Skocz do zawartości
Gmeru

Ruszyła aktualizacja telewizorów Philips do Android Oreo 8.0 - jak działa?

Rekomendowane odpowiedzi

Ruszyła aktualizacja telewizorów Philips do Android Oreo 8.0 - jak działa?

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że Philips rozpoczyna aktualizacje swoich telewizorów do najnowszej wersji systemu Android Oreo 8.0. Rzeczywiście, pierwsze osoby zaczynają chwalić się nową wersją systemu w swoich telewizorach. Jak działa na starszych modelach?

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaktualizowałem na 43PUS7303 i niestety żałuję. Nie działa teraz (a działało w Android 7) zmiana poziomu głośności z pilota dla urządzenia podłączonego do jack 3.5. Obecnie aby zmienić poziom głośności muszę wejść w ustawienia > dźwięk > poziom słuchawek > góra/dół, albo muszę wstać z kanapy do głośników. Jakie jaja. Największa zaleta tego TV (jack 3,5) w tym momencie jest bezużyteczna. Głośniki w TV też nie przestają grać po podłączeniu słuchawek, to jakiś straszny błąd w oprogramowaniu. Gdzie to zgłosić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.03.2019 o 12:09, zakk87 napisał:

Największa zaleta tego TV (jack 3,5) w tym momencie jest bezużyteczna. Głośniki w TV też nie przestają grać po podłączeniu słuchawek, to jakiś straszny błąd w oprogramowaniu. Gdzie to zgłosić?

Klasyczny przykład na Philipsie. Coś co działało wcześniej przestaje działać po aktualizacji. Philips nie umożliwia cofnięcia się do starszej wersji oprogramowania. Zamknęli forum swojego supportu. Generalnie zostaje Ci tylko reklamacja (najlepiej u sprzedawcy z tytuły rękojmi), którą na 99% odrzucą, bo generalnie pogorszyła się tylko ergonomia obsługi, funkcje są, tylko trudniej dostępne. Od dawna na tym forum trąbię żeby trzymać się od Philipsów z daleka, właśnie przez takie zagrywki i skandaliczną jakość oprogramowania która wpływa na sposób użytkowania sprzętu. Następnym razem po prostu nie kupuj Philipsa, niech ta marka w TV po prostu odejdzie w niebyt, wszyscy konsumenci na tym zyskają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest DTS na wyjściu na amplituner ,ZADOWOLONY. Minus  Kodi nie widzi podpiętego dysku na USB, ANDROID 7.0 widział. Ale widzi standartowy odtwarzacz Philips   (55PUS 7502)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowszej wersji 107.0.230.0 który jest pierwszym firmware Oreo dla tv z dwoma tunerami już jest to poprawione, niestety nie ma ota, musisz wgrac ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziękuję za taką aktualizację.

Podzielcie się informacją w jaki sposób można zrobić cofkę do poprzedniej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wrzucić ten plik https://1drv.ms/u/s!AjUqro7f8a9QkNFbOSIto-sJBnNzxQ na pendrive FAT32, wpiąć w czarny port USB 2.0,wypiąć tv z pradu na 10s i podłączyć ponownie. Na tv będzie informacja upgrade software i po 2 restartach android Nougat.

Uwaga, pierwsza operacja przed wgraniem softa to erase /data więc ustawienia Androida przepadają wraz z aplikacjami. Ustawienia obrazu i dźwięku są na innej partycji więc zostają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2019 o 11:58, zakk87 napisał:

Trzeba wrzucić ten plik https://1drv.ms/u/s!AjUqro7f8a9QkNFbOSIto-sJBnNzxQ na pendrive FAT32, wpiąć w czarny port USB 2.0,wypiąć tv z pradu na 10s i podłączyć ponownie. Na tv będzie informacja upgrade software i po 2 restartach android Nougat.

Uwaga, pierwsza operacja przed wgraniem softa to erase /data więc ustawienia Androida przepadają wraz z aplikacjami. Ustawienia obrazu i dźwięku są na innej partycji więc zostają.

 

 Polecam !!!! :D    Zakk87  dobry poradnik :D wszystko działa . Trzeba  ten post przypiąć do głównej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba to philipsa zaspamować.

Nie wiem jak można robić tak drastyczne zmiany w Software odnośnie dźwięku. Wiem że ludzie mają kina domowe za 1-5k, ale ja nie mam i nie mam zamiaru mieć a tv z wyjściem jack był dla mnie priorytetem. Teraz mogę sobie tam wtynkąć zapałke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum można przeczytać odpowiedź od działu technicznego Philipsa. W skrócie okazuje się, że poprzednia konfiguracja dźwięku była błędna a teraz po aktualizacji jest prawidłowa i nie przewidują zmiany tego ustawienia :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, antek ant napisał:

Na innym forum można przeczytać odpowiedź od działu technicznego Philipsa. W skrócie okazuje się, że poprzednia konfiguracja dźwięku była błędna a teraz po aktualizacji jest prawidłowa i nie przewidują zmiany tego ustawienia :)

 

Hahaha, cały Philips. Nie pierwszy raz coś popsuli aktualizacją, ale jeszcze takiego numeru nie było żeby bezczelnie twierdzili, że to popsucie to tak naprawdę naprawa błędu. Zwalczać ogniem tą firmę i nie kupować telewizorów od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten plik z podanego linku mogę wgrać do tv 55pus6412/12? Porażka z tym nowym androidem. Pół dnia walczę z kodi żeby dysk widział i dopiero tu znalazłem odpowiedź że to wina andka. Wbudowany player przy odtwarzaniu 4k z dysku klatkuje strasznie, w kodi było elegancko. W opcjach programisty znalazłem konfigurację usb i jest u mnie ustawione ładowanie, nie mogę zmienić na MTP, może to jest problemem że inne programy niż wbudowany player nie widzą plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zaktualizować po prostu ręcznie do x.230, w x.222 był ten błąd z NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego, tylko czy nie będzie to wersja po niemiecku? Czy można język gdzieś zmienić później?966687dfdf2d6fa0ed0d4db7135fd157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden i ten sam plik, nie opłaca się kompilować dla każdego języka innej paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja zakończona sukcesem ;) Dysk + kodi śmiga. Dzięki za pomoc i linki :) Przydadzą się na przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam model 8303, zaktualizowałem do androida 8.0 i działa dużo gorzej. Czy ten plik wrzucony przez Zakk87 nada się do każdego modelu, bo nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8303 też tam jest na tej liście. Chcesz wrócić do 7 czy wgrac aktualizacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...