Skocz do zawartości
Maciej Koper

Philips OLED+ 903 | TEST | Android TV z dźwiękiem Bowers & Wilkins i Ambilight

Rekomendowane odpowiedzi

Philips OLED+ 903 | TEST | Android TV z dźwiękiem Bowers & Wilkins i Ambilight

Oferta flagowych telewizorów marki Philips składa się w tym roku z dwóch telewizorów OLED noszących oznaczenie OLED 803 i OLED 903. Pierwszego z nich mieliśmy już okazję przetestować, a drugiego postanowiliśmy wziąć pod lupę właśnie dziś zdradzając już wiele na jego temat i prezentując go na żywo podczas wystawy Audio Video Show w trakcie naszych wykładów. Głównym elementem odróżniającym modele od siebie jest nie tyle obraz, a dźwięk. A raczej audiofilski DŹWIĘK! W OLED 903 zastosowano głośniki zaprojektowane we współpracy z firmą Bowers & Wilkins, która postanowiła drastycznie przeprojektować system dźwiękowy i przenieść go na wyższy poziom w porównaniu do tego co znamy od lat z konkurencyjnych rozwiązań nawet z dużo większymi gabarytowo listwami głośnikowymi. Czy są jakieś inne różnice pokaże test! Nadmienię jeszcze, że w ofercie firmy znajdziemy wciąż model POS9002 powstały w zeszłym roku. Nadal otrzymuje on aktualizacje i jest godny uwagi, tym bardziej, że możemy nabyć go w dosyć niskiej cenie. Producent dumnie nazywa serię swoich telewizorów hasłem "OLED+". Oczywiście sformułowanie takie nie ma formalnej definicji. Jest to tylko symbol najwyższych modeli urządzeń oznaczających pełnię ekranu czyli doskonały obraz + dźwięk.

 

Przeczytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak referencja! :) O rany rany, kupić 803 czy 903?? A może czekać do 2019 na jeszcze lepszy dźwięk i jakość? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następna premiera OLEDów to pewnie dopiero i tak będzie wrzesień, jak zwykle będą zwlekali do IFA ?

 

Mnie ciekawi, czy z HDRem na Youtube zadziała ten sam sposób co na Sony - wystarczy użyć castowania z telefonu, i nagle działa HDR. Możecie to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hallyday napisał:

Witam, 

Testowany był telewizor Philips 55OLED903 czy Philips 65OLED903 ?

Pozdrawiam,

55"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, JarekWML napisał:

Następna premiera OLEDów to pewnie dopiero i tak będzie wrzesień, jak zwykle będą zwlekali do IFA ?

 

Mnie ciekawi, czy z HDRem na Youtube zadziała ten sam sposób co na Sony - wystarczy użyć castowania z telefonu, i nagle działa HDR. Możecie to sprawdzić?

Właśnie z tym to u nich różnie bywa.

Najważniejsza nowość w moim odczuciu to B&W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko to piękne i efektowne razem z ambi , to fakt ale wygląda to na to ,że ambi wyciągnęło cenę telewizora o 30% w górę. Czy to warto to już inna bajka , jak dla mnie stanowczo nie ale to rzecz indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najwyższy model i tutaj każdy producent może sobie w sumie podyktować jaką cenę chce (jak np. LG w modelach E8, W8 itp.)... zawsze są niższe i tam cena już ma znaczenie względem konkurencji ;)

Dnia 29.11.2018 o 21:35, JarekWML napisał:

Następna premiera OLEDów to pewnie dopiero i tak będzie wrzesień, jak zwykle będą zwlekali do IFA ?

 

Mnie ciekawi, czy z HDRem na Youtube zadziała ten sam sposób co na Sony - wystarczy użyć castowania z telefonu, i nagle działa HDR. Możecie to sprawdzić?

Nie działa HDR z castowaniem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zainteresowany tym tv tylko jak przeczytałem instrukcje ,żeby uniknąc powidoków . nie da sie normalnie oglądac tego tv proszę :

w instrukcji:

Ważna uwaga dotycząca ochrony telewizora OLED Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. Dlatego zaleca się ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi telewizora OLED: • Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego obrazu wielokrotnie przez ponad 10 minut. • Zaleca się stosowanie stylu obrazu Standard lub HDR — standard w normalnych domowych warunkach korzystania z telewizora. • Zaleca się korzystanie z ustawienia kontrastu obrazu OLED wynoszącego 50 jednostek lub mniej podczas gier lub oglądania programów telewizyjnych z logo lub zegarami w dowolnej części ekranu. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie elementów aplikacji TV (np. menu głównego), gdy aplikacja nie jest używana. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie obrazów pochodzących z podłączonych urządzeń zewnętrznych (np. odtwarzacza DVD). Więcej informacji można znaleźć w instrukcjach obsługi podłączonych urządzeń. • Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych kolorach (łącznie z białym), wyświetlania tekstu, zegarów lub logo na wszystkich częściach ekranu przez długi czas. • Należy używać opcji Panoramiczny lub Wypełnij ekran jako opcji formatu obrazu (patrz ustawienia obrazu telewizora). • Należy zawsze oglądać wideo na pełnym ekranie zamiast w małym okienku na ekranie telewizora. (np. wideo na stronie przeglądarki internetowej)

 

 

Edytowane przez llukk
błędy
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak będziesz normalnie oglądać tv nic się nie stanie. Dla mnie nienormalne oglądanie tv to np. przez 200h bez wyłączania na tvn24 ;D Chociaż TV i tak się czyści. A tak to wszystko będzie dobrze ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Gmeru napisał:

Spokojnie, jak będziesz normalnie oglądać tv nic się nie stanie. Dla mnie nienormalne oglądanie tv to np. przez 200h bez wyłączania na tvn24 ;D Chociaż TV i tak się czyści. A tak to wszystko będzie dobrze ;-).

Dajesz gwarancję na to, że będzie dobrze? To jest tylko elektronika, nawet normalnie użytkując TV może się okazać że np zawiódł element, który robi te kompensacje matrycy oled. Albo użytkownik po prostu ogląda przez kilka godzin dziennie kanały info bo lubi i ten oled mu się wypali na miesiąc przed upłynięciem gwarancji. U LG nie byłoby żadnego problemu z wymianą matrycy. Natomiast firma Philips nie uzna wtedy wypalenia na gwarancji, bo się obwarowała ograniczeniami w instrukcji obsługi że hohoho. Moim zdaniem te zapisy które zacytował kolega @llukk dyskwalifikują oledy Philipsa i niech każdy kto chce je kupić zastanowi się, bo będzie miał problem jak coś będzie nie tak...

  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tylko ,że ja kocham amblight .tv ma byc do sypialni . w salonie mam projektor .a na infolinie  philipsa nie moge odzwonić się rozłacza od tygodnia.Nigdy w zyciu jeszcze nie reklamowałem więc nie chce tego zmieniać.a philips daje takie obwarowania ,że przeciętny użytkownik musi je złamac jak ustawieniem kontrastu do 50 podczas ogladania informacyjnych programów czy grania w gry gdzie ok 30% wyzszy zakładaja ustawienia fabryczne....

tak samo zaleca sie ustawienia obrazu  na standard gdy sam Maciej zaleca filmowy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazem na stronie philipsa WARUNKI GWARANCJI

Gwarancja nie obejmuje mechanicznych uszkodzeń sprzętu oraz wad i uszkodzeń wynikłych na skutek:
• niewłaściwego lub niezgodnego z instrukcją użytkowania, przechowywania i konserwacji;

czyli dodając to co jest w instrukcji 903

Ważna uwaga dotycząca ochrony telewizora OLED Technologia Organic LED (OLED) może zachowywać pozostałości obrazu na ekranie (ze względu na właściwości materiału) wtedy, gdy ten sam obraz jest stale wyświetlany przez dłuższy czas lub gdy wielokrotnie wyświetlany jest ten sam obraz. Dlatego zaleca się ścisłe przestrzeganie instrukcji obsługi telewizora OLED: • Nie należy wyświetlać żadnego statycznego obrazu w sposób ciągły ani nie wyświetlać tego samego obrazu wielokrotnie przez ponad 10 minut. • Zaleca się stosowanie stylu obrazu Standard lub HDR — standard w normalnych domowych warunkach korzystania z telewizora. • Zaleca się korzystanie z ustawienia kontrastu obrazu OLED wynoszącego 50 jednostek lub mniej podczas gier lub oglądania programów telewizyjnych z logo lub zegarami w dowolnej części ekranu. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie elementów aplikacji TV (np. menu głównego), gdy aplikacja nie jest używana. • Należy wyłączać wyświetlanie na ekranie obrazów pochodzących z podłączonych urządzeń zewnętrznych (np. odtwarzacza DVD). Więcej informacji można znaleźć w instrukcjach obsługi podłączonych urządzeń. • Należy unikać wyświetlania wideo w jasnych kolorach (łącznie z białym), wyświetlania tekstu, zegarów lub logo na wszystkich częściach ekranu przez długi czas. • Należy używać opcji Panoramiczny lub Wypełnij ekran jako opcji formatu obrazu (patrz ustawienia obrazu telewizora). • Należy zawsze oglądać wideo na pełnym ekranie zamiast w małym okienku na ekranie telewizora. (np. wideo na stronie przeglądarki internetowe

PODSUMOWUJĄC JESLI WYSTĄPIA POWIDOKI TELEWIZOR NIE ZOSTANIE WYMIENIONY.

CHĘTNIE USLYSZAŁBYM CO NA TEN TEMAT MA DO POWIEDZENIA RZECZNIK PHILIPS POLSKA.

wielu użytkowników oledów jest zadowolonych z użytkowania niestety są także użytkownicy ,ktorzy wydali pieniądze na topowe modele oled i w momencie wystąpienia powidokow nie zostały im wymienione.

Ps .Z chęcia stalbym się posiadaczem 903 .....

 

 

7 godzin temu, Gmeru napisał:

Spokojnie, jak będziesz normalnie oglądać tv nic się nie stanie. Dla mnie nienormalne oglądanie tv to np. przez 200h bez wyłączania na tvn24 ;D Chociaż TV i tak się czyści. A tak to wszystko będzie dobrze ;-).

Czytając obwarowania philipsa nie można tak myslec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.12.2018 o 15:03, llukk napisał:

tylko ,że ja kocham amblight .tv ma byc do sypialni

Kup sobie to:

https://www.dreamscreentv.com/

Podobno działa lepiej od ambi Philipsa (mniejsze lagi, 4 strony). Pasuje do każdego TV. Minus że działa tylko na źródłach HDMI czyli odpadają aplikacje smarttv i naziemna. Ale to raczej nie problem w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu powinieneś przestrzegać zasad związanych z użytkowaniem OLEDów.

Na te w sumie obiektywne minusy nie ma rady.

A i tak sporo jest funkcji, które wydłużają żywotność takiego telewizora.

Kontrast na 50 jednostek albo mniej - mi zawsze odpowiadał taki. Nie ma dramatu.

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to cudo w domu, w trakcie "mojej walki" o następcę oled-a 930V LG. Jak każda recenzja na tym portalu tak i ta pomija wiele aspektów. Pozwolę sobie napisać kilka słów na jego temat , zwłaszcza że na sąsiednim forum jest mocno "promowany" jako best of the best a tu jako "referencja"... może pomoże komuś to podjąć decyzję o zakupie.  Ale od początku. Brawa dla Philipsa za współpracę z B&W! - dźwięk jest świetny!, może nie tak "efekciarski" i kinowy jak w sony AF9, ale za to szczegółowy, precyzyjny, dokładny, dynamiczny, w pełnym znaczeniu tego słowa - audiofilski. Muzyki słucha się na tym TV wyśmienicie, ścieżki dźwiękowe z filmów odkrywają przed nami nowe nie znane dotąd szczegóły. Daleko w tyle zostawia ten system dźwięku LGC8, Panasonica GZ1500 (którego teraz posiadam) czy nawet dobrze ustawionego i "wyregulowanego" Sony AF9. Myślę że nawet śmiało może powalczyć z dobrymi i drogimi soundbarami, oczywiście nie pod względem basu, bo ten w 903 jest mocny -  co czasami potrafi niestety "wzbudzić" obudowę TV - ale subwoofera nie zastąpi, natomiast precyzja, detal, wysokie tony, średnica z łatwością pod tym względem pokona nie jeden soundbar!. Jak już piszemy o plusach, za pewne można zaliczyć do nich ambilight, może się podobać, w niektórych treściach - zwłaszcza z HDR można zobaczyć fajne efekty... i zawsze mi się podobał u znajomych którzy mają LCD Philips-a - bo super maskował nie doskonałą czerń i kolory, ale po pierwszych dwóch dniach zachwytów zauważyłem że w przypadku oled-a jest trochę na odwrót, nasza piękna smolista czerń i piękne kolory trochę przez te światełka zostają "wyprane" z głębi i nasycenia - ale to już kwestia gustu i jak coś zawsze można go wyłączyć. Kolejnym plusem jest HDR, a bardziej jego jasność - najlepsza jaką widziałem na wszystkich oledach... z tym że do czasu...  bo ABL jest najbardziej agresywny jaki widziałem w oled-ach i nie dotyczy tylko białego ale również wszystkich innych kolorów które pojawiają się w przeważającej części na ekranie. Oddanie kolorów po wyjęciu z pudełka - bez rewelacji, może ciut lepsze niż w LG,  kalibracja obowiązkowa!, Skalowanie HD - słabe, Sony czy Panasonic zostawiają pod tym względem daleko w tyle Philips-a. Ale największą wadą, oprócz bardzo agresywnego ABL tego TV jest bardzo obecna posteryzacja, makrobolkowanie i... szum! - tak szum! (nie mylić z ziarnem filmowym). Przypadłości te występują nie zależnie od źródła czy formatu obrazu (HDR, SDR, HD) są nachalne i niestety mocno widoczne (i trudno ich nie zauważyć -  nawet wspomina o nich w swoim teście Vincent!)   również nie ma znaczenia wersja oprogramowania - te efekty towarzyszyć nam będą zawsze!. Ruch - upłynniacz działa dziwnie - na trybie film - mamy charakterystyczne kinowe szarpanie obrazu, po włączeniu nawet na m.in w ustawieniach użytkownika - efekt opery mydlanej. Niestety oprócz teatru telewizji towarzyszyć nam będą liczne artefakty związane z włączeniem upłynniacza, ale z plusów upłynniacza należy dodać że dynamiczne sceny odtwarza bardzo dobrze (może z artefaktami) ale bez rozmycia czy smużenia. System działa  wolno,  można go natomiast trochę przyśpieszyć - grzebiąc w ustawieniach programisty. Ale za to wszystkie aplikacje działają, wybór ich jest praktycznie nie ograniczony - więc to ogromny plus - można nie lubić androida ale gdy platforma sprzętowa jest odpowiednia tak jak np. w AF9 i działa płynnie to pod względem możliwości android przerasta wszystkie inne systemy z TV.  Filmy z KODI czy VLC, MX Player (nawet duże pliki) TV odtwarzał bez problemu.  Matryca w "moim"  65 który miałem była równa bez żadnych przebarwień, paskowania itp...            

Dodam tylko że jakość wykonania tego TV - przeciętna, soundbar zaś obszyty jakąś szmatą która się mechaci od samego patrzenia na nią. 

  • Lubię 1
  • Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.08.2019 o 01:37, zorro102 napisał:

Miałem to cudo w domu, w trakcie "mojej walki" o następcę oled-a 930V LG. Jak każda recenzja na tym portalu tak i ta pomija wiele aspektów. Pozwolę sobie napisać kilka słów na jego temat , zwłaszcza że na sąsiednim forum jest mocno "promowany" jako best of the best a tu jako "referencja"... może pomoże komuś to podjąć decyzję o zakupie.  Ale od początku. Brawa dla Philipsa za współpracę z B&W! - dźwięk jest świetny!, może nie tak "efekciarski" i kinowy jak w sony AF9, ale za to szczegółowy, precyzyjny, dokładny, dynamiczny, w pełnym znaczeniu tego słowa - audiofilski. Muzyki słucha się na tym TV wyśmienicie, ścieżki dźwiękowe z filmów odkrywają przed nami nowe nie znane dotąd szczegóły. Daleko w tyle zostawia ten system dźwięku LGC8, Panasonica GZ1500 (którego teraz posiadam) czy nawet dobrze ustawionego i "wyregulowanego" Sony AF9. Myślę że nawet śmiało może powalczyć z dobrymi i drogimi soundbarami, oczywiście nie pod względem basu, bo ten w 903 jest mocny -  co czasami potrafi niestety "wzbudzić" obudowę TV - ale subwoofera nie zastąpi, natomiast precyzja, detal, wysokie tony, średnica z łatwością pod tym względem pokona nie jeden soundbar!. Jak już piszemy o plusach, za pewne można zaliczyć do nich ambilight, może się podobać, w niektórych treściach - zwłaszcza z HDR można zobaczyć fajne efekty... i zawsze mi się podobał u znajomych którzy mają LCD Philips-a - bo super maskował nie doskonałą czerń i kolory, ale po pierwszych dwóch dniach zachwytów zauważyłem że w przypadku oled-a jest trochę na odwrót, nasza piękna smolista czerń i piękne kolory trochę przez te światełka zostają "wyprane" z głębi i nasycenia - ale to już kwestia gustu i jak coś zawsze można go wyłączyć. Kolejnym plusem jest HDR, a bardziej jego jasność - najlepsza jaką widziałem na wszystkich oledach... z tym że do czasu...  bo ABL jest najbardziej agresywny jaki widziałem w oled-ach i nie dotyczy tylko białego ale również wszystkich innych kolorów które pojawiają się w przeważającej części na ekranie. Oddanie kolorów po wyjęciu z pudełka - bez rewelacji, może ciut lepsze niż w LG,  kalibracja obowiązkowa!, Skalowanie HD - słabe, Sony czy Panasonic zostawiają pod tym względem daleko w tyle Philips-a. Ale największą wadą, oprócz bardzo agresywnego ABL tego TV jest bardzo obecna posteryzacja, makrobolkowanie i... szum! - tak szum! (nie mylić z ziarnem filmowym). Przypadłości te występują nie zależnie od źródła czy formatu obrazu (HDR, SDR, HD) są nachalne i niestety mocno widoczne (i trudno ich nie zauważyć -  nawet wspomina o nich w swoim teście Vincent!)   również nie ma znaczenia wersja oprogramowania - te efekty towarzyszyć nam będą zawsze!. Ruch - upłynniacz działa dziwnie - na trybie film - mamy charakterystyczne kinowe szarpanie obrazu, po włączeniu nawet na m.in w ustawieniach użytkownika - efekt opery mydlanej. Niestety oprócz teatru telewizji towarzyszyć nam będą liczne artefakty związane z włączeniem upłynniacza, ale z plusów upłynniacza należy dodać że dynamiczne sceny odtwarza bardzo dobrze (może z artefaktami) ale bez rozmycia czy smużenia. System działa  wolno,  można go natomiast trochę przyśpieszyć - grzebiąc w ustawieniach programisty. Ale za to wszystkie aplikacje działają, wybór ich jest praktycznie nie ograniczony - więc to ogromny plus - można nie lubić androida ale gdy platforma sprzętowa jest odpowiednia tak jak np. w AF9 i działa płynnie to pod względem możliwości android przerasta wszystkie inne systemy z TV.  Filmy z KODI czy VLC, MX Player (nawet duże pliki) TV odtwarzał bez problemu.  Matryca w "moim"  65 który miałem była równa bez żadnych przebarwień, paskowania itp...            

Dodam tylko że jakość wykonania tego TV - przeciętna, soundbar zaś obszyty jakąś szmatą która się mechaci od samego patrzenia na nią. 

Miałem ten tv przez kilka dni, i na szczęście mogłem skorzystać z odstąpienia. Co do dźwięku w tym tv, nie zgadzam się, a dlaczego, napisałem pod recenzją LG 65E9, który obecnie posiadam.

Co do systemu, w ciągu tych kilku dni tv zawiesił się kilka razy, a ostatecznie, po 7 dniach, przestał działać pilot. I tyle, i nic się nie dało zrobić, żeby zaczął działać. Nie jestem programistą i "dziękuję" za taki system. Widać, że ten tv jest tylko dla programistów, którzy mają umiejętności i ochotę na walkę z tv. Dla mnie, zwykłego widza, całkowita porażka, szkoda nerwów. 

To był mój pierwszy tv z ambilight i zapisuję się do grupy widzów, której to przeszkadza, zbędny dodatek. Obraz na tv tylko na tym traci, moim zdaniem, załączyłem kilka razy i tyle. 

 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...