Skocz do zawartości
christianstalker

TV do 4000 zł - 55 lub 65 "

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu TV, chciałbym się zmieścić w kwocie 4000 zł ewentualnie mogę ciut naciągnąć budżet. Zdaje sobie sprawę, że budżet nie jest duży, ale chciałbym wycisnąć z tego maks co można jeśli chodzi o jakość TV. 

Obecnie mam LG 50LB650V. Nie jestem z niego specjalnie zadowolony z jakości obrazu no i po 4 latach drugi raz padły listwy podświetlające o znowu wylądował w naprawie.

Widzę, że jest tutaj sporo doświadczonych ludzi i mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać złoty środek w tej cenie.

Jeśli chodzi o wielkość chciałbym 65 cali, ale jeśli będzie to 55 cali to też nie będę płakał bo zdaję sobie sprawę, że budżet może nie wystarczyć na porządny 65' TV

I pytanie kiedy najlepiej jest kupić TV ? bo okres świąteczny to chyba nie jest najlepszy czas ? :)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? zazwyczaj na wprost aczkolwiek zdarza się oglądać TV zza stołu , który jest pod kątem do TV
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno tarasowe z prawej strony oraz jedno okno jednoskrzydłowe z lewej strony (możliwość przysunięcia rolet)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG 50LB650V
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? HDMI, SMART TV, Dobry obraz :)
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k oraz FHD (głownie NC+ oraz NETFLIX, HBO GO)
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Amplituner YAMAHA poprzez HDMI ARC, a do amplitunera, Dekoder NC+, PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 6-7
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Przyrodnicze, filmy Sci-fi, sport
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 30% 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
17. Preferencje co do wielkości? 55-65
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Smużenie obrazu, kontrast dynamiczny w ciemnych scenach
19. Preferencje co do marki ?  BRAK
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? NIE
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000 (ewentualnie w razie potrzeby coś mogę dołożyć)

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeszcze nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...