Skocz do zawartości
Porter11

Głośniki Dolby Atmos na kolumny - JAKIE ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie. Posiadam obecnie zestaw głośników JBL w konfiguracji 5.1. Kupiłem nowy amplituner Sony STR-DN1080 i chciałbym dokupić głośniki do Dolby Atmos. Nie mam możliwości montażu głośników sufitowych ale widziałem że są głośniki które ustawia się na przednich kolumnach zwrócone w. stronę sufitu. Ma ktoś może takie ? Sprawdza się to ? A jeśli tak to które są dobre ? Jakie kupić nie rujnując budżetu domowego ? Tak do powiedzmy 2000 zł ? Z góry dzięki z podpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam przyjemność uczestniczyć w wykładach o dźwięku Pana Igora Pogorzelskiego (https://www.imdb.com/name/nm0688255/?nmdp=1&). Był on przekonany, że kolumny odbijające od sufitu dają odczuwalnie gorszy efekt niż takie umieszczone bezpośrednio na suficie. 

Naturalnie, jeśli nie ma możliwości zainstalowania głośników sufitowych, takie odbijające też dadzą nam dodatkowe wrażenia. Chyba gdzieś wpadły mi w oko opinie zadowolonych osób z takiego rozwiązania. Ja ze swojej strony po wykładach mam tak "ustawione myślenie", że nie zdecyduję się na ten zakup (nie dlatego, że całkowicie nie wierzę w produkt, ale dlatego, że uważam to za rozwiązanie połowiczne).

Edytowane przez Kwasiunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Robert_1988_KrK napisał:

Myślałem o komplecie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do JBL najbardziej podpasuje Klipsch. Jesli możesz lekko przekroczyć budżet to lepsze są Reference Premiere.

https://promataudio.pl/pl/p/Klipsch-Reference-Premiere-RP-500SA-Atmos/320

https://promataudio.pl/pl/p/Klipsch-Reference-R-41SA-Atmos-para/142

Bardziej budżetowe to Jamo

https://promataudio.pl/pl/p/Jamo-ATM50-czarne-para-ATMOS/534

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, musti napisał:

 

Do JBL najbardziej podpasuje Klipsch. Jesli możesz lekko przekroczyć budżet to lepsze są Reference Premiere.

 

Bardzo dziękuje kolego. Z podanych przez Ciebie głośników wybrałbym raczej Klipsch. Nie chcę wydawać nie wiadomo ile kasy nie wiedząc tak naprawdę jaki będzie efekt. Mam nadzieje ze po kupieniu takich głośników usłyszę chociaż jakiś efekt. Właśnie kupiłem Q9FN 65 cali, odtwarzacz 4K Sony UBP-X800 i amplituner Sony STR-DN1080. Jeszcze wszystko w kartonach ? Bardzo dziękuje że chciało Ci się czegoś poszukać i mi podpowiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na jakie głośniki się zdecydowałeś? Ja mam i osobiście polecam ze średniej półki cenowej kupić kolumny od polskiej firmy stx. Bardzo soldne wykonanie plus za naprawdę fajne i mocne brzmienie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o głośnikach wilson raptor x, zastanawiam się nad zakupem. Nie chodzi mi o głośniki za kwotę 2000zl 

Edytowane przez Krychol1978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

uważam że nie ma sensu zastanawiać się jakie głośniki w przypadku atmosów. Odpowiedz jest jedna - najtańsze !

To ma dawać efekt odbity od sufitu i tyle. A czy latająca kula czy mucha nad głową będzie miała czysty sopran a helikopter głęboki pełny bas to chyba nie ma znaczenia. Dzwięk będzie się tak samo zachowywał z Raptorów za 200 zł i z Dali czy Klipsch za 800 albo i więcej. Oczywiście fronty to co innego tu musi być dźwięk porządny. Śmieszą mnie wasze opinie że lepiej od sufitu odbija się dźwięk z droższych kolumn.

a i żeby nie być gołosłownym to mam takowe głośniczki. Efekt jest, oczywiście [beeep]y nie urywa bo odbite to nie to co z góry a nawet gdyby było z góry to nie oczekujmy ze zrobimy wielkie kino z pokoju 20 czy 30m2. Aczkolwiek moja żona powiedziała "łał"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło o założenie tego wątku, dlatego pomyślałem, ze pojawiły się jakieś nowe/lepsze rozwiązania? 

Mam zestaw 5.1 i chciałbym położyć coś na frontach, aby mieć DA. Jako opcję rozważam też rozprucie ściany i dołożenie 2/4 głośników sufitowych.

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem na głośnikach i nie polecam to namiastka. Tylko sufit

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...