). Co nie zmienia faktu, żę w tym roku Panasonic LCD wypuścił kiepściutkie - i sam przyznaje, że tak, jak kiedyś forował plazmy, tak teraz foruje OLEDy, a LCD robi, żeby zadowolić mniej wymagających klientów - no ale jeśli za tę samą cenę można kupić modele na VA, to sami sobie strzelają w stopę.

Nie, nie jestem promotorem Samsunga, chciałem kupić NU8000 w tym roku, a skończyłem z Sony :).

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie  bo miałem możliwość dokładnego obejrzenia fx740 .Jakość obrazu  jest na bardzo dobrym poziomie. Przez chwile myślałem ze to OLED.Nie musisz wierzyć. Rozczarowanie z jakości obrazu wykluczone.Chyba ze ktoś ma bardzo wysokie wymagania.Wtedy trzeba kupić OLED.

http://www.tvtest.pl/telewizory-lcd-panasonic-2018/

Edytowane przez grundig
  • Haha 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, grundig napisał:

Mam inne zdanie  bo miałem możliwość dokładnego obejrzenia fx740 .Jakość obrazu  jest na bardzo dobrym poziomie. Przez chwile myślałem ze to OLED.Nie musisz wierzyć. Rozczarowanie z jakości obrazu wykluczone.Chyba ze ktoś ma bardzo wysokie wymagania.Wtedy trzeba kupić OLED.

http://www.tvtest.pl/telewizory-lcd-panasonic-2018/

Czy po tym wpisie ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości co do stanu zdrowia psychicznego delikwenta?Pół życia bredził o plazmach bo super czerń, a teraz bredzi o IPS z kontrastem 900:1 i o tym że myślał że to OLED.Mam nadzieję że tuż po nowym roku kończy mu się przepustka i wraca tam gdzie jego miejsce.

Edytowane przez digitalus
  • Plusik 4
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego masz mój nick z hdforum. Oczywiście możesz bo nie  jest to zastrzeżony znak firmowy ® ?  ale to nie ładnie.Nie bredziłem tylko napisałem swoje  zdanie.

Może być nawet kontrast  10:1.Najważniejsze są wrażenia wizualne.Identyczne zdanie miałem na temat PDP.

Edytowane przez grundig
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc skoro masz takie zdanie to jest ono tyle warte co zdanie chorego umysłowo pensjonariusza Tworek.Bo niestety, ale fakty swoje a ty swoje.VA 4000:1 IPS 1000:1 a grundig że najważniejsze są wrażenia wizualne, co tam kontrast ważne że można bredzić że panasonic najlepszy.

  • Plusik 2
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ulżyło ci? napisz coś jeszcze.Nie mogę długo czekać,jutro przeczytam twój  post.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, grundig napisał:

Może być nawet kontrast  10:1.Najważniejsze są wrażenia wizualne.Identyczne zdanie miałem na temat PDP.

Tylko, że plazma ST60 ma kontrast na poziomie 7.500:1...

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w moim komentarzu  było  zdanie  o plazmie  st60?. Napisze jeszcze raz dla mnie  najważniejsze są wrażenia wizualne nie informacje na papierze.

Edytowane przez grundig
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno z drugim jest, (nie)stety nierozerwalnie związane... To są rzeczy mierzalne i łatwe do oceny.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...