Skocz do zawartości
Gość

TV 55" cali - głównie oglądany z napisami.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam

Poszukuje już od pewnego czasu TV który spełniałby kilka funkcji opisanych poniżej:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?  20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ?  Prawie na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ?  Okno od wschodu, na bocznej ścianie ok 1m przed TV.
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  Był Samsung 40" 3d, obecnie jest jakiś LG 32"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry upłynniacz ruchu, brak juddera i stuttera, rozbudowany program do obsługi napisów.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Prawie wszystko mam SD/HD, w niedalekiej przyszłości będzie i 4k.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder Polsatu/nc+, dysk zewnętrzny, pendrive, dvd player.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Nawet 8-12h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie lubię wszystkiego co się błyszczy ale mogę z tym żyć.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Dzieciak bajki/filmy z napisami ( napisy to mus, niestety ), wiec tak się do napisów przyzwyczaiłem, że nie jestem bez nich wstanie oglądać żadnego filmu, żona to samo. Od czasu do czasu jakiś mecz bez napisów :P
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie, chociaż planuje wykupić netfixa.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Żona do 15, córeczka do 20, potem my.
17. Preferencje co do wielkości? Max się zmieści 55" cali.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Psuja się, a tak na poważnie chce uniknąć problemu z rozjaśnianiem/bloomingiem napisów, automatycznym ściemnianiem/rozjaśnianiem ekranu, cloudingiem. niestety jesteśmy wrażliwi na wszelkie ścinanie, szarpanie obrazu, więc ruch też ma znaczenie.
19. Preferencje co do marki ? Nie mam.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5k ale wiadomo, ze wolałbym taniej.

Rozważę każdą propozycję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Temat do zamknięcia kupiłem Sonego 55xf9005 i mam z nim kilka problemów.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...