Skocz do zawartości
lryb

LG OLED65C8 - czy dopłata do B8 ma sens

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Zasatanawiam się nad zakupem oleda 65 cali.

Wybór padł na lg. Teraz dylemat dotyczy tego czy kupić 65b8 (ok 8600 zł) czy dorzucić 1400 zł i kupic 65c8 (9990 zł).

Różnice w technice są znane - choćby z testów. Pytanie czy dla przeciętnego oglądającego mają one znaczenie i są w ogóle dostrzegalne.

Jednym zdaniem - czy ma sens dopłacanie do nich takiej kwoty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiadomo - pytanie czy to jest warte 1500 zł....

Może Koper albo Gmeru coś podpowiedzą.............?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do testu - wszystko tam było ładnie opisane - za testem:

 

"Procesor α7 różni się rzekomo od α9 zdolnością analizy i korekcji obrazu. W praktyce jednak są to głównie różnice na papierze. Większości funkcji sztucznie przetwarzających obraz, takich jak np. redukcja szumów w ogóle nie warto używać, ponieważ powodują one rozmazywanie obrazu i utratę detali. Wobec tego nie potwierdzam jakiejś przewagi układu α9 nad α7 w kwestii obróbki obrazu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lryb napisał:

Jednym zdaniem - czy ma sens dopłacanie do nich takiej kwoty???

Moim zdaniem nie warto. Jeżeli różnica by wynosiła max 500 zł to byłbym w stanie zapłacić za to, że C8 ma ciut szybszy procek, który co potwierdzają użytkownicy tu na forum, powoduje że telewizor trochę szybciej wyszukuje głosowo i menusy chodzą odrobinę żwawiej. A jeżeli @Maciej Koper w teście pisze że różnicy w obrazie praktycznie nie ma, to po co przepłacać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, lryb napisał:

ale jakaś przycyzna jest, że ludzie c8 kupują.....

Ludzie kupują też zegarki po 20 tys za sztukę. Czy taki zegarek wskazuje bardziej dokładnie czas od powiedzmy zegarka za 500 zł? Pytałeś o sens dopłacania, a teraz szukasz przyczyny dlaczego droższy model się sprzedaje. To zupełnie inne pytanie, czasami odpowiedź na nie jest zupełnie irracjonalna, ale najprościej powiedzieć to tak: C8 się sprzedaje bo znajdują się na niego kupcy. 

  • Plusik 2
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, lryb napisał:

ale jakaś przycyzna jest, że ludzie c8 kupują.....

Ja kupiłem C8, bo chciałem mieć lepszy. Ba! chciałem mieć najlepszy i w mojej opinii był to LG, a były dostępne B8 i C8. Cena miała znaczenie drugorzędne - kupiłem w maju z pierwszej partii C8 w Polsce, więc dodatkowo zapłaciłem podatek od nowości. Racjonalne? Nie bardzo.

A jak jest racjonalnie? Dokładnie tak, jak napisał @efel przy takiej różnicy w cenie B8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też jakaś przyczyna - niekoniecznie podyktowana względami technicznymi, ale w jakiś sposób była umotywowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja właśnie też mam dylemat czy kupić b8 + kalibracje na wypasie zrobiona przez pewną firmę na  "S" u mnie w domu,  czy kupić c8 po kalibracji w "ciemni" (pewien sklep coś takiego proponuje) opinie o takiej kalibracji są raczej pozytywne.  Tv głownie do nc+ oraz netflix  i filmy z dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Paweł Bąk napisał:

Witam ja właśnie też mam dylemat czy kupić b8 + kalibracje na wypasie zrobiona przez pewną firmę na  "S" u mnie w domu,  czy kupić c8 po kalibracji w "ciemni" (pewien sklep coś takiego proponuje) opinie o takiej kalibracji są raczej pozytywne.  Tv głownie do nc+ oraz netflix  i filmy z dysku

Możesz napisac coś więcej o tej kalibracji w ciemni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tv jest kalibrowany w warunkach całkowitej ciemni czyli pod warunki oglądania go wieczorem, robi to ponoć jakaś firma zewnętrzna a nie pracownicy sklepu. Ciekawe tylko jak to wychodzi w rzeczywistości i ile to ma wspólnego z profesjonalną kalibracja , różnica w cenią miedzy B8 a C8 jest ok 1000 zł dlatego zastanawiam się czy nie lepiej kupić B8 i zamówić kalibracja U mnie w domu robiona przez profesjonalną firmę cena kalibracji od 499 PLN 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Paweł Bąk napisał:

Teoretycznie tv jest kalibrowany w warunkach całkowitej ciemni czyli pod warunki oglądania go wieczorem, robi to ponoć jakaś firma zewnętrzna a nie pracownicy sklepu. Ciekawe tylko jak to wychodzi w rzeczywistości i ile to ma wspólnego z profesjonalną kalibracja , różnica w cenią miedzy B8 a C8 jest ok 1000 zł dlatego zastanawiam się czy nie lepiej kupić B8 i zamówić kalibracja U mnie w domu robiona przez profesjonalną firmę cena kalibracji od 499 PLN 

Nie no to zrozumiałem na czym polega ? Pytalem kto to robi (czy się zna, czy ma jakieś portfolio) i jakim sprzętem. No i jaki raport dostajesz, czyli co jest kalibrowane, czy też HDR, Dolby Vision itd bo to w oledach podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...