Skocz do zawartości
Sebi28

Pomoc w wyborze TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

Chciałbym prosić Was o pomoc w wyborze TV .

Pokój 25m , średnio nasłoneczniony ,tv stoi w narożniku i siedzimy ok2.3m-2.5m ( na wprost i lekko pod kątem) , podłączony do nc+,Netflix ,nie gram w gry.MAX 5500zł.

Przyszedł czas na wymianę starej plazmy Panasonic 42X10 na dobry tv 55 cali. W sklepie sprzedawca  zasugerował 65cali więc zastanawiam się czy do moich warunków 65  nie będzie za duże.Obawiam się że przy tej odległości przy słabym sygnale obraz nie będzie zbyt ładny. Głównie oglądamy filmy na ,,  zwykłych " kanałach gdzie wiadomo sygnał jest różny, trochę sportu itp. normalne użytkowanie.Rozważam modele Lg55 SK8500 i Samsung65 NU8042 a może coś innego ?. Bardzo proszę o wasze opinie.Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez Sebi28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przechodzisz z plazmy to dzisiaj masz mega promocję na OLED B8 za 4999zł: https://www.neonet.pl/telewizory/lg-oled55b8-uhd.html

Tylko to 55" :( Ale przynajmniej poczujesz, że jest to coś duuuuuuuuuuuużo lepszego od twojego telewizora.

Z tych 65" co napisałeś to NU dlatego, że jest na matrycy VA i też będzie łagodnym przejściem z plazmy. Chodzi o czerń i kontrast. W innym wypadku możesz być rozczarowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo , właśnie dzisiaj zakupiłem Lg 55Oled b8 za 4999zł w Media Expert i dodatkowo kupiłem lodówkę Samsung za 4999 zł i dostałem rabat 25% na drugi produkt , tak wiec tv wyszedł bardzo dobrze cenowo ?

Wracając do samego Tv to obraz uuuuu... Mega wymiata , tylko muszę jakoś inaczej poustawiać płynność obrazu ponieważ jak oglądam film to akcja jakoś dziwnie idzie .

Nie bardzo znam się na tym i pewnie w niedalekiej przyszłości zamówię kalibrację bo sam sobie nie poradzę . Czytając tutaj test tego TV trochę go poprzestawiałem ale to jeszcze nie to . Jeszcze raz dziękuje za pomoc .

Ps. Może ktoś z forum pomógł by mi chociaż trochę z ustawieniami jak ma to u siebie . 

Dziekuje i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki, jak widać i u nas black można było mieć black ; ) Rzeczywiście ta promocja jest gigantyczna.

Co do ruchu to musisz wejść w menu obrazu i ustawić opcję: Auto Motion Plus:

 

AutoMotionPlus.jpg

Pobaw się tymi suwakami. One odpowiadają za płynność.

Ten telewizor na pewno warto skalibrować. Polecam @Maciej Koper i jego firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje , już jest lepiej?, jeśli chodzi o kalibrację to pewnie skorzystam . Bardzo dziękuje Gmeru !

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...