Jump to content
Jacek6663

Jaki model TV wybrać ? OLED czy QLED ?

Recommended Posts

Witam szanowne forum ! :)

Panowie, mam dylemat i mętlik w głowie z tego czytania oglądania itd... Pytanie mam, może ktoś doradzi w tej kwestii, chce kupić TV, mam takie propozycje LG OLED 55″ B8 lub Samsung QE55Q7FNA.

Teraz opisze na czym by mi zależało: małe opóźnienie bo gram na ps4, lubię oglądać tez dużo filmów, rozmiar tylko 55cali. Boje się oleda LG, chodzi mi o wypalanie, ale ma super pilota i web os, jak coś oglądam a jest jasno to i tak zasłaniam okna :) Nie wiem co napisać jeszcze, może ktoś ma inne propozycje, z chęcią poczytam. Pozdrawiam i liczę na pomoc

Cześć, Do grania najlepszy jest Samsung a do filmów B8. Więc masz problem 😜 Chociaż na B8 też się bardzo dobrze gra ale Samsung jest the best. Oba telewizory mają doskonałe smart TV. O wypaleniach zapomnij. Skup się lepiej na tym co wcześniej napisałem ; ) W neonet masz obecnie B8 za jakieś śmieszne pieniądze: 4999zł bo zrobili gigantyczną promocje.

• Upvote 2

Rozumiem ze obraz prawie to samo prócz czerni w samsungu ? bo jeden to oled drugi Qled w samsungu trzeba wchodzić w menu ustawiać i przełączać na tryb gry to jest drażniące, w LG te web os i pilot do mnie przemawia i ta funkcja komend głosowych bardzo wygodne, a jak z HDR który lepszy daje elekt ? Jak również jest z 4K i ktory ma lepszy procesor czy to nie istotne ?

i jeszcze pytanie chciał bym podłonczyc słuchawki czasami wieczorem aby nie przeszkadzać domownikom taki model bez przewodowe

czy to ogólne będzie działać z którymś z tych TV ?

Edited by Jacek6663
  • Upvote 1

Samsung Q7FN to telewizor z podświetleniem krawędziowym. Działa to tak samo 'dobrze' jak w NU8002. Idź wątku właścicieli tego TV na tym forum i poczytaj opinie, jest ich sporo. Wg mnie obrazowo nie ma ten Samsung startu do B8. Jedynie co go ratuje to upłynniacz w trybie 'Gra', czego nie ma B8. Ale B8 się również nadaje idealnie do grania, ze względu na bardzo niski input lag. HDR będziesz miał lepszy na oledzie, w dodatku B8 ma dynamiczne metadane w trybie HDR Gra, co powoduje że zachowuje wysoką jasność i widać wszystkie detale w rozbłyskach.   

O słuchawkach zapomnij raczej że podłączysz je bezproblemowo do jakiegoś TV. One mają osobnego 'dongla' wpinanego na USB który jest zgodny tylko z tym czym się chwali producent na stronie czyli PC i PS4. Nawet nie są kompatybilne z Xboxem, to tym bardziej nie są z żadnych systemem Smart TV

• Thanks 1
  • Haha 1

Resumując opinie przeważają na korzyść B8 tylko boje się ze coś będzie nie tak z wyświetlaczem i będę musiał się później z tym bujać na gwarancji bo Q7FN raczej sie nie wypali oled już prędzej ?

Dnia 30.11.2018 o 21:19, Jacek6663 napisał:

Resumując opinie przeważają na korzyść B8 tylko boje się ze coś będzie nie tak z wyświetlaczem i będę musiał się później z tym bujać na gwarancji bo Q7FN raczej sie nie wypali oled już prędzej ?

To sobie poczytaj o wypaleniach i przeanalizuj w jakie gry grasz na PS4. Jeżeli dużo tniesz gry typu Fifa która ma jaskrawy element ekranu z wynikiem meczu który jest widoczny przez 98% czasu to sobie oleda odpuść. Problem będzie co prawda po tysiącu godzin sumarycznej gry, ale będzie i jest nieunikniony.

Większość 'normalnych' gier na PS4 ma mniej ryzykowne HUDy, a nawet bym powiedział, że są całkowicie bezpieczne dla oleda. Ogólny trend w branży gier konsolowych jest taki żeby minimalizować czas wyświetlania HUDów i pokazywać je kontekstowo, wtedy kiedy są potrzebne, bo wtedy immersja większa i człowiek bardziej docenia pracę grafików.

No to jaki wybrać Qled w przedziale do 6k żeby był dobry hdr 4k pod ps4 i przyszła konsole ps5

55cali wchodzi w grę tez oglądam troch tv naziemnej i tu chyba b8 słabo wypadł :)

Edited by Jacek6663