Skocz do zawartości
Maniakk

Jaki Tv 75 czy 85 cali kupić? grudzień 2018

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? około 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?  około 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 1 do 4 
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Głownie na wprost ekreanu 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Będzie wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  wschod/południe
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Plazma 65st60

8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jakość obrazu jest dla mnie jedynym wyznacznikiem 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Materiał HD i UHD, PS4
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? DUNE HD, Polsat Cyfrowy HD i PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  4-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? bajki/sport/filmy 10/30/60 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie koniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  tak w weekendy 3h maks
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? raczej wiecej wieczorami 
17. Preferencje co do wielkości? Obecnie mam 65 cali, chciałbym zakupić większy ekran, myślę na 85 cali, ale nie jestem pewien czy nie będzie za duży ?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? zła jakość obrazu (chodzi o tańsze TV)
19. Preferencje co do marki ? zadna
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 15/16 tyś zł

Mam dylemat, ostatnio jak kupowałem TV (5 lat temu) królowały plazmy i powiem szczerze, że jestem baaaardzo zadowolony z Panasonica 65st60 którego mam od 5 lat. Jest mega... znajomi którzy przychodzą do mnie a którzy maja nowsze TV, czesto pytają co to za model :), ale chciałbym coś większego i kompletnie nie wiem w czym wybierać. Nie mam preferencji co do marki. Zależy mi żeby było lepiej niż na obecnym TV. Min wielkość to 75/77 cali. optymalna wydaje mi się że 85 :)

Na Panasonicu robiłem kalibracje i w nowym Tv też mam taki zamiar, więc proszę doradźcie co mogę kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale.... w twoim wypadku powinien stanąć OLED. Ale tak duży rozmiar czyli 77" max jaki jest = ogromna kasa ;( Wielkie ekrany ale tańsze to tylko LCD. Ale pewnie odczujesz, że jakość w kanałach na co dzień będzie.. gorsza niestety. Czy dużo? Nie wiem. Wnioskuję tylko po tym jakiej klasy miałeś do tej pory tv.

Telewizory, które powinny Cię tylko interesować to Samsunga Q9FN oraz Sony ZF9 - to jest obecny szczyt LCD ale i szczyt cenowy. Jak mamy mniej kaski a nadal chcemy wielki ekran przy dobrej jakości obrazu to Panasonic FX780 w 75" albo Samsung NU8002 w 82" lub Sony XF85 w 85". Zobacz je może gdzieś, pobaw się. To duża kasa. Zakup w ciemno po ST60 może być różny. I bierz jak największy! Nie ma co się bać a zabawa jest przednia : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem... najlepiej byłoby poczekać jeszcze 2-3 lata i kupić OLEDa żeby nie czuć spadku jakości ? 

Myślałem że przez 5 lat kupie coś większego z przynajmniej taką samą jakością jak Panasonic. Ważniejsza jest dla mnie jakość niż rozmiar TV więc chyba poczekam... aczkolwiek obejrzę oczywiście polecane przez Ciebie Samsunga Q9FN oraz Sony ZF9 (mieszczą się w moich widełkach cenowych) i dam znać. 

Swoją drogą dziwne że zrezygnowali z plazm jeżeli do tej pory nie ma nic w przystępnej cenie z jakością podobną do Panasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że na koniec 2019 roku będą już dobre ceny. Szczerze? Poczekałbym ? Bo twój zakup nie jest "jednym z wielu".

Ale zobaczyć warto bo w końcu nie wiem na 100% jakie będą twoje odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podczepie się pod temat, ale z troche nowszymi tv...

Samsung qled 75" q90t lub Samsung qled 85" q80t

Czy różnica w jakości obrazu będzie spora? czy tak duży tv bedzie słabo wyglądał z tak małą ilością stref wygaszania?

Wiem że jeszcze mało danych jest na temat tych tv dlatego cenię każdą opinię ;)

Odległość nie ma znaczenia bo max 4,5 m - min 3-3,5 m... wiem że 85" to mus przy tej odległości alke interesuje mnie strata jakości przy tym porównaniu

Na Youtube udało się zauważyć ciemniejsze miejsca na krawędziachw 80t....ciężko przy tym oświetleniu sklepowym i jakości w materiale coś zauważyć

odrazu powiem że oled 77" ze względu na cene odpada...

oglądam wieczorem...głównie netflix i ps4/ps5 niedługo

wcześniejszy tv to Plazma Panasonic 50" vt20 czy vt30 ;)

tv wezme na przełomie roku po regulacji cenowej

pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w tym modelu wersja 85" ma więcej stref niż 75".
Sprawdź to.
Przy tym wyborze, ja bym brał 85".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...