Skocz do zawartości
pmcomp

Czy bedę miał dźwiek po ARC ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam pytanie, może ktoś z Was rozwiązywał już ten problem:

Czy będzie działaś kanał zwrotny ARC przy takim połaczeniu. TV 4K OLED z HDMI 2.0 ARC. Soundbar z HDMI 1.4 ARC ale max. 1080p. Łączę źródła 4K bezpośrednio do TV ponieważ soundbar nie przepuści 4K i HDCP2.2. Podłączam Soundbara z TV po portach HDMI ARC. Czy pójdzie mi dźwięk z TV do soundbara przez HDMI? Zaraz wyjasnie dlaczego takie połączenie i dlaczego pytam. Mogę przeciez połączyć wyjście optyczne z TV do wejścia w soundbarze. Tylko wtedy nie przeleci mi DTSHDMA 7.1 i DDTHD 7.1. A to chcę mieć.

A dlaczego pytam? Bo obawiam się, że port HDMI 2.0 w TV4K nie dogada się z portem HDMI 1.4 w soundbarze ze względu na rózne rozdziałki i rózne HDCP.

Teraz mam podobnie w projektorze. Jeśli do procesora na dwa wyjścia HDMI podłącze odbiorniki jeden 4K (projektor) i drugi 1080p (TV) to przy wybraniu rozdziałki 4K na drugim wyjściu będę miał ciemność. Czyli nie działa. W moim zapytaniu może być inaczej poniewaz ARC obsługuje jedynie zwrotny kanał audio.

Ktoś wie?

 

pozdro

 

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pmcomp napisał:

Mogę przeciez połączyć wyjście optyczne z TV do wejścia w soundbarze. Tylko wtedy nie przeleci mi DTSHDMA 7.1 i DDTHD 7.1. A to chcę mieć.

tylko chyba ARC co najwyżej przepuszcza DD lub DD+ a to chyba dużo za mało na DTSHDMA 7.1 i DDTHD 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholerka, możesz mieć rację. Tu nic nie piszą: https://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1_4/arc.aspx

 

Poczytaj tu, jest mowa o eARC: https://www.digitaltrends.com/home-theater/hdmi-arc-explained-works-care/

 

No to chyba bede miał DDTHD i DTSHDMA tylko dla materiału 1080p. Jeśli przepuszczę sygnał przez soundbar, a potem do TV. Co też nie jest złe :) .

 

I tu: https://www.tomsguide.com/us/hdmi-arc-faq,news-26262.html

Ale to w HDMI 2.1. Czyli jeszcze troche poczekamy.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A - i jeszcze wszystko zależy od tego jak TV potraktuje sygnał DTSHDMA 7.1 i DDTHD 7.1  czy go na wyjściu ARC nie zdownmixuje do starego DTS lub DD/DD+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...