Skocz do zawartości
jsn912

55' TV ogólnego przeznaczenia do salonu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, rozglądam się za TV do pokoju dziennego. Niżej odpowiedzi na pytania, które przybliżą moje wymagana i potrzeby. Z góry dziękuję za pomoc.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? Jakieś 2 - 2,5m.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Z reguły 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Raczej na wprost, czasem delikatnie pod kątem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Początkowo stać, docelowo wisieć nad szafką rtv o szerokości 140 cm.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Od wczesnego popołudnia, do 16 - 17 świeci niemalże bezpośrednio w TV. Ale TV będzie wykorzystywane raczej po tych godzinach. Do tego w pokoju są standardowe rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś Samsung 32'.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Trwałość, płynnie działający system, 4K, HDR (działający / widoczny, bo wyczytałem, że są HDRy, które nie są poparte żadną specyfikacją).
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora:  (4K, HD, SD)? PS4 Pro, Netflix (i/lub podobne), YT, z czasem Kodi z raspberry.
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4 Pro, dekoder Vectry, z czasem jakiś soundbar i raspberry, słuchawki BT.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3 - 4, w weekendy może być nieco więcej.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Biorąc pod uwagę powyższe odpowiedzi wydaje mi się, że matowa będzie lepsza, ale nie jest to wymóg.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, programy informacyjne, sport (piłka nożna, skoki narciarskie, igrzyska).
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, zmierzam grać na konsoli (na razie PS4 Pro), a kiedyś może podłączę i PC. Ile % dziennie, ciężko powiedzieć. Myślę, że mogę powiedzieć, że więcej gram niż oglądam.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Najczęściej popołudniami, wieczorami. 
17. Preferencje co do wielkości? Zastanawiam się między 49', a 55'. Skłaniam się ku tej drugiej opcji.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W Samsungu, którego aktualnie posiadam drażni mnie słabo (wolno) działający system.
19. Preferencje co do marki? Sony? Samsung?
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie, 3D nie jest mi potrzebne.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Myślałem o 4k, ale jeśli będzie warto do czegoś dopłacić to rozważę taką opcję.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Raczej nie. Nie wiem ile taka kalibracja dodatkowo może wycisnąć z TV i ile to kosztuje. Byłbym wdzięczny za udzielenie odpowiedzi na te pytania.

Jak to jest z tym HDR? TV, nad którym się zastanawiam 'ma' HDR10+, ale wyczytałem, że jest on niewspierany przez BDA, co oznacza, że jest nieobsługiwany przez płyty Blu-ray 4K UHD. Co wtedy z HDR w grach na PS4 wymagającymi nośnika Blu-ray w konsoli?

Zastanawiam się nad Samsung UE55NU8042 (tylko w tym przypadku doczytałem się o problemach związanych z przerywaniem sygnału, znajomy posiadający taki TV potwierdza - więc chyba słaba opcja), Philips PUS8303 i Sony XF85 (sprzedawca polecił twierdząc, że zbliżony do Philipsa tyle, że ma lepszy procesor). Sam doszukałem się jeszcze Sony XF90 tylko tutaj musiałbym nieco dopłacić, czy warto? Philips i oba Sony uzyskały niezłe recenzje na hdtv polska.

Edytowane przez jsn912

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff to tak. Z tym przerywaniem to jakieś bujdy. Co ma niby przerywać? ;DDDDDDDD Co do HDR10+ to to są bajery i nie ma to na ten moment większego znaczenia. Pierwsze filmy na Ultra HD Blu-ray powinny to mieć już wkrótce ale jeżeli już mówimy o tego typu HDR to Dolby Vision jest na ten moment używane jako rozszerzenie formatu HDR10. Ale ogólnie bym raczej zajął się wyborem dobrego telewizora pod HDR (bo widzę, że to ma dla Ciebie znaczenie) a nie tym czy ma te dodatki bo Dolby robi największą różnicę na tanich tv a nie drogich.

Generalnie z wymienionych telewizorów to każdy jest dobry. Każdy oczywiście jest w czymś najlepszy albo ma coś czego nie ma konkurent. Ciężko wszystko wypisać. Musisz dokładnie przestudiować testy na portalu bo każdy z tych TV testowaliśmy. Jeżeli je przeczytasz to będziesz wiedział, który jest najlepszy do grania albo który ma najlepszą czerń albo najlepsze kąty. Dowiesz się też wszystkiego o systemach. Tutaj wszystko znajdziesz:

https://hdtvpolska.com/category/testy/telewizory-lcd/

https://hdtvpolska.com/category/testy/telewizory-qled/

https://hdtvpolska.com/category/testy/oled/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam link (https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/Samsung-UE55MU7042-Ps4-Pro-zanik-obrazu-i-dźwięku/td-p/449153) do tematu, gdzie ludzie piszą o przerywaniu, o którym wspominałem w pierwszym poście.

Czytałem testy tych tv, ale nadal nie potrafię podjąć decyzji czy wybrać xf85 czy. pus8303. Philips ma ambilight i bajer w postaci klawiatury qwerty na pilocie. Jeżeli chodzi o Sony to nie widzę żadnych zalet względem Philipsa z wyjątkiem tej, że sam tv bardziej mi się podoba. Może jest coś na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko będzie dobrze podłączone, ustawione i dobre kable itd. to nic nie będzie przerywać. Ja już nic więcej nie dodam bo w testach jest wszystko i pewnie musisz już sam podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2018 o 20:18, Gmeru napisał:

Jak wszystko będzie dobrze podłączone, ustawione i dobre kable itd. to nic nie będzie przerywać

No nie do końca. W teorii powinno wszystko działać, ale to tylko elektronika produkowana na masową skalę. Wystarczy że Samsung ma tolerancję taktowania sygnału po HDMI w określonych widełkach, Sony w PS4 ma podobną tolerancję, ale w nieco innych widełkach i na rynku będzie masa egzemplarzy jednego i drugiego sprzętu który jest ze sobą kompatybilny tylko czasami. Nie raz w życiu miałem takie sytuacje że powinno działać, a nie działa. Człowiek wyrywa wtedy włosy z głowy a rozwiązanie jest proste: z reguły pomaga wymiana jednego egzemplarza na inny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...