Skocz do zawartości
Arczer11

Konsola + TV + Słuchawki = dobre audio gry i filmy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Miałem w planach zakup zestawu Xbox One X i telewizora Samsung UE55NU8042t.
Decyzja była już podjęta, ale zatrzymał mnie jeden szkopuł, a mianowicie brak wyjścia słuchawkowego w tym TV.
Problem dla mnie znaczny, gdyż gram i oglądam filmy wyłącznie w słuchawkach.
Zacząłem więc rozważać kupno LG OLED55B8, ale 2 000 więcej dla wyjścia to lekka przesada, chodź ten telewizor to oczywiście inna klasa sama w sobie.

Konkluzja jest taka, że wolałbym spożytkować te 2 000 na urządzenie, które zwiększy doznania audio zarówno w kwestii gier jak i filmów, i nie zmusi mnie do ciągłego przepinania kabli. No chyba że sprowadzi się to jedynie do kabla 3.5 mm słuchawek.

Będę wdzięczny za rekomendacje sprzętu, który spełni powyższe wyzwanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki na BT, ale to wiąże się z opóźnieniem rzędu 120-180ms zależnie od modelu więc dźwięk nie będzie idealny zgrany z ruchem ust w filmach. W grach to mniejszy problem, zwłaszcza w Single-Player bo tylko czasami widzimy jak postać mówi.

Jeśli natomiast słuchawki na kablu to jest następujące rozwiązanie:
Zakup Fiio D03K (115 zł), podpinasz go po optyku do telewizora. Dla słuchawek na tej trasie musi się znaleźć jeszcze wzmacniacz słuchawkowy, musi on jednak nie wymagać oprogramowania, jako, że wiadomo nie zainstaluje się tutaj po USB wzmacniacza.

Przy okazji poprawisz w ten sposób dźwięk, bo D03K generalnie ma dobre opinie poza samym przetworzeniem sygnału analogowego na cyfrowy. Recenzja:
https://kropka.audio/test/wzmacniacze/test-fiio-d3/

Trzecia opcja to zakup słuchawek na tzw. donglu, wtedy masz ledwie 30ms opóźnienie czyli tyle co nic. Podpinasz dongla do XONE i dźwięk z tego idzie na słuchawki bez kabli. Jednak wtedy pytanie jak z filmami? Nie zadziała to bowiem bezpośrednio z telewizorem. Przykładowe takie słuchawki z dobrą opinią na rtings:
https://www.rtings.com/headphones/reviews/steelseries/arctis-7

Latency: 28 ms

They have only about 28ms of latency which is great for gaming and watching movies."

+

"Wireless Type: USB Dongle

 Optical Input : No
 Line In : Yes
 Line Out : Yes
 USB Input : Yes
 RCA Input : No
 PS4 Compatible : Audio + Microphone
 Xbox One Compatible : Audio Only
 PC Compatible : Audio + Microphone
 Power Supply  : USB
 Dock Charging : No

The base/dock is a small dongle transmitter with a couple unique inputs and a line out. It's also compatible with the PS4 and PC but only provides audio for Xbox One. It also does not have dock charging which would have a been a great addition."

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź.

Słuchawek wolałbym nie zmieniać. Długo szukałem i testowałem, więc chciałbym zostać przy obecnych i kablu.

Druga opcja wydaj się być najlepsza w tym przypadku.

Powiedz jeszcze proszę, jaki wzmacniacz byś polecił do tego rozwiązania ?

Patrze na E11, ale to ładowanie baterii do nie mobilnego korzystania raczej słaba opcja.

Jakieś propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiio D03K używałem w połączeniu z głośnikami komputerowymi do TV stąd miałem z nim styczność i polecam do tego czego został stworzony jak najbardziej. Natomiast nie decydowałem się na zakup wzmacniacza słuchawkowego do słuchawek na tej dalszej linii więc ciężko mi coś polecić bo byłoby to na zasadzie 'co wyczytałem', a nie co sprawdziłem.

Miałem podobny problem, bo to też TV Samsunga i brak możliwości podpięcia słuchawek w tradycyjny sposób. Koniec końców właśnie kupiłem słuchawki na bluetooth Bose SoundLink Around Ear II: https://www.rtings.com/headphones/reviews/bose/soundlink-around-ear-ii
Zaskoczyły mnie naprawdę dobrym dźwiękiem, ale opóźnienie dźwięku względem obrazu wiadomo lekkie jest. W grach nie zwracam na to uwagi, w filmach lekko przeszkadzało później. Z tym, że u mnie słuchawki są używane w wybranych momentach, tak to głównie zestaw Audio Samsunga HW-K950.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok.

A co myślisz by zastosować w tym przypadku fiio e10k?
Czy wtedy Fiio D03K będzie w ogóle potrzebny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiio E10K nie zastosujesz bo wymaga podpięcia na USB, ale do komputera. Do TV nie zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaczynam się gubić :)

Czy po tego samsunga podłącze jakiegoś DAC/AMP ? 

Jeżeli tak to jaki dla przykładu?

Co mi daje podłączenie Fiio D03K i osobno do niego wzmacniacz względem powyższego rozwiązania, jeżeli istnieje ?
Jakie ma zalety ? I dla przykładu, podaj proszę jakiś wzmacniacz, który sprawdzi się w tej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Względem jakiego powyższego rozwiązania? Fiio E10K wymaga połączenia z komputerem. Jak podłączysz go po USB do telewizora to nic nie zostanie wykryte i nie skorzystasz ze słuchawek.

D03K nie jest używany na USB tylko na optyku więc idzie do złącza optycznego w TV. Jednakże aby podłączyć wtedy słuchawki musisz mieć wzmacniacz słuchawkowy. Ten wtykany jest do Fiio D03K, a słuchawki do owego wzmacniacza słuchawkowego.

Tutaj masz dyskusję i propozycje. Co prawda autor ma akurat w swoim TV złącze słuchawkowe, ale chce "polepszyć" dźwięk i propozycja, która tam padła i mu się spodobała to właśnie Fiio D03K wraz z Fiio E06. E06 widzę, że nie jest już obecnie w sprzedaży. Jego nowa wersja to Fiio A1: https://allegro.pl/wzmacniacz-sluchawkowy-fiio-a1-nastepca-e06-srebrn-i7036245929.html

https://forum.audio.com.pl/topic/43255-słuchawki-nauszne-do-tv-400zł/

 

Problemem jednak jest to o czym mówisz - czas pracy baterii, np. 13h, później ładowanie więc trzeba się z tym liczyć.

 

Ewentualnie jest jeszcze czwarte rozwiązanie z listy zupełnie inne. Zakup odbiornika Bluetooth i zrobienie ze słuchawek przewodowych bezprzewodowe.

https://allegro.pl/odbiornik-bluetooth-avantree-clipper-pro-aptx-i7630806958.html

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Fjubens napisał:

Względem jakiego powyższego rozwiązania? Fiio E10K wymaga połączenia z komputerem. Jak podłączysz go po USB do telewizora to nic nie zostanie wykryte i nie skorzystasz ze słuchawek.

chodziło mi o rozwiązanie, które pozwoli mi podłączyć jedne urządzenie typu DAC/AMP do TV i do niego słuchawki, bez "pośrednika" w postaci Fiio D03K.

Rozumiem, że takiej opcji nie ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Arczer11 napisał:

chodziło mi o rozwiązanie, które pozwoli mi podłączyć jedne urządzenie typu DAC/AMP do TV i do niego słuchawki, bez "pośrednika" w postaci Fiio D03K.

Rozumiem, że takiej opcji nie ma ?

No to może ktoś inny poda taką propozycję. Ja nie znam. Są opcje pośrednie typu sam Fiio D03K z połączonymi głośnikami jeśli zamierzasz podłączyć również głośniki i słuchawki podlaczasz do głośników. Czesc modeli ma na froncie złącze słuchawkowe, np. Bose Companion 2 Series III.

Dac nie może opierać się na połączeniu USB jak to ma miejsce w wielu tylko na optyku. Stąd problem. Prawie wszystkie te małe daci są na USB i fo komputera to się bez problemu łączy, z TV nawet jak masz i 3 sloty USB nic to nie da.

71MHjYa1-pL._SX425_.jpg

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, podepnę się pod temat, dokładnie ten sam temat.

TV (chodzi właśnie o sparowanie bezpośrednio z TV, póki co streamingi a później jakis film z laptopa puszczony via hdmi(bo napęd br) a potem xbox za jakiś czas)

TV to Samsung Nu8042 55cali

Słuchawki w trakcie kompletowania ale będą to Sony MDR 1000X seria (nie wiem czy pierwsza czy druga czy 3 edycja) ale na pewno te słuchawki ze względu na ANC

Fiio E07K andes mam

do tego

Fiio D03K

 

Te słuchawki Sony kablem.

 

Pierwsze pytanie : czy to zadziała?

drugie pytanie: jaka jakość tego będzie? Sony jakoś ma ok, fiio bardzo dobrą ale tyle kombinacji alpejskich i nie wiem - to zadziała?

 

Ew. druga sprawa to słuchawki z BT latency niskim ponoć ale mało ich jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...