Skocz do zawartości
Tomasz Baran

LG OLED 65C8 Trafiony czy nie trafiony jak uważacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Przeglądając forum widać, że występują egzemplarze gorsze i lepsze a także takie które nie powinny być dopuszczone nawet do sprzedaży.

co sądzicie o moim egzemplarzu?

poniżej plansza 95%

B5ED831D-7800-4954-993D-EE892734E280.thumb.jpeg.2c1e1649e2407c4842d981b4ca80a1d7.jpeg

 

A27B792A-5484-46AA-A125-F21E0F0E3CF2.thumb.jpeg.8e4c3e54cb02c5ca8949b424e18bbe00.jpeg

18DAFDB4-ABCD-4CFE-9A9B-D51128CE8E8E.thumb.jpeg.3e9726a9625186b1076965b5790dd9fb.jpeg

2151E1E4-9869-4EDB-87E0-0EB70D4D8486.thumb.jpeg.f8edbdebd525d4379a21a9b76a80ab91.jpeg

 

Edytowane przez Tomasz Baran
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nic nie uświadczam z takich rzeczy. Chodzi mi bardziej o wady czyli banding i przebarwienia które uchwyciłem na zdjęciach

czy jest to akceptowane?

Edytowane przez Tomasz Baran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro nie widzisz problemu to co za różnica jak wyglądają plansze? Oglądasz plansze czy telewizje? Matko... paranoja jakaś. 

  • Plusik 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na to co tu się nieraz pojawiało to jest chyba zupełnie nieźle

  • Dzięki 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, po co są te plansze? Po nic. Ludzie szukają dziury w całym, robią zwroty a nawet nie wiedzą w ogóle o co chodzi w tych planszach. Gdyby użytkownik lcd odpalał takie plansze to wszystkie by były zwracane bo plamy białe, bo banding czy inne syfy. Ludzie cieszcie się obrazem a nie oglądajcie plansze a potem robicie kłopoty w serwisach. Telewizor służy do oglądania a nie planszowania. 

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 3
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jesteś entą osobą, która pyta się o plansze a na pytanie czy ma jakiś problem z tv, czy widzisz jakieś niedoskonałości w telewizji odpowiada, że nie. A gdybym Ci napisał, że plansze są złe? Bo są straszne... uważam, że telewizor nadaje się bezwzględnie do zwrotu. Pewnie będziesz do rana je analizował i nie zaśniesz. ?

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plansze bardzo źle wyglądają serio. Na 10% są jakieś mroczki. Dziwne to. Na 5% to już totalna masakra. Polecam ściągnąć kolorowe plansze. Tam dopiero będzie zabawa. 

Edytowane przez MarcinC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zafarb na planszy 100% jest dość duży. Wyraźnie widać na środku 'cieplejszą' plamę. Sprawdź sobie to na planszy zielonej i źółtej, czy nie widać wyraźnej zmiany kolorów, bo to będzie Ci przeszkadzać w czasie oglądania np meczów piłkarskich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kolorowych planszach nie widać żadnych przebarwień, jedynie na białej, wydaje mi się, ze aparat trochę podkręca ten efekt. A mecze piłki nożnej - tak jakby tych przebarwień w ogóle nie było

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, efel napisał:

wg mnie zafarb na planszy 100% jest dość duży. Wyraźnie widać na środku 'cieplejszą' plamę. Sprawdź sobie to na planszy zielonej i źółtej, czy nie widać wyraźnej zmiany kolorów, bo to będzie Ci przeszkadzać w czasie oglądania np meczów piłkarskich. 

Według mnie wygląda to normalnie. Warto mieć na uwadze, że aparat foto pogłębia widoczność problemu ze względu na niedoskonałości swojego obiektywu. Po drugie zdjęcie jest zrobione pod lekkim kątem, a mimo wszystko występuje lekki shift barw na matrycach WRGB OLED.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że nie ma doskonałych matryc OLED, na każdej występuje zafarb w dużym albo minimalnym stopniu? W końcu jest tam naklejony jakiś polaryzator on zawsze będzie delikatnie zmieniał barwę?

Edytowane przez Tomasz Baran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Tomasz Baran napisał:

Czyli mam rozumieć, że nie ma doskonałych matryc OLED, na każdej występuje zafarb w dużym albo minimalnym stopniu? W końcu jest tam naklejony jakiś polaryzator on zawsze będzie delikatnie zmieniał barwę?

Pod kątem jak patrzysz tak, zawsze lekko jedna strona ekranu będzie pod większym kątem niż druga i kolory mogą być różne. To jest normalne w oledach. Natomiast jak patrzysz na wprost to nie powinno być tego widać. Są lepsze i gorsze oledy pod tym względem, widziałem zdjęcia praktycznie idealnych egzemplarzy, więc takie istnieją. Twój nie jest idealny, powiedziałbym że nawet jest średni, ale jeżeli nie widzisz tego w normalnym oglądaniu albo na kolorowych planszach to mieści się w normie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2018 o 22:29, MarcinC napisał:

No właśnie, po co są te plansze? Po nic. Ludzie szukają dziury w całym, robią zwroty a nawet nie wiedzą w ogóle o co chodzi w tych planszach. Gdyby użytkownik lcd odpalał takie plansze to wszystkie by były zwracane bo plamy białe, bo banding czy inne syfy. Ludzie cieszcie się obrazem a nie oglądajcie plansze a potem robicie kłopoty w serwisach. Telewizor służy do oglądania a nie planszowania. 

Kolego może melisa? 
Po to są te plansze że widać jak na dłoni czy TV jest dobry czy nie, a nie że dopiero jak włączysz jakiś sport po np. 14 dni od zakupu i jest problem z DSE jak w przypadku direct LED'ów. 
Na Oledzie jak jest banding lub plamy przy 5% to widać to w filmach na ciemnych scenach lub grach - wiem bo mam.

@Tomasz Baran moim zdaniem Twój OLED wygląda ok 

  • Plusik 1
  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mój egzemplarz pod względem przebarwień i bandingu jest bardzo przeciętny. Denerwuje mnie to, ale już nic nie zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...