Skocz do zawartości
mati8686

Wymiana Sony xf80 IPS na xf85 VA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam 49xf80 z matryca ips i waham nad wymiana na 49xf85 z matryca va.

Obecny ma spoko katy,jedynie sciemnia sie np wstajac.Czern jest spoko gdy jest jej stosunkowo malo i pojawia obok cos razacego.

Jednak gdy czern pokrywa caly ekran z drobnymi szczegolami o niskiej jasnosci to wtedy widze swiecenie calej czerni.

Fajnie wygladaloby np gwiezdziste niebo na glebszej czerni ale obawiam sie katow.

Kanape mam jakies 2,5m od tv.

Lezac na kanapie mam glowe kawalek (20cm) poza prawa ramka tv.

Czy w takim kacie znaczaco pogorsze obraz wzgledem obecnego ips?

Siedzac na wprost uzyskam wieczorami obraz lepszy niz na obecnym ale jak wyjdzie porownujac obydwa z kata?

Czy w dzien tez cos sie roznic bedzie va wzgledem ips,czy w dzien sa nie do odroznienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przeczytalem caly temat.To ze jest na VA wiem z displayspecification, obawiam tylko czy bede zadowolony z katow VA.

Zamieszczam fotke jak czasem oglasam tv.

1.Dodatkowo xf85 od xf80 rozni ze ma procesor obrazu 4k hdr x1 ktorego w xf80 nie ma.

2.Xf80 ma 8bit+frc a drugi 10bit.

3.100hz matryca wzgledem xf80, ale czy przy ogladaniu tv naziemnych lub blu ray cos to daje?

20181227_185212.jpg

Na ogol ogladam siedzac, lub klade sie na boku na poduszce po stronie sciany.

20181227_191350.jpg

20181227_191427.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oglądasz filmy w HDR to dokładnie w tej samej kwocie, lepiej się sprawdzi Samsung 55NU8042 bo już ma chociaż jaki taki uśredniony system wygaszania, tj jak w ciemnych scenach są jasne momenty to przynajmniej nie będzie rozjaśniał obrazu na całej matrycy (tak jak ta seria Sony która nie ma żadnych stref)  bo w ciemniejszych fragmentach obraz przyciemnią pionowe strefy wygaszania.

Przy zwykłej tv SDR Samsung będzie miał też nieco ciemniejszą czerń bo ma większy kontrast, a matryca 100 Hz daje to że w szybkim obrazie, obraz nie jest rozmazany (np piłka jest ostra i okrągła a nie że jest rozmazana i owalna i ciągnie za sobą smugi) , zobacz fotki UFO w testach na tym forum, to wtedy już będziesz wiedział o co chodzi.

Sony jest nieco lepiej dopracowany w przejściach tonalnych kolorów i ma nieco lepszy system wyostrzania obrazu i ma Android i Kodi. Czyli ogólnie mówiąc do samej tv oba tv są mniej więcej porównywalne ale w Sony jednak nieco brakuje wygaszania strefowego przydatnego w HDR.

 

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung nu8042 rozwazalem i odrzucilem z 2powodow:

1.zbyt cukierkowe barwy (puszczane moje dema 4k te same na obu)

2.pliki z dts byly bez glosu a to priorytet gdyz wiele plikow 4k hdr ktore pobieram maja dts.

Takze w Sony urzekla mnie ta naturalnosc obrazu tylko obawiam czy va sprawdzi sie na nasze ogladanie.

A to 100hz wiem ze poprawia plynnosc ale tylko gdy jest zrodlo 100fps?

Monitor 120hz tez nie poprawi plynmosci jesli karta wyciagnie 50fps a nawet jesli dynamiczna akcja w filmie to i tak sa one 24fps...

 

Ta wyzsza jasnosc Samsunga moze powodowac ze bedzie zbyt jasny na minimum.

Obecny xf80 mam kontrast 65%,jasnosc 12%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, mati8686 napisał:

1.zbyt cukierkowe barwy (puszczane moje dema 4k te same na obu)

 2.pliki z dts byly bez glosu a to priorytet gdyz wiele plikow 4k hdr ktore pobieram maja dts.

Odnośnie kolorów to sprawdzałeś na wszystkich zaprogramowanych trybach obrazu i kilku rodzajach zaprogramowanych temp kolorów ? ale oczywiście IPS ma swoją specyfikę kolorów.

Do DTS potrzebny by był zewnętrzny odtwarzacz .

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki model > LG 49SK8500 na 100 Hz matrycy IPS z podświetlaniem Direct i wygaszaniem strefowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...