Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED+ 903 | TEST | Android TV z dźwiękiem Bowers & Wilkins i Ambilight

Polecane posty

Philips OLED+ 903 | TEST | Android TV z dźwiękiem Bowers & Wilkins i Ambilight

Oferta flagowych telewizorów marki Philips składa się w tym roku z dwóch telewizorów OLED noszących oznaczenie OLED 803 i OLED 903. Pierwszego z nich mieliśmy już okazję przetestować, a drugiego postanowiliśmy wziąć pod lupę właśnie dziś zdradzając już wiele na jego temat i prezentując go na żywo podczas wystawy Audio Video Show w trakcie naszych wykładów. Głównym elementem odróżniającym modele od siebie jest nie tyle obraz, a dźwięk. A raczej audiofilski DŹWIĘK! W OLED 903 zastosowano głośniki zaprojektowane we współpracy z firmą Bowers & Wilkins, która postanowiła drastycznie przeprojektować system dźwiękowy i przenieść go na wyższy poziom w porównaniu do tego co znamy od lat z konkurencyjnych rozwiązań nawet z dużo większymi gabarytowo listwami głośnikowymi. Czy są jakieś inne różnice pokaże test! Nadmienię jeszcze, że w ofercie firmy znajdziemy wciąż model POS9002 powstały w zeszłym roku. Nadal otrzymuje on aktualizacje i jest godny uwagi, tym bardziej, że możemy nabyć go w dosyć niskiej cenie. Producent dumnie nazywa serię swoich telewizorów hasłem "OLED+". Oczywiście sformułowanie takie nie ma formalnej definicji. Jest to tylko symbol najwyższych modeli urządzeń oznaczających pełnię ekranu czyli doskonały obraz + dźwięk.

Przeczytaj całość

Następna premiera OLEDów to pewnie dopiero i tak będzie wrzesień, jak zwykle będą zwlekali do IFA 🤣

Mnie ciekawi, czy z HDRem na Youtube zadziała ten sam sposób co na Sony - wystarczy użyć castowania z telefonu, i nagle działa HDR. Możecie to sprawdzić?

1 godzinę temu, JarekWML napisał:

Następna premiera OLEDów to pewnie dopiero i tak będzie wrzesień, jak zwykle będą zwlekali do IFA 🤣

Mnie ciekawi, czy z HDRem na Youtube zadziała ten sam sposób co na Sony - wystarczy użyć castowania z telefonu, i nagle działa HDR. Możecie to sprawdzić?

Właśnie z tym to u nich różnie bywa.

Najważniejsza nowość w moim odczuciu to B&W.

Wszystko to piękne i efektowne razem z ambi , to fakt ale wygląda to na to ,że ambi wyciągnęło cenę telewizora o 30% w górę. Czy to warto to już inna bajka , jak dla mnie stanowczo nie ale to rzecz indywidualna.

To najwyższy model i tutaj każdy producent może sobie w sumie podyktować jaką cenę chce (jak np. LG w modelach E8, W8 itp.)... zawsze są niższe i tam cena już ma znaczenie względem konkurencji ;)

Dnia 29.11.2018 o 21:35, JarekWML napisał:

Nie działa HDR z castowaniem :(

jestem zainteresowany tym tv tylko jak przeczytałem instrukcje ,żeby uniknąc powidoków . nie da sie normalnie oglądac tego tv proszę :

w instrukcji:

Ważna uwaga dotycząca ochrony telewizora OLED Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. Dlatego zaleca się ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi telewizora OLED: • Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego obrazu wielokrotnie przez ponad 10 minut. • Zaleca się stosowanie stylu obrazu Standard lub HDR — standard w normalnych domowych warunkach korzystania z telewizora. • Zaleca się korzystanie z ustawienia kontrastu obrazu OLED wynoszącego 50 jednostek lub mniej podczas gier lub oglądania programów telewizyjnych z logo lub zegarami w dowolnej części ekranu. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie elementów aplikacji TV (np. menu głównego), gdy aplikacja nie jest używana. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie obrazów pochodzących z podłączonych urządzeń zewnętrznych (np. odtwarzacza DVD). Więcej informacji można znaleźć w instrukcjach obsługi podłączonych urządzeń. • Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych kolorach (łącznie z białym), wyświetlania tekstu, zegarów lub logo na wszystkich częściach ekranu przez długi czas. • Należy używać opcji Panoramiczny lub Wypełnij ekran jako opcji formatu obrazu (patrz ustawienia obrazu telewizora). • Należy zawsze oglądać wideo na pełnym ekranie zamiast w małym okienku na ekranie telewizora. (np. wideo na stronie przeglądarki internetowej)

Edytowano przez llukk
błędy
  • Haha 1

Spokojnie, jak będziesz normalnie oglądać tv nic się nie stanie. Dla mnie nienormalne oglądanie tv to np. przez 200h bez wyłączania na tvn24 ;D Chociaż TV i tak się czyści. A tak to wszystko będzie dobrze ;-).

34 minuty temu, Gmeru napisał:

Spokojnie, jak będziesz normalnie oglądać tv nic się nie stanie. Dla mnie nienormalne oglądanie tv to np. przez 200h bez wyłączania na tvn24 ;D Chociaż TV i tak się czyści. A tak to wszystko będzie dobrze ;-).

Dajesz gwarancję na to, że będzie dobrze? To jest tylko elektronika, nawet normalnie użytkując TV może się okazać że np zawiódł element, który robi te kompensacje matrycy oled. Albo użytkownik po prostu ogląda przez kilka godzin dziennie kanały info bo lubi i ten oled mu się wypali na miesiąc przed upłynięciem gwarancji. U LG nie byłoby żadnego problemu z wymianą matrycy. Natomiast firma Philips nie uzna wtedy wypalenia na gwarancji, bo się obwarowała ograniczeniami w instrukcji obsługi że hohoho. Moim zdaniem te zapisy które zacytował kolega @llukk dyskwalifikują oledy Philipsa i niech każdy kto chce je kupić zastanowi się, bo będzie miał problem jak coś będzie nie tak...

• Smutny 1

tylko ,że ja kocham amblight .tv ma byc do sypialni . w salonie mam projektor .a na infolinie  philipsa nie moge odzwonić się rozłacza od tygodnia.Nigdy w zyciu jeszcze nie reklamowałem więc nie chce tego zmieniać.a philips daje takie obwarowania ,że przeciętny użytkownik musi je złamac jak ustawieniem kontrastu do 50 podczas ogladania informacyjnych programów czy grania w gry gdzie ok 30% wyzszy zakładaja ustawienia fabryczne....

tak samo zaleca sie ustawienia obrazu  na standard gdy sam Maciej zaleca filmowy.

Znalazem na stronie philipsa WARUNKI GWARANCJI

Gwarancja nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń sprzętu oraz wad i uszkodzeń wynikłych na skutek:
• niewłaściwego lub niezgodnego z instrukcją użytkowania, przechowywania i konserwacji;

czyli dodając to co jest w instrukcji 903

Ważna uwaga dotycząca ochrony telewizora OLED Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. Dlatego zaleca się ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi telewizora OLED: • Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego obrazu wielokrotnie przez ponad 10 minut. • Zaleca się stosowanie stylu obrazu Standard lub HDR — standard w normalnych domowych warunkach korzystania z telewizora. • Zaleca się korzystanie z ustawienia kontrastu obrazu OLED wynoszącego 50 jednostek lub mniej podczas gier lub oglądania programów telewizyjnych z logo lub zegarami w dowolnej części ekranu. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie elementów aplikacji TV (np. menu głównego), gdy aplikacja nie jest używana. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie obrazów pochodzących z podłączonych urządzeń zewnętrznych (np. odtwarzacza DVD). Więcej informacji można znaleźć w instrukcjach obsługi podłączonych urządzeń. • Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych kolorach (łącznie z białym), wyświetlania tekstu, zegarów lub logo na wszystkich częściach ekranu przez długi czas. • Należy używać opcji Panoramiczny lub Wypełnij ekran jako opcji formatu obrazu (patrz ustawienia obrazu telewizora). • Należy zawsze oglądać wideo na pełnym ekranie zamiast w małym okienku na ekranie telewizora. (np. wideo na stronie przeglądarki internetowe

PODSUMOWUJĄC JESLI WYSTĄPIA POWIDOKI TELEWIZOR NIE ZOSTANIE WYMIENIONY.

CHĘTNIE USLYSZAŁBYM CO NA TEN TEMAT MA DO POWIEDZENIA RZECZNIK PHILIPS POLSKA.

wielu użytkowników oledów jest zadowolonych z użytkowania niestety są także użytkownicy ,ktorzy wydali pieniądze na topowe modele oled i w momencie wystąpienia powidokow nie zostały im wymienione.

Ps .Z chęcia stalbym się posiadaczem 903 .....

7 godzin temu, Gmeru napisał:

Czytając obwarowania philipsa nie można tak myslec...

Dnia 7.12.2018 o 15:03, llukk napisał:

tylko ,że ja kocham amblight .tv ma byc do sypialni

Kup sobie to:

https://www.dreamscreentv.com/

Podobno działa lepiej od ambi Philipsa (mniejsze lagi, 4 strony). Pasuje do każdego TV. Minus że działa tylko na źródłach HDMI czyli odpadają aplikacje smarttv i naziemna. Ale to raczej nie problem w dzisiejszych czasach.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.