Skocz do zawartości
Maciej Koper

Jaki telewizor kupić? | PORADNIK | Przegląd TV z 2018 roku! Najlepsze do filmów, seriali, sportu i gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję - niestety odpadł dla mnie bo nie ma możliwości wyłączenia aby przy czarnym tle i jasnych napisach nie podświetlił całego ekranu (bo czasami jakiś film odpalę :) ) . A szkoda,  bo sam się prawie zdecydowałem jak to kolega ładnie napisał "na przeczekanie"... 

 

Chyba postawię na xf9005 chyba że coś innego jeszcze jest w rozsądnej cenie bo ten sony to droższy o około 1200 zł... 

U mnie z tych 6h odpalonego tv 80% gry reszta to kablówka i netflix. 

 

No trochę się wkurzyłem teraz - myślałem, że trafiłem na tv cena/jakość idealny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, miałem ten sam dylemat. Prawie już kupiłem Samsunga, a skończyło się na XF9005 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2018 o 22:52, Robert Wereszczynski napisał:

Cześć,

Posiadam od 10 lat Pioneera PDP 4280XA, którego kupiłem kiedyś ze względu na bezkonkurencyjną kiedyś jakoś obrazu ... Kuro :)
Niestety po takim czasie czerń coraz mocniej zaczęła świecić, "czarne" plamy w ciemnych obszarach zaczęły doskwierać (szczególnie w grach), a rozdzielczość XGA z prostokątnymi pikselami i związane z tym skalowanie obrazu robi się coraz mocniej irytujące (szczególnie gdy gram na PS4). 

Przeczytałem i zobaczyłem już sporo wideo-testów i biorąc pod uwagę mój budżet (6500 +/- 200zł) na placu boju zostały następujące telewizory:

  • LG OLED 55C8PLA
  • SONY 55 XF9005

TV głównie używam do:

  • TV - kanały filmowe / seriale / sport na NC+ HD,  niemieckie kanały HD na Astrze + (rzadko) różne kanały SD
  • HBO GO / Netflix / Amazon Prime
  • PS3 / standardowe PS4
  • Czasem jakiś koncert na BD / DVD

TV oglądam z ok 3-3,5m na narożniku (jest zawieszony ok 1,5 m nad podłogą i pochylony) - głównie patrząc pod kątem prostym na ekran (ew 20-40 stopni).
Pokój jest jasny (okna na południe), ale TV w 70% oglądam wieczorem / w nocy. 
Na jakości audio całkowicie mi nie zależy - wszystko i tak leci przez kino domowe. 

W zasadzie już byłem niemal pewien LG, ale jak sobie popatrzyłem w sklepach na SONY, to trochę mnie zaczęło kusić czy by nie poświęcić perfekcyjnej czerni (ważne) i gorszych kątów (mniej istotne) widzenia w zamian za zdecydowanie większy ekran i co by nie mówić bardziej wyczuwalny efekt HDR.
Nie wiem czy będę robił profesjonalną kalibrację (koszty ...), dlatego zależy mi na czymś, co będzie miało naprawdę dobre odwzorowanie "out of the box". 

Z góry dziękuję za pomoc! :)

Pozdrawiam! :)

Małe sprostowanie - w przypadku SONY chodziło mi o model 65", który obecnie jest niemal w cenie 55" LG.

Witaj,

Po takim tv jak Pioneer to moim zdaniem naturalnym wyborem jest oled. Skoro Ci doskwierają różne rzeczy to na lcd na dzień dobry będzie bez szału po tym co znasz z przeszłości. Czerń, czerń i jeszcze raz czerń. Dla mnie wszystkie twoje argumenty przemawiają za C8. A efekt HDR będzie tak mocno wyczuwalny, że nie musisz się o to martwić. Oba telewizory mają niezłe tryby kinowe jeżeli zależy Ci na tym co widział reżyser. Ale do perfekcji może to doprowadzić tylko kalibracja.

Widzę tylko jeden problem: 55" :( I tutaj jasnym jest, że 65" to jest to... Na to nie znajdę rozwiązania ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Gmeru napisał:

Witaj,

Po takim tv jak Pioneer to moim zdaniem naturalnym wyborem jest oled. Skoro Ci doskwierają różne rzeczy to na lcd na dzień dobry będzie bez szału po tym co znasz z przeszłości. Czerń, czerń i jeszcze raz czerń. Dla mnie wszystkie twoje argumenty przemawiają za C8. A efekt HDR będzie tak mocno wyczuwalny, że nie musisz się o to martwić. Oba telewizory mają niezłe tryby kinowe jeżeli zależy Ci na tym co widział reżyser. Ale do perfekcji może to doprowadzić tylko kalibracja.

Widzę tylko jeden problem: 55" :( I tutaj jasnym jest, że 65" to jest to... Na to nie znajdę rozwiązania ; )

Dzięki za odpowiedź :)

Tego się właśnie obawiam - że na Sony czerń będzie gorsza niż na mojej nieco świecącej plaźmie... Już teraz mnie irytuje gdy w nocy oglądam film w proporcjach kinowych i widzę jak letterbox wyraźnie się odcina od koloru obudowy... 

Ale już za tydzień jest CES i po cichu mam nadzieję, że może pokażą coś ciekawego, co rozwiąże moje dylematy ;)

A nawet jak nie pokażą, to może cena 65C8 jeszcze trochę spadnie ;)

Edytowane przez Robert Wereszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerń na Sony może i będzie nawet trochę lepsza od twojej plazmy w aktualnym stanie ale to lcd ze średnio-wyższej półki z niezłą czernią ale do bardzo dobrej czy najlepszej to sporo brakuje. Cudów nie będzie. Poczekaj bo ceny na pewno będą spadać. Ja bym dozbierał do tych 65" albo do wiosny zobaczył co się stanie z cenami na 65" oled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Bardzo prosiłbym o pomoc w wyborze odpowiedniego - tu zaskoczenie - telewizora:)

Przeczytałem już wiele testów, porad, rankingów, ale wciąż nie potrafię podjąć decyzji.

TV będzie wisiało na ścianie w bardzo jasnym pomieszczeniu, ok 25m2 (mieszkanie na poddaszu=sporo skosów) z możliwością całkowitego zaciemnienia (zewnętrzne rolety). Tv będzie oddalony ok 2,5m od sofy. Obecnie nie posiadam żadnego TV. Filmy/Seriale/YouTube oglądam na komputerze (Apple). Istnieje realna szansa, że TV będzie wykorzystywany również do grania (PS4), ale raczej sporadycznie. Nie posiadam (jeszcze) zewnętrznego głośnika (w przyszłości nie wykluczam zakupu), ale chciałbym aby TV cechował się możliwie dobrą jakością dźwięku. Po rozmowie ze specjalistami w MediaMarkt rozpatruję zakup 2 TV

1. LG OLED55C8 (biorę pod uwagę również B8 - tu pytanie: czy starszy procesor wpływa na użytkowanie przez "niedzielnego" użytkownika a jeżeli nie to "dlaczego mimo wszystko warto zainwestować w nowszy procesor?") Cena 1699€ + 17€ za pełną 5-letnią gwarancję (taka promocja)

2 LG 55SK8500 (LG55SK9500 z niewiadomych przyczyn niestety nie jest dostępny) Cena 1099€ i tu pytanie czy warto upierać się i szukać modelu LG55SK9500 czy też różnice nie są aż tak widoczne dla przeciętnego zjadacza chleba;)

Za wszelkie sugestie i rady będę bardzo wdzięczny. Jeżeli po przeczytaniu tego krótkiego opisu przyjdzie Wam do głowy jeszcze jakiś inny model to również dajcie znać. W głównej mierze chodzi mi o to żeby kupić TV z którego będę mógł się cieszyć jeszcze przez kilka ładnych lat, ale z drugiej żeby nie przeinwestować. 

Z góry dziękuję Wam za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalistami w MediaMarkt powinno być w cudzysłowie ;)

Podajesz ceny w ojro, kupujesz za granicą?

Na Twoim miejscu poczekałbym i dozbierałbym do 65 cali, teraz wyprzedaze bo nowe modele zaraz beda wchodzic, bedzie pewnie jeszcze mozna targowac, patrzylbym w strone 65c8 lub 65q9fn albo nawet poczekac na nowe modele i pierwsze promocje/przeceny, skoro do tej pory laptop byl wystarczajacy to te pol roku dalbys rade przecierpiec a mysle ze warto bo nowosci zapowiadaja sie interesujaco no i do tego czasu troche by wpadlo $$$ do świnki skarbonki wiec i wybor wiekszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten LG jest na IPS-ie. Nie będziesz chciał go mieć. Albo OLED, albo coś na VA 120 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2018 o 20:26, Gmeru napisał:

Czerń na Sony może i będzie nawet trochę lepsza od twojej plazmy w aktualnym stanie ale to lcd ze średnio-wyższej półki z niezłą czernią ale do bardzo dobrej czy najlepszej to sporo brakuje. Cudów nie będzie. Poczekaj bo ceny na pewno będą spadać. Ja bym dozbierał do tych 65" albo do wiosny zobaczył co się stanie z cenami na 65" oled.

Póki co widzę, że ceny QLEDów Samsunga nieźle spadły. 
A gdyby zamienić Sony na Samsunga 55" z serii Q9 i wybrać pomiędzy nim a C8? 

W przypadku Samsunga trochę martwią mnie gorsze kąty widzenia i brak obsługi Dolby Vision ... ale mają dodać Air Play'a 2 na wiosnę, co będzie dla mnie dosyć istotną kwestią, bo nie będę musial kupować Apple TV 4k ;)

Dzięki!

Edytowane przez Robert Wereszczynski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bcpl napisał:

Na Twoim miejscu poczekałbym i dozbierałbym do 65 cali, teraz wyprzedaze bo nowe modele zaraz beda wchodzic, bedzie pewnie jeszcze mozna targowac, patrzylbym w strone 65c8 lub 65q9fn albo nawet poczekac na nowe modele i pierwsze promocje/przeceny, skoro do tej pory laptop byl wystarczajacy to te pol roku dalbys rade przecierpiec a mysle ze warto bo nowosci zapowiadaja sie interesujaco no i do tego czasu troche by wpadlo $$$ do świnki skarbonki wiec i wybor wiekszy :)

Dzięki za podpowiedź:) Tak mieszkam i pracuje w Monachium dlatego też ceny są w €. Ok pół roku temu odłożyłem zakup i mam wrażenie, że jak teraz odłożę to to się będzie przeciągać w nieskończoność. Przeskok z 15  cali na 55 będzie i tak ogromny... także myślę, że zatrzymam się przy tej wielkości.

Pytanie 

A ) jeżeli OLED to czy warto dopłacić 380€ żeby zamiast B8 mieć C8 (1319€ vs 1699€) 

Biorę też pod uwagę zakup Sony XF90 (55 cali) 1199€. 

Problem z Niemcami polega na tym, że nie chcą się targować:/ Jak zapytałem ile rabatu dostanę to się tylko dziwnie popatrzył:) Chciał mi dorzucić profesjonalną kalibrację do C8 (robioną przez zewnętrzną firmę) ale sprawdził w tabelce i okazało się, że ta promocja obejmuje tylko wyższe modele LG (powyżej C8).

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hubert Szydło do 55 sie szybko przyzwyczaisz, stara zasada mówi, zeby brac TV o rozmiar wiekszy niz sie planowało.

Wg mnie b8 / c8 roznica w cenie niewielka, natomiast w c8 masz nowszy procesor obrazu i troche jasniejszy panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2019 o 14:08, Hubert Szydło napisał:

A ) jeżeli OLED to czy warto dopłacić 380€ żeby zamiast B8 mieć C8 (1319€ vs 1699€) 

Z tego co mówi większość recenzji to nie. Te mechanizmy z wyższych modeli, które mają poprawiać obraz nieco go psują, a w tańszym modelu obróbka nie jest idealna ale chyba da się z tym żyć. Kupując zwróć uwagę na jednolitość matrycy na ciemnoszarym tle bo bywają koszmarne egzemplarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2019 o 10:29, radosuaf napisał:

Ten LG jest na IPS-ie. Nie będziesz chciał go mieć. Albo OLED, albo coś na VA 120 Hz.

Mógłbyś rozwinąć temat? Zastanawiam się miedzy Samsung UE55NU8052 a LG 55SK8100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wiisixtythreePL napisał:

Mógłbyś rozwinąć temat? Zastanawiam się miedzy Samsung UE55NU8052 a LG 55SK8100...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2018 o 14:29, Gmeru napisał:

Jeżeli możesz kupić Q9 to zdecydowanie bierz jego. To jeden z dwóch obecnie najlepszych LCD na rynku (obok Sony ZF9). Q8 jest w dwóch wersjach:

Edit: aha ty podałeś OLED C8 ;D O rany... ok. Wybór ciężki. C8 do filmów super ale Q9 też jest bardzo dobry. Każdy z tych TV ma różne dodatki tylko dostępne w danej firmie. LG ma AI, Samsung ma dodatki jak jeden kabel, ambient mode czy oneconnect. Jeżeli nie masz porównań i do tej pory miałeś zwykły tv to akurat jedno jest pewne: jeden i drugi zmiażdży ;D

to zadam jeszcze jedno trudne pytanie: 
Twoim zdaniem, który tv bardziej stanieje w ciągu 2-3 lat: Samsunga 65Q9, czy LG 65 C8? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pablopicassoxx napisał:

to zadam jeszcze jedno trudne pytanie: 
Twoim zdaniem, który tv bardziej stanieje w ciągu 2-3 lat: Samsunga 65Q9, czy LG 65 C8? 

Witam.

Moim skromnym zdanien nie będą one oferowane w sprzedarzy sklepowej.

A ostatnio 65q9 był w cenie8600 a lg 65c8 9100zł .

 

Hejj.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Pablopicassoxx napisał:

to zadam jeszcze jedno trudne pytanie: 
Twoim zdaniem, który tv bardziej stanieje w ciągu 2-3 lat: Samsunga 65Q9, czy LG 65 C8? 

Po 3 latach dostaniesz używke albo w najlepszym razie powystawowy egzemplarz. Nowy egzemplarz danego modelu możesz kupić do dwóch lat po premierze. Te modele są z 2018 roku więc do końca 2020 roku możesz jeszcze trafić nowy egzemplarz, tyle że są to najcześniej leżaki magazynowe pochodzące z niemieckich marketów dostepne na allegro.

Edytowane przez Waldo94
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Pablopicassoxx napisał:

hej! miałem na myśli ile straci każdy z tych tv kupiony dziś - czy bardziej poleci na wartości dobre traktowana używka oled, czy qled 

wydaje mi sie że bardziej poleci oled. Oledy ulegają szybszej degradacji niż lcd, pozatym technologia ta jest rozwijana. W lcd już za bardzo nie ma czego poprawiać gdyż osiągnieto wyżyny. Mamy 2019 rok a wciąż najlepszym telewizorem technologii lcd w historii jest Sony ZD9 z 2016 roku.

Edytowane przez Waldo94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Waldo94 napisał:

Nowy egzemplarz danego modelu możesz kupić do dwóch lat po premierze.

Gdyby tak było, to miałbym w domu teraz 58EX780... A to zeszłoroczny model. Raczej bym się na to nie nastawiał - chociaż oczywiście może się czasem trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, radosuaf napisał:

Gdyby tak było, to miałbym w domu teraz 58EX780... A to zeszłoroczny model. Raczej bym się na to nie nastawiał - chociaż oczywiście może się czasem trafić. 

On pytał o Samsunga i Lg. Panasonic to obecnie telewizory niszowe, więc dwa lata po premierze faktycznie ciężko dostać nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy szukam telewizora:

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 2 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Pokój od strony południowej 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dostęp do aplikacji HBO GO, Netflix
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder UPC/NC+, Soundbar
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Zdecydowanie sportowe (Piłka Nożna)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? ewentualnie youtube
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 70 do 30 
17. Preferencje co do wielkości? coś z zakresu 43-50'

Jeżeli chodzi o kwotę, to nie chciałbym przekroczyć 2 000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Dzięki pomocy tego zacnego forum w grudniu 2013 zakupiłem sobie plazme p50vt60 - obecnie ma nabite ok 6tys godzin (5596h) i 3652 x on/of

Telewizorek sprawuje się zacnie (żadnych wypaleń problemów itd) ale technologia poszła do przodu ? a porządne oledy są już w cenie w jakiej ja kupiłem swój telewizor ?
Mój telewizor ma jak w nazwie 50 cali i jedynym sensownym wyborem wg. widzimi się jest plasma od LG (m.in bo wspiera Dolby Vision i HDR jako jedyna chyba)

Anyway zastanawiam się czy kupować LG OLED 55C8PLA vs LG OLED 65C8PLA

TV przedewszystkich do filmów (Netflix, Blu-ray, HBO, Apple TV.)

Telewizja mniej niż 1h dziennie lub wcale - raz że dzieciaki a dwa że szkoda na nią czasu - no chyba że jakiś film poleci w tvn albo korona królów ?


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? około 2,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 - 4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? siedze po prawej stronie od tv - prymitywny schemat w załączniku, w plaźmie obrotowa podstawa rozwiązała ten problem)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? bez różnicy, obecnie stał na szafce na lini wzroku ale moge go powiesić na ruchomym uchwycie bo jest na to miejsce
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okna przez całą scianę od zachodu więc w lato do poźna mam słońce ale nie pada bezpośrednio na tv
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dostęp do aplikacji HBO GO, Netflix, Youtube
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder UPC, Soundbar, PS4, Apple TV 4K
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? BBC, Discovery, sport od święta (jakaś olimpiada, ew liga mistrzów)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tylko i wyłącznie youtube bez przeglądarki
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczór noc
17. Preferencje co do wielkości? no tu do wyboru tylko 55 lub 65 

 

W związku z tym 3 pytania:

Czy przy moich warunkach lokalowych i ustawieniu telewizora kupić 55 cali a reszte czyli 3tys wrzucic w soundbar yamahy ysp 2700 czy

Kupuj 65 cali a na soundbar weź kredo w providencie :P Chodzi o to że 50 cali wydaje mi się spoko a te 55 cali już będzie wieksze a sounbar też chce kupić bo mialem zestaw 5.1 i dzieciaki zrobiły mu jesień sredniowiecza

Czy 65 cali nie będzie za duże z tej odleglości żeby ogarnąc je wzrokiem?

I ostatnie pytanie: ile może być warta moja plazma - pojdzie pod młotek (amortyzacja kosztów ?)

Pierwszy właściciel,  pudełko papiery okulary itd, żadnych wad ukrytych a godziny tak jak napisałem (5596h) i 3652 x on/of

Z góry dziękuję za pomoc! :)

1621228257_schematsalonu.jpg.b5a7c9481f4e1d7850b385c3111ddb4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49XF9005 ma 120HZ.

Nie jest to zbyt oczywiste. Co zrobic by to aktywować na XBX One. W ustawieniach zmieniamy na 1080p. I wykrywanie sygnału na HDMI. Będzie można zmienić na 1080p (moze pojawić sie 640px) i pojawi sie odświeżanie. Dostępne 60 i 120HZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...