Skocz do zawartości
walec32

Co wybrać KD-70XF8305 VS KD-65XF9005

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule. Czy będzie to duży przeskok jakościowy? 

Lubie duże TV (wcześniej miałem projektor), ale projektor po wyłączeniu gasł i obraz znikał, a tutaj zostajemy z dużą matrycą na ścianie/stoliku.

Na którym z nich będzie dobry efekt HDR? Czytałem w jednym z testów, że ta 70 z HDR radzi sobie mizernie, a 65 rewelacyjnie. 

Jak z czernią? Wiadomo że to nie oled i pewne przekłamania jestem w stanie przyjąć, 65 ma local diming (FALD), a 70 tylko Direct.

 

Jeden z szanowanych testerów polecił mi jednak by wybrać tą 65. Ponoć HDR będzie 2-3 razy lepszy. Dużo gram na Xboxie One X. Kluczowa jest dla mnie jakość w grach 4K.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? nie
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? może stać i może wisieć, raczej będzie stał
6. Jak słońce świeci w pokoju ? rzadko
7. Jaki masz obecnie telewizor ? posiadam projektor full hd
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobre hdr, dobrą czerń
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k Xbox One X, HD Sat
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Xbox One X, HD Sat
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? naukowe
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? możliwe, raczej jednak aplikacje
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 70% - xbox one x
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? lubie duże tv, ale boje się że 70 mnie przytłoczy w tak małym salonie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń, poświaty, nierówne podświetlenie,
19. Preferencje co do marki ? Sony, Samsung, LG (tylko dobre)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 7k

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? możliwe że w przyszłości

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdania, że przy 2.5m od ekranu bardziej spodoba Ci się lepszy efekt HDR i wygaszanie strefowe na 65" niż wszystko bardziej mizerne na 70". Tak więc 65XF9005.

Zwłaszcza wobec tego co wpisałeś w wymaganiach:
"Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobre hdr, dobrą czerń"

Porównaj jeszcze sobie oba zakładka obok zakładki:
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f
vs
https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x830f

Edytowane przez Fjubens
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...