Skocz do zawartości
hristoslav2

- Sony TV 2019 line-Up -

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś już testował model 49XG8396 ? Model ten ma panel VA podobnie jak poprzednik serii 49XF85

Bardzo jestem ciekawy jaki ma input lag w trybie 4K z włączonym upłynniaczem.   Poprzednik (49XF85) miał prawie 90ms co dyskwalifikowało go do pracy w kompem juz nawet nie wspominam o modelach 49XF90 czy XE90...

niestety żeby zrobić test trzeba kupić....ale może ktoś z was już ten model ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z upłynniaczem na pewno ma podobną wartość. Sony tutaj nic nie robiło w tym temacie na ten rok. Tylko Samsung ma Motion Plus Gra z niskim lagiem. Ewentualnie Philips ma około 50ms z upłynniaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;)

Jednak mam nadzieję że może się poprawi ponieważ model 83 jest mniej zaawansowany programowo od np 85 i 90 natomiast aktualnie użytkuje model 43XD8305 i ten ma 50-60ms co jest wartością akceptowalną tzn nie czuć jeszcze opóźnienia jak np poruszam myszą. Pracuję w Adobe Premiere i już nie wyobrażam braku upłynniania...i ten cholerny IPS,  mam już dość świecenia matrycy i glowingu w nocy.  Robiłem test w salonie Sony podłączając lapka do 49XG83 ale ten miał za słabą grafikę która dawała tylko 30Hz w trybie 4K wiec lag już był wynikiem 30hz. Czy będzie test na forum modelu XG90 albo XG83 ?

Dzięki za odpowiedź Gmeru :?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może uda się za jakiś czas go sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada model XG90, lub widział gdzieś jakiś test, dyskusję, bardziej fachowe opinie/porównanie do XF90? W ciągu miesiąca będę wymieniał telewizor, przekątna niestety tylko 49" wejdzie więc upatrzyłem sobie model z tego roku ale za nic w świecie nie widać żadnych fachowych testów. Udało mi się znaleźć tylko jeden wątek poświęcony temu modelowi na zagranicznym forum, gdzie ludzie piszą, że to albo kopiuj-wklej XF90, albo, że jednak jakość obrazu gorsza.

Na razie do lipca niestety muszę jakoś przeczekać, a widzę, że XF90 się już praktycznie wyprzedał stąd moje obawy, że SONY odwaliło lipę i będę musiał szukać czegoś nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dorwiesz xf w dobrych pieniądzach to bierz , zmian za wiele nie ma kwestia tego czy jesteś uzytkownikiem sprzętu Apple bo xg obsługuje airplay , poprawili znacząco  dzwięk wydobywający sie z tv , ale to znowu kwestia czy masz jakieś  głośniki  , amplituner . Jeśli tak to nie warto dopłacać do xg

Edytowane przez Damian gurazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam nadzieję, że na początku kwietnia jeszcze gdzieś uda mi się dorwać nówkę, a nie model powystawowy. Seria XF jest już sprawdzona i parę stówek tańsza, także byłbym naprawdę kontent. Ze sprzętu Apple, jak i dodatkowych głośników czy amplitunera nie korzystam. TV ma być tylko do Netflixa/HBO Go + konsola.

Eh, gdyby 55" weszło to problemu żadnego bym nie miał ?

Edytowane przez Skreedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już testował 49XG8396. Strasznie tajemniczy telewizor. Nawet Sony nie stworzyła reklamy video do niego.

Jestem na kupnie telewizora i max rozmiar jaki mogę kupić to 50". Ten model interesuje mnie dosyć mocno, ale na sieci zero jakichkolwiek jego testów.

Dodatkowo biorę pod uwagę LG 49SM8600, co prawda na IPS, ale przetestowany i z dobrymi recenzjami.

W tekście jest info o nowych pilotach do Sony z obsługą bluetooth. Nigdzie nie znalazłem jakiego typu został przydzielony do 49XG8396.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem wczoraj model 49xg8396 w rtv agd za 3499zl. Jak narazie odczucia bardzo pozytywne. Tv posiada matrycę VA. 43caliwy ma ips. Obraz z YouTube w 4k ostry i piękny. Tv będę głównie użytkowal pod konsole ps3 ps4. Póki co nie odczuwam większego laga w grach po sieci tak więc myślę że w trybie Gra jest ok. Telewizor pięknie wykonany, mnóstwo opcji kalibracji czerni. 

  • Plusik 1
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...