Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy OLED TV są nadal drogie? | ANALIZA | To już przeszłość! Porównanie dwóch najtańszych OLED TV na rynku

Od ponad 5 lat telewizory OLED utożsamiane są z półką telewizorów premium. I jest to jak najbardziej słuszne. Szczególnie gdy przypomnimy sobie pierwszy 55" model LG, który w polskich sklepach kosztował 39 999 zł. Z biegiem czasu technologia ta zdominowała ofertę większości producentów gdzie górna półka opiera się w większości przypadków właśnie na OLED. Mowa o LG, Philips, Sony, Panasonic, Toshiba czy Loewe. Nie jest to oczywiście przypadek gdyż od ponad 5 lat gdy już znamy dogłębnie na co stać te telewizory można tylko przytaknąć i dokonywać analiz czym różnią się między sobą konkretne linie. Od dłuższego czasu maniacy kinowi czekają aż jakość obrazu, którą obserwujemy w półce premium w końcu stanie się nieco bardziej dostępna co za tym idzie będzie po prostu tańsza. W końcu nadchodzą czasy, że pod koniec tego roku - szczególnie w trakcie trwania obecnie Black Friday - obserwujemy znaczny spadek cen ale co najważniejsze: jakość obrazu tańszych OLED TV nie odbiega znacząco od telewizorów z o wiele wyższej półki cenowej. Przyjrzyjmy się bliżej dwóm modelom od dwóch producentów LG oraz Philips, które znacząco odskoczyły od konkurencji oraz od wewnętrznej hierarchii telewizorów u danego producenta pod względem ceny i aktualnie można je dostać w 55" uwaga za nawet 4 999 zł. Niemożliwe? A jednak!

 

Przeczytaj całość

  • Lubię 3
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dzisiejsza cena na B8 w Neonet była fenomenalna. Zostawiłem taki komentarz na Pepperze pod wrzutka:

"W grudniu 2016 r. jak TV kupowałem to prawie tyle (4499 zł) musiałem dac za Samsunga KS7000 49". OLED Full HD był wówczas droższy o około 500 zł, a 55B6 4K od LG kosztował 6500+ zł i to w sklepach mniej pewnych. W MM, Euro itd. powyżej 7000 zł
Jakbym na dziś miał TV kupować to ciężko tę okazję na B8 tutaj przebić."

Edytowane przez Fjubens
  • Lubię 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG B8 65'' jest w niemieckim Saturnie za 1699 Euro co daje 7300 zł, szkoda ze u nas nie mamy takich cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"OLEDy wcale nie są drogie, bo znaleźliśmy dwa najtańsze modele na tymczasowych promocjach (w tym jeden ubiegłoroczny, gdzie producent pozbywa się resztek magazynowych), które cenowo tylko nieznacznie zbliżyły się do topowych LCDków". Brawo! Świetna analiza i jeszcze lepsze wnioski (wyciągnięte na podstawie tak "gigantycznej" próby)! Pal licho, że OLEDy od Sony, Loewe, Panasonica (a także inne modele od LG czy Philipsa) dalej kosztują 2 (a czasem nawet 3) razy drożej. Przecież redaktor Gmeru twierdzi, że wysokie ceny OLEDów to już historia!

Reszty marketingowego bełkotu nie ma nawet sensu komentować. Zero słowa o wadach, zamiast tego jest rozpływanie się o kontraście i wklejanie całych akapitów ze stron LG i Philipsa. BTW. czy ustawodawca nie narzucił obowiązku informowania o materiałach sponsorowanych?

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 3
  • Zmieszany 1
  • Smutny 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie przyzwyczaiłeś się jeszcze że artykuły na tym forum to jeden wielki sponsoring? Tak niestety dzisiejszy świat wyglada. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Somebody101 napisał:

A to nie przyzwyczaiłeś się jeszcze że artykuły na tym forum to jeden wielki sponsoring?

Zbyt krótko jestem/byłem tu użytkownikiem, by to wcześniej zauważyć i się do tego przyzwyczaić.

Zarejestrowałem się tu w związku z zakupem nowego telewizora. Dokonałem wyboru na podstawie wpisów niektórych użytkowników (którzy później okazali się opłacanymi trollami). Kupiłem bubel, który po kilku tygodniach zwróciłem i już na podstawie własnych doświadczeń dokonałem zakupu/ów, z których wreszcie jestem zadowolony.

Z perspektywy czasu faktycznie dostrzegam, że rzetelność tego portalu to iluzja. Tak się wszyscy (włącznie z redaktorami) śmieją z kikiego, a tu jest praktycznie to samo.

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie to samo ;) tam kiki zbiera hajs z własnej sprzedaży, a tu hajs leci bezpośrednio od producentów za właśnie takie typu artykuły jak ten tutaj. 

  • Plusik 4
  • Haha 2
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, fuze napisał:

"OLEDy wcale nie są drogie, bo znaleźliśmy dwa najtańsze modele na tymczasowych promocjach (w tym jeden ubiegłoroczny, gdzie producent pozbywa się resztek magazynowych), które cenowo tylko nieznacznie zbliżyły się do topowych LCDków". Brawo! Świetna analiza i jeszcze lepsze wnioski (wyciągnięte na podstawie tak "gigantycznej" próby)! Pal licho, że OLEDy od Sony, Loewe, Panasonica (a także inne modele od LG czy Philipsa) dalej kosztują 2 (a czasem nawet 3) razy drożej.

Normalna cena LG 55" to coś w okolicach 5500 zł. W tych pieniądzach można kupić Samsunga Q7, a są jeszcze dwa wyższe modele o wyraźnie lepszej jakości obrazu (ten ma tylko podświetlenie krawędziowe). Z drugiej strony wszystkie OLED-y mają bardzo zbliżoną jakość obrazu, więc nie ma jakiegoś większego znaczenia czy kupi się najtańszego czy najdroższego. Q8, który może rywalizować z OLED-ami, jest o połowę droższy.

A to, że istnieje jakiś OLED drogiej firmy za niebotyczne pieniądze, który kupiły na świecie dwie osoby, to rzeczywiście niesamowity argument za tym, że wszystkie OLED-y są drogie.

Edytowane przez raus
  • Plusik 1
  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj prawie każda aktywność na wysokim poziomie potrzebuje wkładu komercyjnego/finansowania. Tak samo testy sprzętu na 99% nie są prowadzone w ramach działalności charytatywnej niestety. Dlatego warto je czytać z głową i wyciągać wlasne wnioski.

  • Lubię 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko że przy tego typu artykułach nie ma wzmianki o tym. Wystarczyłoby zdanie na koniec: "ten artykuł powstał we współpracy z lg polska" i nie byłoby problemu. A tak... na portalu który uchodzi za największy i najbardziej wiarygodny w Polsce lata pod stołem kasa w kopertach. Niesmaczne to jest i trochę rzetelnością zaczyna przypominać onet.pl

  • Plusik 5
  • Zmieszany 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mowil kumpel ktory robi w mediamarkcie to wiekszosc B8 trafia na zwrot bo loteria matrycowa jest straszna.....

  • Plusik 1
  • Haha 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia dlaczego Sharp odstaje w tym temacie. Jakoś nie widać u nich Oledów. Póki co wyskoczyli z jakimś LCD 8 K. Dekadę temu, a może i lepiej robili całkiem ciekawe projektory, teraz jakoś i ten dział sobie odpuścili. A szkoda, bo im więcej konkurencji tym dla nas lepszy wybór i ceny...

Co do sponsoringu, to uważam, że testy Maćka są na tyle realistyczne i wiarygodne, że każdy ma możliwość wybrać sobie co mu odpowiada. Nikt nikogo na siłę nie zmusza do kupienia akurat tego, czy tamtego modelu.

Dodam tylko: że nie mam z właścicielami portalu żadnych powiązań.

Edytowane przez Deimos
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fuze napisał:

Zbyt krótko jestem/byłem tu użytkownikiem, by to wcześniej zauważyć i się do tego przyzwyczaić.

Zarejestrowałem się tu w związku z zakupem nowego telewizora. Dokonałem wyboru na podstawie wpisów niektórych użytkowników (którzy później okazali się opłacanymi trollami). Kupiłem bubel, który po kilku tygodniach zwróciłem i już na podstawie własnych doświadczeń dokonałem zakupu/ów, z których wreszcie jestem zadowolony.

Z perspektywy czasu faktycznie dostrzegam, że rzetelność tego portalu to iluzja. Tak się wszyscy (włącznie z redaktorami) śmieją z kikiego, a tu jest praktycznie to samo.

 

3 godziny temu, fuze napisał:

"OLEDy wcale nie są drogie, bo znaleźliśmy dwa najtańsze modele na tymczasowych promocjach (w tym jeden ubiegłoroczny, gdzie producent pozbywa się resztek magazynowych), które cenowo tylko nieznacznie zbliżyły się do topowych LCDków". Brawo! Świetna analiza i jeszcze lepsze wnioski (wyciągnięte na podstawie tak "gigantycznej" próby)! Pal licho, że OLEDy od Sony, Loewe, Panasonica (a także inne modele od LG czy Philipsa) dalej kosztują 2 (a czasem nawet 3) razy drożej. Przecież redaktor Gmeru twierdzi, że wysokie ceny OLEDów to już historia!

Reszty marketingowego bełkotu nie ma nawet sensu komentować. Zero słowa o wadach, zamiast tego jest rozpływanie się o kontraście i wklejanie całych akapitów ze stron LG i Philipsa. BTW. czy ustawodawca nie narzucił obowiązku informowania o materiałach sponsorowanych?

 

2 godziny temu, Somebody101 napisał:

Szkoda tylko że przy tego typu artykułach nie ma wzmianki o tym. Wystarczyłoby zdanie na koniec: "ten artykuł powstał we współpracy z lg polska" i nie byłoby problemu. A tak... na portalu który uchodzi za największy i najbardziej wiarygodny w Polsce lata pod stołem kasa w kopertach. Niesmaczne to jest i trochę rzetelnością zaczyna przypominać onet.pl

Panowie albo argumenty albo pomówienia wylecą zaraz z topicu :) Co według Was jest nie tak i co jest niezgodne z prawdą w tym artykule? Mam już Was dość - każdy wie o kim mówię więc jak mówię: argumenty albo wylot z forum (nawet chyba odpuszczę moderowanie postów jak to ma kilka osób z tego forum np. pmcomp) :)))) Dlaczego? Bo mogę i nie będę tolerował takich postów. Trochę szacunku do czyjeś pracy i wiedzy. Nie wnosicie nic do jakości tego forum więc bez skrupułów to zrobię ale najpierw informuję by wszyscy to widzieli. Grubo się też zdziwicie co się wydarzy niedługo na portalu i będzie to piękne podsumowanie lat roboty jaką robimy. A tymczasem czekam! Jak do wieczora nic się ciekawego nie pojawi to się żegnamy. Macie wiele innych miejsc w sieci gdzie możecie sobie popisać na luzie. Spajderweby, Tabletowa, onety i inne. Tam poziom artykułów o telewizorach na pewno was zaspokoi.

1 godzinę temu, Deimos napisał:

Mnie zastanawia dlaczego Sharp odstaje w tym temacie. Jakoś nie widać u nich Oledów. Póki co wyskoczyli z jakimś LCD 8 K. Dekadę temu, a może i lepiej robili całkiem ciekawe projektory, teraz jakoś i ten dział sobie odpuścili. A szkoda, bo im więcej konkurencji tym dla nas lepszy wybór i ceny...

Co do sponsoringu, to uważam, że testy Maćka są na tyle realistyczne i wiarygodne, że każdy ma możliwość wybrać sobie co mu odpowiada. Nikt nikogo na siłę nie zmusza do kupienia akurat tego, czy tamtego modelu.

Dodam tylko: że nie mam z właścicielami portalu żadnych powiązań.

Moim zdaniem jest tak dużo konkurencji, że już teraz nie wiadomo jakiego OLEDa wybrać a ludzie się głowią czym ten obraz się różni skoro na pierwszy rzut oka wygląda tak samo. Trzeba robić bardzo szczegółowe testy jak nasze by te różnice pokazać. Więc dodawanie JESZCZE jednego producenta to dla mnie już osobiście przesada. Ale po CES zobaczymy, że jednak znowu się zagotuje ;))))) Byłoby nudno gdyby mało się działo ;)

  • Plusik 6
  • Lubię 3
  • Dzięki 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, usuń prawdziwe ale za to niewygodne posty jak kiki na swoim forum :) niech zostaną tylko te submana i spółki rozpływające się nad oledami LG. Do tego to forum zmierza niestety.

  • Plusik 3
  • Haha 3
  • Zmieszany 1
  • Smutny 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fuze napisał:

Brawo! Świetna analiza i jeszcze lepsze wnioski (wyciągnięte na podstawie tak "gigantycznej" próby)! Pal licho, że OLEDy od Sony, Loewe, Panasonica (a także inne modele od LG czy Philipsa) dalej kosztują 2 (a czasem nawet 3) razy drożej. Przecież redaktor Gmeru twierdzi, że wysokie ceny OLEDów to już historia!

Panowie, Gmeru pisał po nocy ciekawy artykuł dla Was, kontaktował się ze mną żeby nie było nawet najmniejszego merytorycznego błędu. Wyszedł tekst gdzie są konkretne dwa produkty o znanej cenie i walorach zbadanych pieczołowicie w redakcji, a wy się zachowujecie jakbyście mieli downa! Rozpoczynacie pyskówkę zaczynacie na zasadzie "Marka ferrari nadal jest droga, więc wcale samochody nie są tanie"? 

Jeden z drugim niech napisze swój tekst, chętnie opublikujemy, albo zapraszamy na kolejne wydarzenie jak Audio Video Show, porozmawiamy sobie publicznie i zobaczymy ile będziecie mieli mądrego do powiedzenia w temacie... ?

4 minuty temu, Somebody101 napisał:

No tak, usuń prawdziwe ale za to niewygodne posty jak kiki na swoim forum :) niech zostaną tylko te submana i spółki rozpływające się nad oledami LG. Do tego to forum zmierza niestety.

A Ty wniesiesz coś do tematu elokwentnego poza trzykrotnym pitoleniem, że tekst sponsorowany? Masz jakieś konkretne zarzuty co do treści, czy tylko wyładowujesz swoje życiowe frustracje? 

ced04aa8-4b20-404b-88c8-4262b9b4a6cd.jpg

  • Plusik 5
  • Lubię 7
  • Dzięki 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na żywo jeden z drugim @fuze i @Somebody101 byłby taki cwany do dyskusji gdyby nie umiał odpowiedzieć na żadne trudne pytanie. W sieci wszyscy jesteście anonimowi ale pokażcie twarz i przyjdźcie na żywo pogadać jak chłopaki robią wykłady. Byłem w tym roku i było bardzo dużo dyskusji na tematy także związane z powyższym. 

  • Lubię 5
  • Haha 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma własny mózg i dlatego wybór należy tylko do Was,testy na forum są rzetelne,w niczym nie odbiegają od światowych testów.Oledy mają najlepszy obraz i z tym nie ma co dyskutować a że technologia ma wady to chyba oczywiste,jaka ich nie ma.Dla mnie oled jedyna opcja  w tym momencie,tv nie oglądam a do filmów,gier i Netflixa nie ma niczego lepszego.Macie tekst o dwóch propozycja w cenie 5500 zł a biadolicie jakby ktoś wam na siłę kazał ten tv kupować. Dziecinada ?

?

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Haha 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie o to chodzi. To są normalne posty także te krytyczne albo dające pole do dalszej dyskusji. A wyskakiwanie z postem jako odpowiedź do artykułu:

4 godziny temu, fuze napisał:

"OLEDy wcale nie są drogie, bo znaleźliśmy dwa najtańsze modele na tymczasowych promocjach (w tym jeden ubiegłoroczny, gdzie producent pozbywa się resztek magazynowych), które cenowo tylko nieznacznie zbliżyły się do topowych LCDków". Brawo! Świetna analiza i jeszcze lepsze wnioski (wyciągnięte na podstawie tak "gigantycznej" próby)! Pal licho, że OLEDy od Sony, Loewe, Panasonica (a także inne modele od LG czy Philipsa) dalej kosztują 2 (a czasem nawet 3) razy drożej. Przecież redaktor Gmeru twierdzi, że wysokie ceny OLEDów to już historia!

Reszty marketingowego bełkotu nie ma nawet sensu komentować. Zero słowa o wadach, zamiast tego jest rozpływanie się o kontraście i wklejanie całych akapitów ze stron LG i Philipsa. BTW. czy ustawodawca nie narzucił obowiązku informowania o materiałach sponsorowanych?

1. Należałoby podać chociaż jedno zdanie przeklejone ze strony producenta (nie obrażaj mnie nawet...)

3 godziny temu, Somebody101 napisał:

Prawie to samo ;) tam kiki zbiera hajs z własnej sprzedaży, a tu hajs leci bezpośrednio od producentów za właśnie takie typu artykuły jak ten tutaj. 

2. Za pracę dostaje się pieniądze np. z reklamy od LG, nc+ czy Player które są m.in na górze strony. Jeżeli pracujesz za darmo to współczuję.

3 godziny temu, Somebody101 napisał:

Szkoda tylko że przy tego typu artykułach nie ma wzmianki o tym. Wystarczyłoby zdanie na koniec: "ten artykuł powstał we współpracy z lg polska" i nie byłoby problemu. A tak... na portalu który uchodzi za największy i najbardziej wiarygodny w Polsce lata pod stołem kasa w kopertach. Niesmaczne to jest i trochę rzetelnością zaczyna przypominać onet.pl

3. Jeżeli artykuł jest sponsorowany to wygląda to tak jak ostatnio z Sony: https://hdtvpolska.com/rodzaje-wyswietlaczy-w-najnowszych-smartfonach-co-je-rozni-i-ktory-warto-wybrac/

Będzie miało swoje konsekwencje w postaci zakończenia możliwości pisania na forum HDTVPolska szczególnie, że jesteście tutaj jeden z drugim bardzo krótko bo od tego roku (śmiechłem bo nawet nie zauważyłem). Na ten moment informuje o moderacji postów. Czyli tak jak kilku tutaj pyskaczy używających w co drugim poście wulgaryzmów, taki post spływa do mnie i to ja decyduję czy się pojawi na forum. Każdy normalny post bez pomówień oraz bez wulgaryzmów zawsze pojawia się na forum. Możecie prześledzić jak to wygląda na przykładzie konta @pmcomp. Informuję o tym publicznie co by nie było jakiś wątpliwości. Koniec tematu. Nie umiecie w forum to nie będzie pisania. I proszę nie pisać do mnie prywatnych wiadomości bo i tak ich nie czytam od takich osób.

  • Plusik 8
  • Lubię 3
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Gmeru napisał:

 

 

 

Moim zdaniem jest tak dużo konkurencji, że już teraz nie wiadomo jakiego OLEDa wybrać a ludzie się głowią czym ten obraz się różni skoro na pierwszy rzut oka wygląda tak samo. Trzeba robić bardzo szczegółowe testy jak nasze by te różnice pokazać. Więc dodawanie JESZCZE jednego producenta to dla mnie już osobiście przesada. Ale po CES zobaczymy, że jednak znowu się zagotuje ;))))) Byłoby nudno gdyby mało się działo ;)

Ja się chciałem doczekać oleda Sharpa, bo akurat tam mam dojście przez kolegę do tzw. cen pracowniczych. Czyli jak mój leciwy już troszkę model 840 full HD (w stopce) kosztował swego czasu w MM dobre 12 tys. - to ja go dostałem za 6400. I to jest prawdziwy "black friday"?

A czasami śmiać mi się chce jak niektórzy się podniecają, a bo cena spadła np. z 5200 na 4600...?

Edytowane przez Deimos
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Deimos napisał:

 Ja się chciałem doczekać oleda Sharpa, bo akurat tam mam dojście przez kolegę do tzw. cen pracowniczych. Czyli jak mój leciwy już troszkę model 840 full HD (w stopce) kosztował swego czasu w MM dobre 12 tys. - to ja go dostałem za 6400. I to jest prawdziwy "black friday"?

 A niektórzy się podniecają, a bo cena spadła np. z 5200 na 4600...?

Brawo! Twoje szczęście.

Akurat w tym temacie rozmawiamy o cenach dostępnych dla każdego, więc albo Kolega zacznie wszystkim po tej cenie sprzedawać albo nie wnosi to za wiele do rozmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Gmeru napisał:

Panowie albo argumenty albo pomówienia wylecą zaraz z topicu :) Co według Was jest nie tak i co jest niezgodne z prawdą w tym artykule? Mam już Was dość - każdy wie o kim mówię więc jak mówię: argumenty albo wylot z forum (nawet chyba odpuszczę moderowanie postów jak to ma kilka osób z tego forum np. pmcomp) :)))) Dlaczego? Bo mogę i nie będę tolerował takich postów. Trochę szacunku do czyjeś pracy i wiedzy. Nie wnosicie nic do jakości tego forum więc bez skrupułów to zrobię ale najpierw informuję by wszyscy to widzieli. Grubo się też zdziwicie co się wydarzy niedługo na portalu i będzie to piękne podsumowanie lat roboty jaką robimy. A tymczasem czekam! Jak do wieczora nic się ciekawego nie pojawi to się żegnamy. Macie wiele innych miejsc w sieci gdzie możecie sobie popisać na luzie. Spajderweby, Tabletowa, onety i inne. Tam poziom artykułów o telewizorach na pewno was zaspokoi.

Dobrze powiedziane, choć już wcześniej według mnie powinniście reagować na ich wpisy tu na forum, bo te pomówienia zaczęły się pojawiać wcześniej między innymi w stosunku do mnie. Kolega @fuze tak jak zauważył @Maciej Koper nawet nie zrozumiał artykułu i tego, że jest to test porównawczy wyłącznie dwóch najtańszych OLEDów. Argumentów zero, ale wiedzą swoje i jak się pisze dobrze o jakimkolwiek OLEDzie to od razu wyskakują że "artukuł sponsorowany". W oczernianiu to oni są dobrzy i w niczym więcej...

  • Plusik 2
  • Lubię 1
  • Zmieszany 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę, że @Gmeru wyjątkowo dobrze podsumował ten artykuł całkowicie odcinając się od tego, że "tylko oled ma sens". 

Cytat

Oba telewizory pod względem obrazu są tak dobre, że w swojej cenie robią co chcą z konkurencją oraz z LCD ze swojej oferty a dodatkowo każdy z nich posiada unikalne cechy, których nie ma rywal. Za stosunkowo niską cenę dostajemy telewizor z obrazem klasy premium. Jeżeli jesteście maniakami oglądania filmów i seriali a od czasu do czasu także chcecie pograć czy obejrzeć coś ze sportu to zdecydowanie polecam Wam zainteresować się powyższymi ekranami. Jeżeli jednak zamierzacie oglądać telewizor 12 godzin dziennie non-stop i mają to być głównie programy informacyjne a pokój jest np. mocno nasłoneczniony to zdecydowanie kierowałbym się w stronę uniwersalnych telewizorów LCD, które są w ofercie każdego z producentów także w tej cenie w jakiej możecie zakupić powyższe dwa modele. Szkoda zmarnowanego potencjału, którego nigdy nie wykorzystacie stawiając telewizor przede wszystkim do kina domowego w roli do której nie został stworzony.

Ale powyżsi krzykacze pewnie nawet niedoszli do połowy tekstu. 

Osobiście czekam na więcej bo bardzo brakuje na stronie większej ilości takich analiz... mniej obeznanym kupującym może być ciężko porównać tak wielkie testy bezpośrednio. Pomyślcie o tym panowie...

Edytowane przez MarcinC
  • Plusik 1
  • Lubię 3
  • Haha 2
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gmeru na co Ty czekasz? Po bananie i koniec. Niech idą gorzkie żale wylewać gdzie indziej. Każdy ma swój mózg?

Odnośnie artykułu OLED w 55 i 65 calach stosunek cena/jakość aktualnie jest nie do pobicia dla przeciętnego Kowalskiego. Inaczej w kwesti 75 cali gdzie jest opór materii ale i tak cena spadła z 50k na 28k, może za rok lub dwa będzie u nas PL za 20k. Tylko wyświetlacze powyżej 65 cali to dalej niestety promil rynku.

P.S. Naprawdę skończmy z prywatnymi wycieczkami, bo zaczyna to forum przeradzać się w takie polskie piekiełko gdzie "zawsze moje musi być na wierzchu".

Edytowane przez Irokez
  • Plusik 1
  • Lubię 1
  • Zmieszany 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...