Skocz do zawartości
Hisu

QLED Q9F 75' vs OLED 65' E8

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad tym jaki wybrać telewizor do mieszkania. Generalnie będzie służyć głównie do seriali, i do grania (zapewne w tej kolejności).

Czytałem o wszelkich porównaniach, szczególnie OLED vs QLED w tegorocznym wydaniu. Tak jak do tej pory zawsze polecano OLEDy, tak w tym roku ponoć choć wciąż więcej osób powie że Oled ma lekką przewagę, to zdarzają się też głosy w drugą stronę i już większość twierdzi że oba telewizory są bardzo zbliżone jeśli idzie o jakość - bardziej niż kiedykolwiek.

Mój problem polega na tym. Wydaje się że OLED minimalnie bo minimalnie jest lepszy. Ale mam okazję żeby zakupić Samsung Q975 w cenie nie wiele wyższej od OLEDów 65. No a OLEDy 77 są już w cenach zdecydowanie za dużych.

Co uważacie przy takim wyborze. Czy te dodatkowe 10 cali jest bardzo znaczące i warto pójść w stronę QLEDa (przypominam - tegoroczny Q9), czy jest OLED ponad wszystko i trzeba się pogodzić z mniejszym TV? Poniżej moje odpowiedzi na standardowe pytania.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Zależy jak liczyć (ciężko jasno określić gdzie się zaczyna przedpokój) - circa 30m^2?
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Znów ciężko powiedzieć (pokój nie umeblowany) - według wstępnych założeń sofa odległa o jakieś 2.5-3.5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? Najczęściej 2-4.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Zazwyczaj na wprost, ale przydałoby się żeby przy rzadkich okazjach ktoś trochę z boku również widział. Ale to już bardziej bonus niż konieczność.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć.
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Na prawo od telewizora jest duża szyba i drzwi balkonowe na stronę południowo-wschodnią. Z innych okien nie powinno nic do telewizora docierać.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Żaden - nowe mieszkanie.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Brak specjalnych preferencji.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Myślę że 4K.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? W przyszłości pewnie konsola (albo dwie), możliwe gogle VR, nagłośnienie.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Naprawdę ciężko powiedzieć. Zależnie od dnia. Więcej jak będą goście. Ale w tygodniu wszyscy domownicy w pracy, więc dłuższe użytkowanie jedynie w weekendy.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba matową, ale pewnie nie mam porównania.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, filmy.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, ale ciężko powiedzieć jak często. Sądzę że w najczęstszym okresie maks połowa czasu użytkowania.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorami, z racji pracy.
17. Preferencje co do wielkości? Duży ;)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Usterki.
19. Preferencje co do marki ? Niet.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie musi.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Do każdej która będzie warta zakupu.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie wiem - muszę poczytać czy jest to warte wydatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...