Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A czy może już coś wiadomo kiedy Panas w końcu wprowadzi te zapowiadane matryce IPS nowej generacji z kontrastem milion do jednego i niezależnym sterowaniem każdego pixela z osobna ?  Pytam bo Panas najpierw się strasznie chwalił że jest gotowy do produkcji choćby i nawet w momencie ogłoszenia tej informacji. A tymczasem minęły już dwa lata a Panas zamiast wprowadzić tą innowację, to na początku tego roku, zrobił wszystkim nadzwyczaj niespodziewaną niespodziankę w postaci wprowadzenia matryc IPS jeszcze tej starej generacji, do prawie wszystkich modeli, poza największym i najdroższym modelem w ofercie LCD.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mialby to robic? To jest rozwiazanie do zmonetyzowania na rynku pro. Glownie w produkcji i brodcastingu telewizyjnym

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, binary napisał:

A po co mialby to robic? To jest rozwiazanie do zmonetyzowania na rynku pro. Glownie w produkcji i brodcastingu telewizyjnym

Czyli (o ile się nie mylę) wynikałoby z tego że najpierw twierdzili że mają opracowany patent, który mogą w każdym momencie wdrożyć do produkcji i ponoć w porównywalnych kosztach produkcji jak przy zwyczajnych matrycach, ale jednak doszli do wniosku że skoro to opracowanie zapewnia doskonałe rezultaty porównywalne z najdroższymi OLED-ami, no to jednak trzeba je pozycjonować do produktów profesjonalnych w klasie premium ?  A wtedy by to mogło oznaczać że postęp techniczny na rynku masowym jest celowo hamowany,  ponieważ (jeżeli) realnie istnieją odpowiednie opracowania (czyli właśnie te nowe matryce IPS ) zapewniające najwyższą jakość a do tego możliwe do produkowania przy porównywalnych kosztach do dzisiejszej produkcji typowych paneli IPS.

EDIT:

A może po prostu się dogadali z innymi firmami, no bo jeżeli by wprowadzili na masową skalę telewizory LCD z kontrastem milion do jednego i z niezależnym sterowaniem każdego pixela i szerokimi kątami, a do tego w zwyczajnych cenach, to wtedy przecież nastąpił by nagle kompletny krach pozostałych marek, które nie byłyby w stanie zaoferować produktu o takich parametrach i w podobnej cenie.

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, binary napisał:

A po co mialby to robic? To jest rozwiazanie do zmonetyzowania na rynku pro. Glownie w produkcji i brodcastingu telewizyjnym

Jak ruszy linia (a postawienie czy nawet przeróbka linii produkcyjnej tanie nie jest) i będzie miała na dużych ekranach rozsądny uzysk to głupotą byłoby nie wprowadzić takiego rozwiązania do masowej produkcji, choćby tylko po to żeby szybko uzyskać zwrot inwestycji.

 

29 minut temu, mmpeg-4 napisał:

A może po prostu się dogadali z innymi firmami, no bo jeżeli by wprowadzili na masową skalę telewizory LCD z kontrastem milion do jednego i z niezależnym sterowaniem każdego pixela i szerokimi kątami, a do tego w zwyczajnych cenach, to wtedy przecież nastąpił by nagle kompletny krach pozostałych marek, które nie byłyby w stanie zaoferować produktu o takich parametrach i w podobnej cenie. 

Tak szczerze to nie sądzę. Panasonic ostatnio sprzedaje dobrej jakości produkty, ale też w wysokich cenach, więc o ile faktycznie to pewnie byłby najmocniejszy produkt w ścisłej czołówce, to jednak musiałoby upłynąć sporo czasu zanim ta technologia przeszłaby do średniej półki. A tanie OLED-y są w tej chwili wręcz książkową definicją średniej półki cenowej. Więc jeśli ten nowy panel LCD  faktycznie byłby tak dobry, to wielu przeciętnych klientów miałoby wybór między stosunkowo tanim OLED-em z pewnymi problemami, a dwa razy droższym LCD bez wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym "zgrzytem" są wypowiedzi "krytyków", którym brak logicznych argumentów,

za to wylewają "prostacki bełkot", typu: koperty pod stołem, czy jawnie na stole. :P:lol:

 

Zero merytorycznych odniesień, tylko prostackie ataki, obliczone dla mniej rozgarniętych forumowiczów.

Cel to, wprowadzić w błąd, sprytnie zagrać na emocjach i skierować myślenie na "tory prowadzące na manowce". :lol:

 

Gmeru zrobił fantastyczny materiał, ale "krytycy" są niepocieszeni w żalu. :P:lol:

 

Edytowane przez Filutek
  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale możliwe (o ile się nie mylę) że wytłumaczenie tego jest jednak bardzo proste i logiczne, tj jeżeli firma Panasonic opracowała modyfikację podświetlania matryc IPS (a te produkuje LG), i ta ich modyfikacja (po niewielkich kosztach) faktycznie winduje panel IPS (produkcji LG) do poziomu jakości panelu OLED (a te produkuje również LG), no to na logikę nie można by się spodziewać po firmie LG nic innego jak wystosowanie ultimatum, że jeżeli firma Panasonic wypuści tanie LCD na zmodyfikowanych matrycach LG o porównywalnej jakości do znacznie droższych paneli OLED, to po prostu wtedy firma LG nie sprzeda (albo zabroni im je sprzedawać) swoich matryc IPS firmie Panasonic i wtedy Panasonic nie będzie miał z czego robić tych telewizorów, ale jak chcą to mają pozwolenie do tych modyfikacji ale tylko i wyłącznie dla najdroższych modeli monitorów komputerowych na rynek profesjonalny.

EDIT:

Można też przy okazji zauważyć że tegoroczne modele LCD firmy Panasonic, są niemal wyłącznie na matrycach IPS LG.

 

Edytowane przez mmpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mmpeg-4 napisał:

Czyli (o ile się nie mylę) wynikałoby z tego że najpierw twierdzili że mają opracowany patent, który mogą w każdym momencie wdrożyć do produkcji i ponoć w porównywalnych kosztach produkcji jak przy zwyczajnych matrycach, ale jednak doszli do wniosku że skoro to opracowanie zapewnia doskonałe rezultaty porównywalne z najdroższymi OLED-ami, no to jednak trzeba je pozycjonować do produktów profesjonalnych w klasie premium ?  A wtedy by to mogło oznaczać że postęp techniczny na rynku masowym jest celowo hamowany,  ponieważ (jeżeli) realnie istnieją odpowiednie opracowania (czyli właśnie te nowe matryce IPS ) zapewniające najwyższą jakość a do tego możliwe do produkowania przy porównywalnych kosztach do dzisiejszej produkcji typowych paneli IPS.

Sprawa jest prosta, ta konstrukcja jest zupełnie nieefektywna energetycznie. Dwie matryce pochłaniają ogromną ilość światła, więc poza wysokim poziomem temperatury jest też ogromny pobór prądu. Wyświetlacz na tej matrycy, np. Sony BVM XH310 pobiera aż 450W mimo że ma zaledwie 31". To nie ma szans przejść na rynku konsumenckim.

Przez uzyskiwane temperatury jest też problem z trwałością. Po 10 000h pracy jest już 20% spadku jasności.

  • Plusik 6
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie pojawiła się jakaś konkretna wypowiedź na ten temat, bo jak dotąd nie znalazłem żadnej logicznej odpowiedzi dlaczego to rozwiązanie nie upowszechniło się na rynku konsumenckim.

  • Plusik 2
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już któryś raz widzę takie zdjęcia z Philipsem 9002, jakby stało u kogoś w mieszkaniu. Który z was go sobie przygarnął, Piotrek czy Maciek? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, zrobiłem sobie kącik gracza w sypialni :) Od pół roku. Tam 55" jest akurat a jestem fanem ambi + wkręcone hue nad sypialnią czyli dyskoteka ; ) Maciek ma obecnie 65" C8 - w końcu referencja ;) Ja mam jeszcze duuużego LCD Samsunga w salonie i JVC proja. Ale u nas się non stop coś zmienia. Taka robota...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru jak jest z wypaleniami w tym Twoim OLEDZIE. Bo przymierzam się do zmiany Plazmy PANASA a TV mam tylko do NETFLIXA, PS4 i PCta - GRY. Jak gram 1h max 2h co drugi dzień to jakie jest ryzyko wypaleń?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy waszym zdaniem ceny 77 calowych OLEDów ( albo lepiej 85 :D ) zejdą do powiedzmy 15k? Niestety 65 cali wydają mi się takie malutkie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Maciej Koper napisał:

Sprawa jest prosta, ta konstrukcja jest zupełnie nieefektywna energetycznie. Dwie matryce pochłaniają ogromną ilość światła, więc poza wysokim poziomem temperatury jest też ogromny pobór prądu. Wyświetlacz na tej matrycy, np. Sony BVM XH310 pobiera aż 450W mimo że ma zaledwie 31". To nie ma szans przejść na rynku konsumenckim.

Przez uzyskiwane temperatury jest też problem z trwałością. Po 10 000h pracy jest już 20% spadku jasności.

Wrzuciłem tą wypowiedź do odpowiedniego tematu :

https://hdtvpolska.com/forum/topic/38824-ces-2017-panasonic-opracowa%C5%82-ulepszone-panele-ips-lcd-ze-znacznie-wy%C5%BCszym-kontrastem/?tab=comments#comment-441468

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oledy to fajne telewizory.  Niestety wszechobecny banding przy 5-6% podświetlenia dyskwalifikuje te telewizory całkowicie. Super kontrast,  piękna czerń, głębokie nasycone kolory a z drugiej strony wielkie plamy ewentualnie pionowe, poziome pasy w ulubionych serialach, filmach czy grach w ciemnych scenach.  Jeszcze aby to się trafiło w jednym na dziesięć to bym zrozumiał ale tak jest we wszystkich.  W jednych mniej w innych bardziej. U mojego kolegi wygląda to tak LG b8 55:

SAVE_20181128_120559.jpeg

SAVE_20181128_120446.jpeg

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, boood napisał:

Niestety wszechobecny banding przy 5-6% podświetlenia dyskwalifikuje te telewizory całkowicie.

SAVE_20181128_120559.jpeg

SAVE_20181128_120446.jpeg

 

U mnie w 55E6 nie ma bandingu.

 

Pozdro

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pmcomp napisał:

 

U mnie w 55E6 nie ma bandingu.

 

Pozdro

Tylko pozazdrościć . Może we wcześniejszych modelach LG się bardziej starało bo i cena była dużo wyższa . Moim zdaniem obecnie to masówka z zerową kontrolą jakości. No bo jak taki tv mógł przejść testy w fabryce. Ewentualnie może już producenci oledów piszą w instrukcji że " normalnym zjawiskiem w naszych telewizorach premium są plamy, pasy, kraty w niektórych ciemnych scenach jednakże nie powinno to wpływać na całokształt super hiper obrazu naszych telewizorów" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widać ten kolegi banding podczas oglądania - czy tylko na tych planszach z wydłużoną ekspozycją zdjęcia?

bo ja dokładnie takie same plamy widzę na prawie każdym lcd - i jakoś wszyscy posiadacze lcd z tym żyją

  • Plusik 1
  • Zmieszany 4
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, boood napisał:

Tylko pozazdrościć . Może we wcześniejszych modelach LG się bardziej starało bo i cena była dużo wyższa . Moim zdaniem obecnie to masówka z zerową kontrolą jakości. No bo jak taki tv mógł przejść testy w fabryce. Ewentualnie może już producenci oledów piszą w instrukcji że " normalnym zjawiskiem w naszych telewizorach premium są plamy, pasy, kraty w niektórych ciemnych scenach jednakże nie powinno to wpływać na całokształt super hiper obrazu naszych telewizorów" ?

Nie, matryca OLED się "dociera" lub wygrzewa jak wolisz. Na początku przez ok. 2 msc miałem banding, teraz nie ma nic. Do tego żadnych powidoków czy wypaleń. Zapewne zadziałało kilkaset procesów samooczyszczania się matrycy.

 

Pozdro

  • Plusik 2
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, klaus71 napisał:

a widać ten kolegi banding podczas oglądania - czy tylko na tych planszach z wydłużoną ekspozycją zdjęcia?

bo ja dokładnie takie same plamy widzę na prawie każdym lcd - i jakoś wszyscy posiadacze lcd z tym żyją

Ciekawe bo ja na 75 direct ledzie żadnych plam i dse nie mam. 

Panele to czasami loteria, nie ma znaczenia czy OLED czy QLED, LED, LCD itd itp trafi Ci się kiepski egzemplarz - wymieniasz na nowy/zwrot kasy. 

Edytowane przez Irokez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że clouding występuje na każdym lcd

a minimalizuje go wyłącznie local dimming - bez niego to jest tylko kwestia czy zwracasz na to uwagę czy nie

odpal planszę z zapalonymi kilkoma pikselami (tak by tv nie wygasił obrazu) to pięknie wyjdą wszystkie "chmurki"

  • Plusik 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Irokez napisał:

Ciekawe bo ja na 75 direct ledzie żadnych plam i dse nie mam. 

Zrób zdjęcie 5% planszy z taką samą ekspozycją jak na tym OLEDzie u góry to je zobaczysz.

9 godzin temu, boood napisał:

Ogólnie oledy to fajne telewizory.  Niestety wszechobecny banding przy 5-6% podświetlenia dyskwalifikuje te telewizory całkowicie. Super kontrast,  piękna czerń, głębokie nasycone kolory a z drugiej strony wielkie plamy ewentualnie pionowe, poziome pasy w ulubionych serialach, filmach czy grach w ciemnych scenach.  Jeszcze aby to się trafiło w jednym na dziesięć to bym zrozumiał ale tak jest we wszystkich.  W jednych mniej w innych bardziej. U mojego kolegi wygląda to tak LG b8 55:

Jeśli chodzi o banding i plamy na OLEDach to jest tu loteria, ale na pewno fałszywe jest twierdzenie, że takie problemy jak na przedstawionych zdjęciach występują na wszystkich OLEDach. Nie napisałeś czy odbyły się już automatyczne lub ręczne kompensacje, bo wiadomo że w wielu przypadkach matryca OLED potrafi się naprawdę znacząco poprawić. A jeśli były już kompensacje, to taki OLED oczywiście nadaje się wyłącznie do zwrotu/reklamacji.

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, klaus71 napisał:

a widać ten kolegi banding podczas oglądania - czy tylko na tych planszach z wydłużoną ekspozycją zdjęcia?

bo ja dokładnie takie same plamy widzę na prawie każdym lcd - i jakoś wszyscy posiadacze lcd z tym żyją

Kolego no proszę Cię.  Zdjęcia robione telefonem tryb auto.  Drugie zdjęcie z ps4 ładowanie gry.  A jak myślisz widać czy nie? Pomogę - pewnie że widać. Ruch kamery w poziome ciemne sceny. O ekranie z ps4 nie wspomnę. 

Co do poprawy w trakcie eksploatacji  tv.  Hmmm może być lepiej ale również jeszcze gorzej :). 

Ja wiem że tv led i oled ma wady i zalety. 

Tylko chciałbym aby te wady były wymieniane wyraźnie w testach. 

Kupiłem psu8102 była szachownica i oddałem.  Kolega kupił b8 55 i czeka na technika zobaczymy.  Teraz na święta będzie  tw 7300 mam nadzieję że bez wad :)

9 godzin temu, pmcomp napisał:

Nie, matryca OLED się "dociera" lub wygrzewa jak wolisz. Na początku przez ok. 2 msc miałem banding, teraz nie ma nic.

 

Pozdro

A ja i wielu pasjonatów TV myślałem że się wypala ?

Taki żarcik :)

1 godzinę temu, Irokez napisał:

Ciekawe bo ja na 75 direct ledzie żadnych plam i dse nie mam. 

Panele to czasami loteria, nie ma znaczenia czy OLED czy QLED, LED, LCD itd itp trafi Ci się kiepski egzemplarz - wymieniasz na nowy/zwrot kasy. 

Zgadzam się tylko dzisiaj to jest rosyjska ruletka z pięcioma pociskami w bębnie. 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, boood napisał:

Ja wiem że tv led i oled ma wady i zalety. 

Tylko chciałbym aby te wady były wymieniane wyraźnie w testach. 

No ale przecież one są wymienione wyraźnie w teście... Recenzja modelu B8 Macieja:

Cytat

Pewne niuanse mogą występować jeśli chodzi o jednorodność koloru, tj. da się czasem dopatrzeć uchybień z tym związanych na białej planszy. Testowy B8 był akurat wolny od takich wad, więc można by mu przyznać najwyższe odznaczenie! 
(...)
Oczywiście nie jest też tak, że są to telewizory pozbawione wad. Najczęściej adresowanym problemem są niejednorodności (w postaci np. pionowych pasów) na ciemnych szarościach. Na testowanym egzemplarzu dało się dostrzec takie problemy na ciemnoszarej planszy, ale na filmach już prawie nie. Na pewno będą lepsze i gorsze ekrany pod tym względem, bo kwestii jednorodności nie da się jednoznacznie określić dla całej serii telewizorów. To bardziej kwestia egzemplarza. Dlatego zawsze sugeruję, by sprawdzać konkretny ekran, który zamierzamy zakupić, czy to w sklepie, czy w domu mając jeszcze prawo zwrotu.

Źródło: https://hdtvpolska.com/lg-oled-55-b8-2018-test-organiczny-wyswietlacz-4k-hdr-z-technologia-thinq-ai/

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B8 za taką cenę to naprawdę super kąsek był. Szkoda że cena już wróciła do normy. 

Co do porównania tych dwóch TV, to u teściów niedawno stanął POS9002. Porównując go z moim B7 przy sobotniej flaszeczce mogę powiedzieć że:

  • Android muli. Webos to jest niebo a ziemia pod względem prędkości
  • HDR w youtube nadal nie działa na Andku
  • Pilot to porażka. Przycisk OK jest zintegrowany na płytce z przyciskami kierunkowymi i często zdarza się że zamiast OK wciska się w dół, albo w górę co doprowadza do szewskiej pasji
  • Aplikacja Netflixa zawiesiła się dwa razy na Philipsie w ciągu może 1.5h użytkowania
  • Cały telewizor raz stracił kontakt z pilotem (nie reagował na wciskane przyciski)
  • Niski ABL przeszkadza świadomemu odbiorcy - byłem to w stanie wyłapać na transmisji skoków narciarskich, na moim B7 nic takiego się nie dzieje
  • Philips ma lepszy dźwięk z głośników wbudowanych
  • Ambilight jest spoko, nawet mimo że w tym modelu świeci bardziej na sufit niż na ścianę
  • Ten egzemplarz Philipsa ma praktycznie idealną jednorodność matrycy na planszy 5% gray

Oczywiście POS9002 to nie jest zły sprzęt, myślę że większość ludzi nie zauważy wad o których napisałem, natomiast jednak za tą cenę nie ma startu do B8 i będzie zwracany.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do FW philipsów - jak widzę, nic nie zmienia się od wielu wieeeelu lat - wiem coś z autopsji w tym temacie ... minie pewnie rok upgrade-ów, kolejnym poprawek FW i mooooże w końcu w miaarę będzie działał i nie zawieszał się. A dla kupujących nowe TV Philips (tzn nowe w sensie nowe na dany rok) - zróbcie sobie na kablu zasilającym wyłącznik zał/wył, przyda się - oszczędzi gniazdo zasilające w TV, gdy będziecie odcinać zasilanie przy kolejnych zwiechach :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...