Skocz do zawartości
Marcinek_189

wybr NAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie Nasa postanowiłem zakupić już z pół roku wstecz i id tamtej pory szperam po forach i zastanawiamm się co wybrać, mialy być qnapa lecz po przemyśleniach zostałem przy Synology i miale juz upatrzony model  DS918+ lecz po rozmowach wśród znajomych doszłem do wniosku nie wykorzystam tego nasa przy moim zapotrzebowaniu chmura filmy muzyka dokumenty. podpięty będzie kablem do rutera i tv kontakt z telefonem, pc przez wifi co byście mi doradzili dla moich potrzeb... dodam że myślę z czasem o podpięciu dwóch kamer do monitoringu garażu i drzwi wejściowych  HDTV Centrum Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam DS918+ z dwoma dyskami 8TB i jestem bardzo zadowolony.

Moim zdaniem lepiej zainwestować trochę więcej w sprzęt na początku to i z późniejszą rozbudową nie będzie problemu.

Moje zastosowania to Chmura i PLEX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam QNAP te-253b czyli w sunie odpowiednik wymienionego synka tyle, że na 2 dyski. Mam dokładnie takie samo zdanie-nie ma co oszczędzać kilku stówek na sprzęcie kupowanym na lata. Kupując miałem telewizor fullHD, teraz mam 4k i korzystając z plexa mogę bez kłopotu oglądać/kończyć oglądanie filmów 4k na reszcie urządzeń, bo ten procesor obsługuje transkodowanie w locie treści 4k. No i miejsca na dyski nigdy za wiele. Teraz wybrałbym wersje na 4 dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak też zrobiłem przemyślane i stwierdziłem ze już nie raz się sparzyłem i zamówiłem DS918+ + 4 dyski 2tb mam nadzieje ze to najlepszy wybór w tej cenie a i pozwoli mi odtwarzać filmy na tv oraz posłuży jako magazyn laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie transfery na synology? O pobieranie z neta mi chodzi. Mam u siebie model 416j i 214play. Na pierwszym mam max 25MB/s a na drugim 12MB/s mimo , że łącze oferuje więcej jak i sam plik może iść szybciej. Czy to czasami procki tam w synology nie są za słabe? Te prędkości i tak są duże ale jednak łącze pozwala na 900Mbps - Netia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk w domu i wszystko ok tylko muszę do jeszcze rozgryźć gdyż nie mogę go skonfigurować;/ ale coś czuje ze to będzie fajna i pomocna zabawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2018 o 11:58, ramzes99 napisał:

Na pierwszym mam max 25MB/s a na drugim 12MB/s mimo , że łącze oferuje więcej jak i sam plik może iść szybciej

Zależy co ściągasz. Generalnie przy transferach rzędu 200 Mbit/s (25 MB/s) kolosalne znacznie zaczyna mieć procek w NASie oraz procek na routerze. Oraz to co one robią w tym czasie w którym coś ściągasz. Same ustawienia NASa i routera również mają kolosalne znaczenie. Nie wiem co daje Netia na łącze 900 Mbit, ale podejrzewam że ten router to jest jakiś tańszy model. Ja miałem neta 1Gb/sek i nawet na routerze za 700 zeta nie byłem w stanie wykorzystać tego łącza, bo mam pokonfigurowane dużo różnych rzeczy i po prostu mi router nie wyrabiał. Zrezygnowałem z tej prędkości i dogadałem się z dostawcą netu (mała lokalna firma) żeby kosztem downloadu zwiększyli mi upload i teraz mam 200/50 i w pełni jestem w stanie wykorzystać to łącze na moim sprzęcie, a większy upload się przydaje przy ściąganiu plików z mojej chmury jak jestem poza domem, albo przy przesyłaniu filmów przez Plexa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@efel  router mam swój Asus 86U i on spokojnie daje rade. Wydaje się, że wąskie gardło to jednak procek synology. Z drugiej strony transfery po LAN śmigają w max prędkościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże znaczenie ma faktycznie co transferujesz. Przesłanie filmu o pojemności 25 GB i 2500 zdjęć o podobnej pojemności da Ci giagantyczne różnice w transferze :)Duze znaczenie ma rodzaj konfiguracji dysku czy np RAID 0 czy RAID5, procesor i ilośc pamięci serwera oczywiście też maja wpływ. Generalnie to jest kilka czynników wpływających na maksymalizację transferu i "budowanie przeszkód" po drodze między serwerem a urządzeniem korzystającym z danych,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mjasinsk a jak najlepiej ustawić żeby wszystko wyeliminować. Jaki RAID? NAS to 416j - na nim mam najlepsze transfery do max 25MB. Czy w ogóle ktoś osiąga na synology lepsze transfery z netu? Bo może ja kombinuje a po prostu nie da się szybciej na tym sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poszedłem w Qnap TS 670-Pro wymienilem procka na i7 ram na 16GB, spiete z Asusem RT-87U i wszystko smiga elegancko.

Waskie grdło to niestety dyski WD Red...

bez wzgledu jaki serwer kupisz pomysl o UPSie do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

 

1 godzinę temu, ramzes99 napisał:

@mjasinsk a jak najlepiej ustawić żeby wszystko wyeliminować. Jaki RAID? NAS to 416j - na nim mam najlepsze transfery do max 25MB. Czy w ogóle ktoś osiąga na synology lepsze transfery z netu? Bo może ja kombinuje a po prostu nie da się szybciej na tym sprzęcie?

 

Mój NAS ma transfery 100 MB/sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ramzes99 napisał:

@mjasinsk a jak najlepiej ustawić żeby wszystko wyeliminować. Jaki RAID? NAS to 416j - na nim mam najlepsze transfery do max 25MB. Czy w ogóle ktoś osiąga na synology lepsze transfery z netu? Bo może ja kombinuje a po prostu nie da się szybciej na tym sprzęcie?

nie jestem specjalistą . Sam swojego czasu sie męczyłem ze swoim juz dzisiaj podstarzałym QNAP. Tu masz szczegółowe dane testowe.(str. 2)

https://www.smallnetbuilder.com/nas/nas-reviews/33078-synology-ds416-ds416j-reviewed?showall=&start=1

 

 

Istotne jaki masz transfer wewnątrz sieci lub np backupu z USB. Jak rozumiem piszesz o ściaganiu plików bezpośrednio na serwer??? Trochę chyba nie rozumiem. Jezlei osiągasz 25MB/s przy kopiowaniu w ramach swojej sieci dużegoi pliku z kompa na serwer to raczej słabo.

RAID ma głównie znaczenie dla bezpieczeństwa danych. Ja uzywam RAID5. W moim przypadku wyraźnie spowolnił transfery. Jęzlei kupię nowego to chrzanic bezpieczęństwo ustawię chyba RAID0

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mjasinsk  25MB to oczywiście transfer z neta jak pobieram. Przy lokalnych transferach jest około 80MB. Wydaje się że jednak to ograniczenia samego synology albo np. Netia blokuje szybszy transfer - chociaż w to wątpię. Testuje pobierając pliki ze strony http://www.ovh.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ramzes99 napisał:

@mjasinsk  25MB to oczywiście transfer z neta jak pobieram. Przy lokalnych transferach jest około 80MB. Wydaje się że jednak to ograniczenia samego synology albo np. Netia blokuje szybszy transfer - chociaż w to wątpię. Testuje pobierając pliki ze strony http://www.ovh.net/

Zrobiłem właśnie test i z tej strony na mojego NASa pobieranie pliku 1 giga też nie leciało z pełną prędkością łącza bo miałem średnio 15 MB/s. Normalnie jestem w stanie wysycić łącze całkowicie i osiągnąć pełną prędkość mojego łącza czyli właśnie 25 MB/s.  Być może gdzieś jest po drodze wąskie gardło między nami a ovh.net i tyle. Nie przejmowałbym się tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 718+ rozbudowany do 10GB ramu (niedługo do 16GB) spiętego na agregacji łącza, czyli na 2GB (LinkAgregation). Serwer bardzo fajny, dobrze zoptymalizowany, plusem jest niewątpliwie możliwość odpalenia VirtualDSM oraz DockerDSM. Polecam, mogę pomóc, bo siedzę mocno w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...