Skocz do zawartości
Rafał Maniarski

Telewizor max 43 cale do konsoli PS4 ~ 2000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym kupić telewizor do konsoli PS4 

Obecnie od 4 lat gram na zwykłym monitorze IPS za 800 zł 24 cale, więc nie oczekuje niczego niesamowitego, a  i tak będzie o wiele lepsze od mojego obecnego monitora :)


Wymagania:

max 43 cale - nie mam więcej miejsca :)
4K i HDR - z tego co czytałem to już norma
Jak najniższy imput lag - rzadko podawany :/
budżet - ok 2000 zł gdyby jakiś telewizor był zdecydowanie lepszy, ale droższy chętnie sprawdzę :)

Proszę o podanie modeli godnych zakupienia. 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji wie ktoś jaki rozstaw ma postawa telewizora Samsung UE43NU7472 ? Nigdzie nie mogę tego znaleźć, w sklepach online też nie wiedzą, a muszę wiedzieć czy mi się zmieści na stoliku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że według DS 43NU74 jest na IPS   https://www.displayspecifications.com/en/model/9c661386     Może lepiej kup coś na VA.  Na 24 calowym monitorze wady IPS się gubią ale już na 43 calach będą mogły Cię denerwować a najbardziej szarosrebrna czerń. W cenie 2000 zł HDR to taki pseudo HDR (teraz Panie taka moda wszędzie dopisują te trzy literki ;)

Edytowane przez super
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na elektrodzie pisali, że ten Samsung to własnie VA a drugi, który chciałem brać  Panasonic 43fx613 to właśnie IPS. To polecisz jakiś model VA w tej cenie ok 2000 - 2200 zł ?

Edytowane przez Rafał Maniarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Samsung powinien być na VA   https://www.displayspecifications.com/en/model/526b1340    ale Samsung miesza z matrycami więc najlepiej sprawdzić samemu w sklepie czy faktycznie w danym egzemplarzu jest matryca VA. Jeżeli jesteś zwolennikiem matryc IPS to oczywiście możesz szukać coś na IPSie - tego Panasonika albo Sony 43XE7005 (daje radę w grach). Szkoda, że ogranicza Cię przekątna, bo większy wybór matryc VA jest w większych tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Sony 43XE7005 ma 60 Hz ? Chciałem już brać tego Panasonica, ale nagle zniknął ze sklepów, wiec obstawałem za Samsungiem, który jest najczęściej polecany w tej cenie. Jak byś miał wybrać któregoś z tych trzech, który według ciebie najlepszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma 60Hz, 120Hz to wyższy pułap cenowy. Tu masz test tego Sony   https://hdtvpolska.com/sony-xe70-test-niedrogiego-android-tv-ultra-hd-kd-43xe7005/     Jeżeli przyzwyczaiłeś się już do zalet i minusów IPS to może Ci odpowiadać. Ja trochę się już zraziłem do tych matryc i dostrzegam więcej plusów VA ale są gusta i guściki :)

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przeczytam ;)

Ale jeżeli Samsung UE43NU7472 jednak jest na matrycy VA wtedy byś go polecał? Druga sprawa nie ma gdzieś też takie testu tego telewizora, było by porównanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, super napisał:

Szkoda, że ogranicza Cię przekątna, bo większy wybór matryc VA jest w większych tv.
 

A jak by mnie nie  ograniczała, to co byś wtedy polecił z większych modeli :) ? W podobnej cenie równie dobre można znaleźć ?

Edytowane przez Rafał Maniarski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podobnej cenie na VA i przekątnej 49 albo 50 cali nie znajdziesz Panasonika ani Sony 4k (jakoś w tym roku ci producenci w tańszych tv zastosowali ipsy ? ). W tej kwocie na va to np. rodzynek u LG czyli 50UK6500 albo Samsung  50MU61... albo tegoroczny 50NU74...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...