Skocz do zawartości
zydok0kr

Prośba o radę - Tv 82 Samsung czy 85 Sony?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę Was o poradę w sprawie TV.
Który z niżej wymienionych TV będzie lepszy:
SAMSUNG QE82Q6FNA czy SAMSUNG 82NU8002 czy SONY BRAVIA KD85XF8596 ?

TV służy do ogólnego oglądania (programy serwisowe, filmy z kanałów TV, współpraca z OPPO 205, oraz czasami współpraca z XBOX ONE X) czyli praktycznie będzie pracował prawie cały dzień.

Dodam iż nie szukam mniejszej przekątnej, ani nie interesuje mnie OLED.
Odległość z jakiej będzie oglądany TV to jakieś 4m.

Z góry dziękuję za poradę.

ps. Jeśli umieściłem post w złym dziale, proszę o przeniesienie do właściwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pomocy raczej tu nie uzyskam................

Dziękuję za poczytanie mojego pytania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź dysk, nagraj sobie torchę materiałów jakie oglądasz, idź do MediaMarkt lub innej sieciówki, podłącz i sam stwierdzisz co dla Ciebie najlepsze. Popatrz sobie w sklepie który lepiej dla Ciebie wygląda jeżeli chodzi o płynność, kolory itd. Sony jest 3 ' większy ale też i droższy.

Na tak zadane pytanie ciężko stwierdzić. Wejdź sobie do działu samsunga i poczytaj o plusach i minusach i to samo w sonym.

 

Edytowane przez ramzes99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMSUNG 82NU8002 oraz SONY BRAVIA KD85XF8596 już porównałem.

Niestety nie mogą nigdzie znaleźć SAMSUNG QE82Q6FNA , owszem można 75 cali z tego modelu znaleźć, ale to inna matryca więc porównanie będzie nie miarodajne.

Zadając pytanie na forum miałem nadzieję że może ktoś już wcześniej miał taki dylemat jak ja i porównywał te modele ze sobą.

Niestety nadzieja matką głupich i umiera ostatnia.

Pozostaje mi poczekać i zobaczyć czy czasami Panowie od testów nie po testują właśnie tego modelu tj.SAMSUNG QE82Q6FNA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie Xbox to moim zdaniem Samsung. Ze względu na upłynniacz nadający się do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xpok napisał:

Jak będzie Xbox to moim zdaniem Samsung. Ze względu na upłynniacz nadający się do gier.

Dzięki.

No tak tylko teraz który samsung lepszy? 82Q6FN czy 82NU8002 ??

Doczytałem że 82Q6FN nie ma tak dobrego trybu gry, za to ma 120Hz pełne,

natomiast 82nu8002 nie ma pełnych 120hz ale za to ma lepszy tryb gier.

W sumie to w gry będzie grane sporadycznie, najczęściej będzie tv lub filmy.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zydok0kr napisał:

Dzięki.

No tak tylko teraz który samsung lepszy? 82Q6FN czy 82NU8002 ??

Doczytałem że 82Q6FN nie ma tak dobrego trybu gry, za to ma 120Hz pełne, 

natomiast 82nu8002 nie ma pełnych 120hz ale za to ma lepszy tryb gier. 

W sumie to w gry będzie grane sporadycznie, najczęściej będzie tv lub filmy.

Wez tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 82Q6FN to chyba ponad 15k kosztuje. Moim zdaniem nie ma co tyle dopłacać. Teraz masz 82NU za 10499, nawet z ratami 0% jakbyś chciał. Śledzę cenę tego TV i jest coraz niższa. Ciekawe jak będzie po świętach. Napisz skąd jesteś bo w RTV chyba jeszcze jest promocja na drugi produkt 20% taniej. Może się skuszę i też sobie kupię :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Waldo94 napisał:

Wez tańszy.

W sumie.......... optymalnie był by najlepszy Samsung QE85Q900RA, tyle że muszę w totka wygrać pierwsze ?

A tak na poważnie........ Dziękuję za podpowiedź.

4 minuty temu, xpok napisał:

Ten 82Q6FN to chyba ponad 15k kosztuje. Moim zdaniem nie ma co tyle dopłacać. Teraz masz 82NU za 10499, nawet z ratami 0% jakbyś chciał. Śledzę cenę tego TV i jest coraz niższa. Ciekawe jak będzie po świętach. Napisz skąd jesteś bo w RTV chyba jeszcze jest promocja na drugi produkt 20% taniej. Może się skuszę i też sobie kupię :D.

Tak on kosztuje koło 15k, ale.......... no właśnie ale, czekam aż cena jeszcze spadnie.

Na chwilę obecną mam TV co prawda tylko 50cali ale gra i nie narzekam na niego.

Większy chcę kupić przyszłościowo, będę zmieniał lokal zamieszkania na większy i tam 50 w pokoju dziennym zniknie.(będzie za mały),

A jeśli chodzi o zakupy w euro rtv to proszę uważaj na nich, mają bardzo duże problemy z serwisowaniem sprzętu zakupionego u nich.

Bardzo dużo opinii i wypowiedzi na temat ich serwisu i procesu rozpatrywania reklamacji jest w necie, 95% z nich to negatywne opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużym pokoju to i 82 będzie mało ;). Zawsze można tak salon zaaranżować żeby wydzielić część z tv.

Ja teraz mam 65 cali. Oglądane z 2,7m i spokojnie mógłby być większy. No ale spełnia swoje zadanie to i nie pali mi się z wymianą. Miałem wymienić 3 lata temu. Jakoś nie wyszło, ciągle coś nie pasowało. Kasę odkładałem że mogę teraz za gotówkę kupić ale i tak mi szkoda. Chyba dopóki obecny nie padnie to nie kupię :P

 

To kup dopiero jak się przeprowadzisz. Na ścianie sobie taśmą malarską wielkość nowego tv zaznacz żeby mniej więcej wiedzieć czy będzie pasował. Tylko nie wiem czy z tym Samsungiem na którego czekasz nie będzie tak że cena dużo bardziej nie spadnie tylko zniknie ze sklepów. No ale to ktoś kto wie jak to funkcjonuje powinien się dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...