Skocz do zawartości
dider

Czas na zmianę jaki projektor 4k

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas na zmianę i leciwą optomę HD800x trza wymienić i tu mam dylemat na co .

Na razie faworyt to Epson  Tw 7300 za 6700zł

A może którąś z Optomy ceny od 4,5 - do 8,6tyś

UHD 300X , UDH 350X , UDH 550X , UDH 60

Pokój przygotowany pod kino ciemne ściany ,podłoga jedynie sufit biały ekran 110cali ,odległość projektor - ekran 510cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ostre 4k to optoma uhd65 lub polecałem koledze tutaj acera m550 za 5000. Ja myślałem o 7300 a w końcu kupiłem 6700. Mniejszy epson  ma lepszy kontrast natywny a z odległości jakiej oglądam 113 cali chyba bym nie widział różnicy.  W tw7300 nie działa upłynniacza w  4k jak i w podbijaniu rozdzielczości 1080p i tylko 10GB hdmi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież wiadomo. Wszystko zależy z jakiej odległości oglądamy materiały full HD i 4k. Ja również chciałem kupić 7300.  Jednak przy ekranie 113 cali i odległości oglądania 3,5 m nie widziałem różnicy 4k vs 1080p. Zdecydowałem się na epsona 6700 i jestem bardzo zadowolony ( nie licząc chyba martwego pixel i zwrotu pierwszego egzemplarza) a za różnice w cenie kupiłem ekran 113cali. W moim przypadku w trybie eco jest idealny obraz i delikatny szum wentylatora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, user7878 napisał:

Zacząć trzeba od tego że Epson 6700 nie jest 4k!

No i 9400 nawet, nie będzie 4k, więc .........? ?

 

Ja znalazłem receptę: prawdziwe 4k + dobre HDR(z przydatkami). :) 

I co, mam to za jedyne 3 000 pln i się cieszę jak głupi!

Moja "recepta" może mi zaświecić 80 nitów niebieskiego koloru, prosto w paszcze! :P:lol:?

A w takim projektorze JVC za 50 000 pln, nędzne 8 nitów niebieskiego,

to jest porażka tych projektorów! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przecież wiadomo. Wszystko zależy z jakiej odległości oglądamy materiały full HD i 4k. Ja również chciałem kupić 7300.  Jednak przy ekranie 113 cali i odległości oglądania 3,5 m nie widziałem różnicy 4k vs 1080p. Zdecydowałem się na epsona 6700 i jestem bardzo zadowolony ( nie licząc chyba martwego pixel i zwrotu pierwszego egzemplarza) a za różnice w cenie kupiłem ekran 113cali. W moim przypadku w trybie eco jest idealny obraz i delikatny szum wentylatora. 
Jak mozna nie widzieć roznicy miedzy 4k a 1080p na 113'? Polecam dobrego okulistę.
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, user7878 napisał:

Jak mozna nie widzieć roznicy miedzy 4k a 1080p na 113'? Polecam dobrego okulistę.

Moim zdaniem można! Jest przykładowo taka choroba jak "daltonizm".

Mając takie przypadłości nieprawidłowo postrzegamy kolory.

Więc taki "daltonista" nie zauważy być może różnicy między

przykładowo 8 nitów(natężenia kolorów/luminancji) koloru niebieskiego w projektorze

i 80 nitów "niebieskiego" w LCD Samsung z wyższej półki. :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia jak wielki jest ekran tylko z jakiej odległości go oglądamy. Ponadto filmy to głównie obrazy ruchome a nie pokaz slajdów. Dziękuję kolego za poradę odnośnie okulisty chyba będę musiał skorzystać :) 

Rozumiem że kolega user7878 już myśli o 8k. 120 cali z 1,5m ;)

 

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku chce kupić projektor 4k - to po pierwsze.

Po drugie,@boood polecam Ci podłaczyć np. dekoder 4k od nc+ i odpal Canal+4k i np. mecz polskiej ligi w piłkę nożną na epsonie 7300 i ten sam mecz na epsonie 6700 w 1080p i porownaj. Gwarantuję Ci że na 113' z 3,5 m będziesz zbieral szczęke z podłogi.
Pozdrawiam i Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może przykład nie w 100% trafiony ze  względu na poziom grających :). A na poważnie na pewno  jest różnica na bardzo dobrym materiale z wysokim bitratem z płyty. 

Zdrowych i Wesołych Świąt dla wszystkich. 

Edytowane przez boood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2018 o 19:06, Filutek napisał:

Moja "recepta" może mi zaświecić 80 nitów niebieskiego koloru, prosto w paszcze! :P:lol:?

A w takim projektorze JVC za 50 000 pln, nędzne 8 nitów niebieskiego,

to jest porażka tych projektorów

@Filutek , JVC to porażka...??? No, gratuluję dobrego samopoczucia. Niebieskie plansze oglądasz?

Edytowane przez burz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra wątek ruszył na całego ale nadal nie wiem co kupić wybór miedzy epson 7300 a optoma  UDH 60 za i przeciw bo nie znalazłem  żadnych materiałów porównawczych tych egzemplarzy na necie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i 9400 nawet, nie będzie 4k, więc .........? 
 
Ja znalazłem receptę: prawdziwe 4k + dobre HDR(z przydatkami).  
I co, mam to za jedyne 3 000 pln i się cieszę jak głupi!
Moja "recepta" może mi zaświecić 80 nitów niebieskiego koloru, prosto w paszcze! 
A w takim projektorze JVC za 50 000 pln, nędzne 8 nitów niebieskiego,
to jest porażka tych projektorów! 
To już projektora nie kupujesz, to co z tym pokojem kinowym?

TV 55" kupiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, dider napisał:

No dobra wątek ruszył na całego ale nadal nie wiem co kupić wybór miedzy epson 7300 a optoma  UDH 60 za i przeciw bo nie znalazłem  żadnych materiałów porównawczych tych egzemplarzy na necie 

Ważna rzecz to gdzie projektor będzie się znajdował Epson 7300 posiada regulację w pionie 93% poziomie 47% więc umiejscowienie nie będzie stanowiło żadnego problemu Optoma ma tylko przesunięcie 15% w pionie Oba projektory mają też inną technologie Epson LCD Optoma  DLP Gabaryty Epsona są na prawdę SPORAWE ? 

Edytowane przez pwilko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się podpiąć do tematu. Zdecydowałem się na zakup mojego pierwszego projektora. Budżet na chwilę obecną jest to ok. 4000zł na projektor , celuję w urządzenia używane. 

Ściana, na której będzie wyświetlany obraz ma ok.4,5m długości oraz 2.5m wysokości. Odległość widza od ekranu będzie wynosić ok. 5m. Ściany w pokoju będą pomalowane na granatowo oraz biało. Pomieszczenie będzie zaciemniane roletami. Do projektora będzie podłączony przede wszystkim komputer PC oraz tuner tv, w przyszłości może jeszcze urządzenie w stylu mibox tv. 

Mam dylemat, jakiej rozdzielczości projektor się zdecydować. W moim budżecie mam do wyboru jedynie najtańsze, podstawowe modele 4k. Oglądałem natomiast chiński projektor full hd na ekranie 110 i wyglądało to słabo, siatka pikseli była widoczna nawet z 2.5m. Pytanie moje, więc jest czy przy dobrej klasy projektorze full hd taka sytuacja też występuje? 

W tych tanich projektorach 4k obawiam się słabej czerni (co potwierdzają testy). Czy nie lepiej kupić lepszy full hd, a powiedzmy za dwa lata, gdy zdecyduję się przeznaczyć większość ilość pieniędzy, bądź urządzenia stanieją, kupić lepszy 4k.

Aktualnie w moim budżecie i obecnych w tej chwili urządzeń używanych mam do wyboru Benq TK800 oraz Optome UHD40, czy może lepiej jakiś lepszy full hd? Z góry dziękuję za pomoc.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek, na markowym projektorze Full HD przy wyświetlaniu filmu 1080p będziesz miał obraż żyletę. Przy 110" będziesz w stanie wychwycić różnicę pomiędzy FHD a 4K, ale przy odległości oglądania rzędu 3m będzie to raczej subtelna różnica. W tym budżecie zdecydowanie szukaj jakiegoś markowego projektora np. od któregoś z forumowiczów. 

Wklejam Ci fotki zrobione telefonem. John Wick 3 Blu ray, ekran 115", projektor Full HD

IMG_1545.jpg

IMG_1548.jpg

IMG_1543.jpg

Edytowane przez zochu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz warunki sprzyjające to jakiegos JVC'a: X3, X35 itp. Jak masz zwykły salon to szukaj projektora z mocną lampą. Musisz popatrzeć co jest na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał z tą kwotą używanego JVC, albo Sony. Oczywiście fhd.
Ewentualnie używany Epson tw 7300, może się trafić czasem w tej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przed zakupem radzę Ci zobaczyć Sony - za około 7tyś. masz HW65. Osobiście po zobaczeniu i kupnie projektora LCoS do DLP już nie wrócę.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, w trakcie poszukiwań jvc (ogólnie mało ich jest na rynku wtórnym) trafiła mi się za 3500zł Optoma UHD550x. Nie mogę wydać obiektywnej opinii na temat tego projektora, gdyż pomieszczenie dopiero będzie robione, ale wyświetlając obraz na żółtej ścianie nie jest tragicznie. Kieruję tutaj kolejne moje pytanie co do malowania pomieszczenia, gdyż nie mogę znaleźć odpowiedzi na forum. Wszędzie się mówi o pełnym zaciemnieniu pomieszczenia itp. Ja akurat na to sobie nie mogę pozwolić i wymyśliłem by ścianę, na której będzie ekran (tymczasowo namalowany tikurilla) pomalować na ciemny granat. Ściany i sufit które do niej przylegają pomalować na długości 1m w ten sam granat. Reszta pokoju biała/szara. Czy warto bawić się w takie ,,wydzielanie" 1metra granatowego pokoju przy ekranie, czy nie przyniesie to większego efektu? Z góry dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość 1m to daj te 1,5-2.0m a efekt będzie o niebo lepszy niż ten 1m. Naprawdę warto zaciemnic te 1-2m przy ekranie. Im więcej tym lepiej.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...