Skocz do zawartości
  • 0
Krzysztof Łupiński

Brak dźwięku z YouTube na VSX933

Pytanie

Witam , nie mam dźwięku na „kinie domowym „ Pioneer VSX933 , podczas odtwarzania z TV aplikacji You Tube . TV to LG OLED65B7V i jest połączony kablem HDMI poprzez gniazdo ARC z VSX933, również po ARC HDMI . Blu-ray 4k jak i dekoder NC+4k działają bez zarzutu i są połączone kablami HDMI z VSX933 . O co tutaj chodzi ,że nie ma dźwięku . Dodam ,że bez kina domowego dźwięk z YouTube działa na wbudowanych głośnikach w TV . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Oprócz fizycznego podpięcia kabla do HDMI-ARC na ogół trzeba jeszcze poszukać w ustawieniach TV i/lub amplitunera i włączyć funkcję ARC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A z innych aplikacji działa np. wbudowany player filmów, radio Tune-In, Netflix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z Netflix z aplikacj w TV czasami działa ,córka wczoraj bajkę oglądała to działał dźwięk . Dziś już nie działa . Normalnie jakieś czary ....Czy może być tak ,że potrzebuje jeszcze kabel optyczny między TV a VSX933 ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wygląda, że Aplikacje typu Youtube mogą być niedorobione. Ja akurat z TV samsunga mam optykiem i działa - ale tam zawsze wychodzi sygnał, nawet jak nie chcę.

Czy jak normalnie oglądasz telewizję z wbudowanego tunera to jest dźwięk po ARC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Hmmm ...coś jest naprawdę niedorobione .Tak jak oglądam NC+ to dźwięk jest ....ale ....właśnie żona właśnie przełączyła na Netflix  i dźwięk był słyszalny zarówno z NC+ jak i z Netflix ....dlaczego „dubluje „dźwięk ???? Przecież sprzęt to już raczej premium klasa jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Masz instrukcję to przeczytaj po woli dział z info o HDMI , na 99% masz ; coś ; nie tak ustawione w Pionku . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

? Brak instrukcji .. jeżeli tak to pisz spróbujemy coś poradzić 

Edytowane przez diana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Instrukcja jest ...ale ...o ARC naprawdę uboga ... tylko tyle ,że podłączyć w Amp i TV i hulać ma jak trzeba ....nie wiem czy dodatkowy optyczny kabel między TV i VSX coś pomoże ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

To będziesz miał zajęcie  ...             Menu na pilocie ( domek) wybierz System Setup  następnie -  Input/Ootput Assigin   -   Digital Audio Imput   -  TV i tu nic nie wybieraj niech będą ; .... ; 

Wyjdz z tego podmenu i wybierz  Hardware - HDMI    wybierz

HDMI CEC- ON

HDMI Standby Through Auto ( ECO )

Audio Return Chanel Auto

Auto Delay - Off

W TV pewnie masz ustawione wyjście dzwięku 

HDMI ARC  i kabel na 2 gnieżdzie z oznaczeniem ARC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dokładnie ...tak samo uważam ,że co za dużo to za drogo ?

Tak miałem ustawione ...auto delay wyłącze i zobaczę czy będzie hulać ! :) 

image.jpg

Tak miałem ustawione ...auto delay wyłącze i zobaczę czy będzie hulać ! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziwne ponieważ Tv LG SK9500 z Pioneer VSX933 działa bez żadnych problemów. Może być że jest coś nie tak w telewizorze ustawione albo... kabel HDMI który według opisu LG powinien być w wersji 2.0 a/b. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Teraz odłączyłem kabel optyczny z gniazda w VSX933 podczas oglądania Netflix i wygląda ,że dźwięk jest i to po ARC :) ....cudowne naprawienie albo moja wina z naciskiem na to drugie . Później sprawdzę jeszcze You tube ,gdyż córka ogląda Mickey mouse ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeszcze jedno w opisie tego kabla masz coś takiego   

Standard Premium High Speed HDMI with Ethernet. Potwierdzona certyfikatem pełna obsługa 4K@60Hz 4:4:4, HDR, 3D FullHD, prędkość transferu 18 Gbps, kanał zwrotny audio ARC, HDCP 2.2, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Czyli kabel jak najbardziej odpowiedni . YouTube również hula teraz jak trzeba . Wydaje mi się że wcześniej kiedy zmieniłem ustawienie w Pionku Auto Delay na OFF nie „zresetowałem „Pionka „ tylko wpiąłem kabel optyczny i zaczęło grać z głośników zewnętrznych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam. Skorzystałem  z rozwiązania powyżej i wszystko jest OK oprócz tego, że po chwili wyrzuca mnie z netflixa i wraca do programu TV. Jest na to jakiś spoób?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...