Skocz do zawartości
PCKD

Prośba o poradę w wyborze TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przepraszam jeśli coś przeoczyłem (ale nie znalazłem takiego tematu)

Chciałem zapytać o poradę w kwestii wyboru odbiornika TV - zależy mi na ekranie o przekątnej nie mniejszej niż 80 cali i rozważam  jeden z poniższych:
Sony KD-85XF8596 czy Samsung UE82NU8002 ?  Nie jestem fanem gier zatem ta opcja nie jest priorytetem - TV ma służyć do normalnego użytkowania oraz filmów z Blu Ray (zdecydowanie wieczorami)

Który z powyższych? A może inne propozycje?
Mogę prosić o poradę w kwestii wyboru i ewentualnej argumentacji?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź
pozdrawiam
Piotr  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung lepszy, bez dwóch zdań.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Waldo94 napisał:

Samsung lepszy, bez dwóch zdań.

A jakaś argumentacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca VA, Sony ma ips. Po zatym bardziej funkcjonalny system operacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Matryca VA, Sony ma ips. Po zatym bardziej funkcjonalny system operacyjny.
I taka, że obecne samsungi nie obsługują Divix (przeżytek, więc da się obejść) i DTS, tu szczerze pojechali po Bandzie.
Sam zastanawiałem się między Philipsem z 2018 i Samsungiem z 2018
I tam samusng, wygrał obrazowo na filmach HD na TVP 1HD, Canal+ HD oraz na jakimś kanale SD.
Obsługa pilotem idelana, smart tv idelany.

Philips wygral cena i ambiligt oraz obslugą DTS, przegrał obrazowo.

Wybrałem jednak Philipsa, mimo gorszego obrazu lekko, bo tańszy i ma DTS i Ambi.
W sklepie widać różnice, bo jest do czego porównać a w domu już mam tylko do starej Plazmy, a tu przegrywa każdy LCD/LED jeśli chodzi o moje preferencje obrazowe.

Wszystko zależy co dla nas ważniejsze i jak używamy tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, smietans napisał:

I taka, że obecne samsungi nie obsługują Divix (przeżytek, więc da się obejść) i DTS, tu szczerze pojechali po Bandzie.
Sam zastanawiałem się między Philipsem z 2018 i Samsungiem z 2018
I tam samusng, wygrał obrazowo na filmach HD na TVP 1HD, Canal+ HD oraz na jakimś kanale SD.
Obsługa pilotem idelana, smart tv idelany.

Philips wygral cena i ambiligt oraz obslugą DTS, przegrał obrazowo.

Wybrałem jednak Philipsa, mimo gorszego obrazu lekko, bo tańszy i ma DTS i Ambi.
W sklepie widać różnice, bo jest do czego porównać a w domu już mam tylko do starej Plazmy, a tu przegrywa każdy LCD/LED jeśli chodzi o moje preferencje obrazowe.

Wszystko zależy co dla nas ważniejsze i jak używamy tv.

Philips'a nie biorę pod uwagę - jak wspominałem rozważam dwa powyższe modele: Sony i Samsunga ewentualnie spodziewałem się jakichś informacji o LG.
Interesuje mnie odbiornik powyżej 80 cali i kwocie max do 20K

Co do matrycy: nie ma problemów kątów u mnie gdyż oglądanie jest dokładnie na wprost a (chyba) kontrast w VA jest jednak lepszy

Liczyłem że ktoś ze znawców/praktyków/testerów (np. Gmeru) pokusi się na wypowiedź ale jak widzę mimo upływu czasu jak też kilku moich prób kontaktu efekt wciąż nie osiągnięty.

Może jednak ktoś coś dopisze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...