Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem TV 49" 4K HDR. Z racji tego, że TV na rynku jest masa. Kompletnie nie wiem co wybrać. Niestety nie mam tego konfortu aby móc porównać dane modele w sklepie... TV głównie do oglądania TV satelitarnej (filmy, sport) oraz gry na Xbox One X (z HDR). Tak więc jakość obrazu ma znaczenie. Dzwięk nie koniecznie (mam Saundbar JBL)

Zastanawiam się nad 3 modelami: https://www.morele.net/porownaj/4878149,4141801,4140844/412/0/?fbclid=IwAR0DJbmOYT1-sgzK_feWj6meLZvWBg6ncVyS-JSfWojaesK7wq_E2_mFof0

  1. Telewizor Samsung QE49Q6FNATXXH
  2. Telewizor LG 49SK8500
  3. Telewizor Philips 49PUS8303/12

Samsung to QLED, LG i Philips to LED. LG ma to inteligentne rozpoznawanie mowy w j. polskim i pilot z żyroskopem jak wskaźnik. Natomiast Philips ma Ambilight. Kompletnie nie wiem co wybrać. Do tej pory każdy mój TV to Samsung, lecz nie zamykam się na jedną markę. Jakoś Sony nie brałem pod uwagę, gdyby jednak coś ciekawego oferowano chętnie się nad tym pochyle. Inne modele też wchodzą w grę. Kwota ok 3500 zł to dla mnie dużo i nie chciał bym podjąć złej decyzji. Dla tego bardzo proszę o pomoc i z góry z całego serca dziękuję :) !

Mateusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Wszystkie wymienione telewizory to LCD. Jak jesteś przyzwyczajony do Samsunga to Q6 daje radę i spełni twoje wymagania co do HDR i 4K szczególnie pod Xboxa X. Możesz jeszcze spojrzeć na model Samsunga NU8002 albo w ogóle NU80XX. Do Xboxa zyskasz także tryb motion plus gra, którego nie ma nikt inny (tez pod Xboxa): https://hdtvpolska.com/motion-plus-gra-test-nowosc-w-tv-od-samsung-dedykowana-dla-graczy/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak porównuje Q6F i NU80XX. i za wielkich różnic nie widzę..., Z tego co widzę to ten pierwszy to QLED, a drugi zwykłe LED, ORAZ Q6F ma trochę wyższy PQI? Dobrze widzę coś jeszcze pominąłem?

OLED w tak "małych" rozmiarach i w podobnej cenie raczej niedoświadczeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego spokojnie jak chcesz trochę przyoszczędzić bierz NU80XX bo obrazowo to praktycznie to samo. Bardzo dobry telewizor za super kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gmeru napisał:

Dlatego spokojnie jak chcesz trochę przyoszczędzić bierz NU80XX bo obrazowo to praktycznie to samo. Bardzo dobry telewizor za super kasę.

Sony wgl nie brałem pod uwagę... Jest coś wartego uwagi?

Czy ww. modele LG i Philips mają jakąś przewagę nad Samsungiem?

A może jest jakiś model do którego warto dopłacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ciekawe są :

>Samsung UE55NU8042  (Akurat ten Samsung, bo poniżej rozmiaru 55'' nie ma matryc 100 HZ a napisałeś że oglądasz sport)

>LG 49SK8500 też jest ciekawy bo jest 100 Hz i ma podświetlanie direct i już w końcu ma ma strefy wygaszania, co w przypadku IPS jest bardzo istotne a tym bardziej ma znaczenie do HDR, poniżej napiszę dlaczego.

A w Philipsa PUS8303 bym się nie pakował (tym bardziej że cena jest taka sama jak LG) bo nie ma żadnych niezależnych stref miejscowego wygaszania i rozjaśniania obrazu, ponieważ jakbyś zapuścił film w HDR, to jak tv nie ma stref, to w momencie kiedy na ekranie jest nawet jeden mocno jasny punkt, to wtedy  tv bez stref rozjaśnia obraz na całym ekranie do 100 % mocy podświetlania i wtedy z obrazu robi się totalne mleko a już zwłaszcza na IPS. HDR w zasadzie jest opracowany pod OLED-y gdzie można wyświetlać mocno jasne punkty bez ruszania czerni i innych mniejszych poziomów jasności na całym ekranie.

Oczywiście przy materiałach SDR idzie jakoś podregulować ambilight żeby świecenie czerni nie było irytujące.

 

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, mmpeg-4 napisał:

W tej cenie ciekawe są :

>Samsung UE55NU8042  (Akurat ten Samsung, bo poniżej rozmiaru 55'' nie ma matryc 100 HZ a napisałeś że oglądasz sport)

>LG 49SK8500 też jest ciekawy bo jest 100 Hz i ma podświetlanie direct i już w końcu ma ma strefy wygaszania, co w przypadku IPS jest bardzo istotne a tym bardziej ma znaczenie do HDR, poniżej napiszę dlaczego.

A w Philipsa PUS8303 bym się nie pakował (tym bardziej że cena jest taka sama jak LG) bo nie ma żadnych niezależnych stref miejscowego wygaszania i rozjaśniania obrazu, ponieważ jakbyś zapuścił film w HDR, to jak tv nie ma stref, to w momencie kiedy na ekranie jest nawet jeden mocno jasny punkt, to wtedy  tv bez stref rozjaśnia obraz na całym ekranie do 100 % mocy podświetlania i wtedy z obrazu robi się totalne mleko a już zwłaszcza na IPS. HDR w zasadzie jest opracowany pod OLED-y gdzie można wyświetlać mocno jasne punkty bez ruszania czerni i innych mniejszych poziomów jasności na całym ekranie.

Oczywiście przy materiałach SDR idzie jakoś podregulować ambilight żeby świecenie czerni nie było irytujące.

 

 

55" to za dużo, 49" w moim przypadku jest lekko ponad to co powinno być no ale cóz... nic mniejszego nie ma...
To bardziej polecałbyś któregoś z samsungów ( QE49Q6FNATXXH, UE49NU8002, UE49NU8042 - który?) czy LG 49SK8500?

A Samsung UE49MU9002, UE49NU8072

Jest tu jakiś zaufany sprzedawca z dobrymi cenami?

Edytowane przez Mateusz Andryka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...