Skocz do zawartości
Tomek Sołtysiak

SONY 43'' XE7005

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.

Chciałbym poznać opinie o tv SONY 43 XE7005

Tv będzie używany głównie do oglądania sportu ( przeważnie piłka nożna ).

Chyba, że lepiej kupić SONY WE750 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierając między tymi dwoma tv lepiej kupić 43XE7005 - Sony dobrze skalują słabszy sygnał, na WE750  byłaby pikseloza, bo to FHD (to moja subiektywna ocena). Recenzja XE7005 jak mnie pamięć nie myli jest na tym portalu to sobie poczytaj. Obydwa mają 60Hz więc szału nie będzie ale jak oglądałem mecze to nie miałem powodów do narzekań.  W 43XE7005, który miałem trafiłem na uszkodzone piksele i jakiś paproch więc lepiej kupić tv w sklepie stacjonarny a jeszcze lepiej w internetowym z odbiorem w stacjonarnym, bo wtedy widzisz co kupujesz i jakby coś nie tak z matrycą to możesz zrobić zwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

TV będe oglądał z ok. 3 metrów, sygnał tylko i wyłącznie z NC+  ( może kiedyś kablówka z Multimedii ), aplikacji prawie nie używam, nie gram.

Ja myślałem, że WE750 będzie lepiej odtwarzał, a XE7005  będzie nędzny tylko że z 4 K ( choćby z racji Motionflow 400 do 200 )

Wiadomo, że TV są w takiej cenie, że szału nie będzie ;)

Generalnie mam staruszka 32'' SONY V5500  i z obrazu jestem bardzo zadowolony, wg mnie lepiej wygląda niż na o wiele nowszym W705.

Boje się tego że nowy będzie gorszy tylko w większym rozmiarze...

 

Edytowane przez Tomek Sołtysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz tv na matrycach ips to 43xe7005 będzie dla Ciebie dobrym wyborem, na pewno lepszym niż WE750, bedziesz miał ostry dosyć jasny obraz, intensywne kolory a głównym minusem będzie słaba czerń. Przy odległości 3 m 43 cale to może być trochę mało, przydałoby się 49 albo 50. Tylko, że im większa przekątna tym łatwiej dostrzec niedoskonałości obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem SONY 43'' XF7005 i przy oglądaniu piłki nożnej jestem niezbyt zadowolony - źródło NC+

Ostrość nie jest dobra, jest o wiele gorsza niż na SONY kdl32 v5500  ( 9-letni) i na SONY 48 W705

Kolory są bardzo ładne ale ta ostrość...

o co w ogóle chodzi z tym Motionflow? Jak ustawię czystość powyżej 0  to obraz jest tak ciemny że oglądanie nie sprawia przyjemności

Miałbym prośbę - Czy mógłby ktoś kalibrację tego TV wrzucić ( do oglądania piłki ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym teście masz podpowiedzi jak ustawić w tym modelu Motionflow    http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/sony-kd-43xe7005-test.html      czyli: "Wyświetlacz klasy 60Hz sprawia, że szału nie ma. Pomimo tego, dzięki układowi Motionflow inżynierom Sony udało się podnieść rozdzielczość dynamiczną (ostrość ruchu) ze standardowych 150 do 450 ("czystość"=1), a nawet do 550 linii ("czystość"=Maks.). Niestety, ta ostatnia opcja wprowadza agresywną modulację podświetlenia, która powoduje widoczne migotanie oraz (z powodu braku synchronizacji) zwielokrotnieniem konturów obiektów ruchomych (z tego powodu polecam tryb "własny" z ustawieniem "czystość" Min. lub 1). Płynność ruchu jest albo nadmierna (tryb "Łagodny"), albo średnia (tryb "Standardowe"), albo regulowana (tryb "Własny"). I ten właśnie tryb polecam włączyć (gładkość 2 lub 3, czystość Min lub 1)."

Ja w tym modelu nie narzekałem na ostrość. Jeżeli oglądasz programy z telewizji, to podkręć suwak „ostrość” albo „rozdzielczość” w sekcji „Tworzenie Realizmu”. Tu masz test tego tv z tego portalu:     https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tomek Sołtysiak napisał:

Czyli lepiej nie będzie... ;)

Rozumiem,  że SONY XF7005 to to samo co XE7005 ? ( różnią się tylko rocznikiem )

Teraz dochodzę do wniosku, że mogłem kupić WD755 - jest na matrycy VA  https://www.displayspecifications.com/en/model/a1f34aa

 

Praktycznie to to samo. Przy WD755 miałbyś cztery razy większe piksele i dopiero wtedy narzekałbyś na brak ostrości (pikseloza że oczy bolą ;)  Pokombinuj z  suwakami "ostrość" , "rozdzielczość" i chyba "kontrast". Jak chcesz większą płynność to zwróć 7005 i kup tv z matrycą 120Hz ale to już droga zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem.

A jest jakiś do 2500 zł, który byłby lepszy do sportu?

Na dole w salonie mam SONY 48 W705 i wydaje mi się, że jest dużo lepiej na sporcie niż na XF7005.

Te wszystkie redukcje powyłączałem.

Może lepiej włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...